Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Vibromasážní relaxace

Lékařský expert článku

Internista, pulmonolog
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 24.06.2018

Vibromasážní relaxace je kombinovaným účinkem na lidské tělo nízkofrekvenčních vibrací s různou amplitudou a periodickým mechanickým nárazem válečků. Vibrace, které postihují velkou část těla pacienta, vytvářejí impulzivní činnost do emocionálních struktur mozku a jeho kůry. V důsledku nízkofrekvenčního rytmického vlivu se rozvíjí psychoemotional a fyzická relaxace. Kombinace válečkové a vibrační masáže zvyšuje psycho-relaxaci, snižuje vzrušivost a úzkost, obnovuje normální a vytváří pocit úplného odpočinku.

Indikace: prodloužená duševní a fyzická únava, zhoršení celkového stavu po přenesené nemoci, vegetativní vaskulární dystonie, neuróza, mírné poruchy s.

Kontraindikace: organická onemocnění centrálního nervového systému, abstinenční syndrom, astenické stavy v důsledku těžkých onemocnění a poranění hlavy.

Alfa masáž

Alfa masáž - vliv mechanických, tepelných a lehkých faktorů.

Dopad na všech senzorických systémů těla tvoří tok impulzů v mozkovém kmenu, který vede k aktivaci různých kortikálních oblastí a ke vzniku stabilních vazeb, přemísťovat oslabil během únavových podmíněný reflex reakce. Polysenzorický efekt zlepšuje náladu, snižuje vnitřní napětí, zvyšuje toleranci při cvičení a stabilizuje vegetativní stav, má psycho-relaxační, enzým-stimulující a katabolické účinky.

Indikace: syndrom chronické únavy, astenický syndrom, autonomní dysfunkce, AKP, poruchy spánku.

Kontraindikace: organická onemocnění centrální nervové soustavy, abstinenční syndrom, astenické stavy.

trusted-source[1], [2]

Komplex efektů v alfa masáži

  • Obecná vibrace.
  • Termoterapie zad a stehen (teplota do 49 ° C).
  • Suchá vzduchová lázeň (teplota 80 ° C).
  • Aromaterapie (oleje z levandule, rozmarýnu, feniklu apod.).
  • Aeroionoterapie.
  • Pulsní (6-12 Hz) fotostimulace (9000 luxů).
  • Selektivní (červená, modrá, zelená, žlutá, oranžová, fialová) chromoterapie (samostatně nebo v kombinaci).
  • Audio-relaxace.

Pro alfa-masáž se používají speciální přístroje - kapsle.

  • "Alpha 33" má programované režimy relaxace, hubnutí, analgezie, péče o pokožku, masáž, detoxikaci a tři tepelné režimy (nízká, střední a vysoká intenzita).
  • "Sunspectra 9000" provádí devět hlavních integrovaných léčebných procedur.

Postupy se provádějí ve speciální zvukotěsné místnosti. Pacient je umístěn v kapsli v oblečení, které nebrání pohybu hlavy, nasazují brýle a sluchátka. Kapsle je uzavřena průhledným víkem. Vyberte relaxační program a postupujte.

Alfa masáž je kombinována s terapeutickou masáží. Postupy se dávkují podle délky (15-90 min), intenzity tepelného toku, amplitudy vibračního posunu, koncentrace a složení esenciálních olejů, stupeň ionizace vzduchu. Obvykle předepište léčbu na 10 až 12 procedur a opakujte průběh během 2 měsíců.

trusted-source[3], [4], [5]


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.