^

Zdraví

Vosk z genitálních bradavic

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 09.08.2022
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Masť z genitálních bradavic je lék, který vám umožní zbavit se kožní defekty a bolestivých pocitů. Zvažte vlastnosti léčby genitálních bradavic s linimentem, nejoblíbenějšími léky a principy jejich působení.

Masť se používá pro imunomodulační a konzervativní antivirovou léčbu. K dnešnímu dni existuje několik linimentů, které jsou účinné při léčbě genitálních bradavic. Účinek takových léků je zaměřen na potlačení vitální aktivity lidského papilomaviru a obnovení imunitního systému, což vede k destrukci papilomů bez jejich kauterizace a chirurgického odstranění.

Condylomy (bradavice) - to není jen vada na kůži, jsou to kožní útvary, které se objevují při vniknutí papilomaviru do těla. Použití mastí může eliminovat růst epitelu, což je hlavní defekt kůže. Léčte však papilomy s linimenty pouze po konzultaci s kvalifikovaným dermatologem. Lékař si zvolí masti, která odstraní kožní léze a nepoškodí tělo.

 • Efektivní liniment od genitálních bradavic ovlivňuje nejen změněné tkáně, ale i virové buňky, což brání jejich reprodukci.
 • Masť by neměla zhoršovat stav vzhledu pacienta, zanechávat jizvy a stopy, což je nepostradatelné jak pro krátkodobé, tak i dlouhodobé užívání.
 • Pro komplexní léčbu papilomů se aplikuje nejen masti, ale také řada dalších antivirotik, které urychlují proces obnovy.
 • Aplikace linimentu z genitálních bradavic je nutné si uvědomit o pravidelnosti lékařských postupů a vhodné hygieně postižené oblasti kůže.

Indikace pro použití

Indikace pro použití masti od genitálních bradavic jsou založeny na léčivých vlastnostech léku a jeho účinných složek. Ale nezapomeňte, že můžete použít liniment pouze po konzultaci s lékařem. Potřeba lékařské péče je odůvodněna skutečností, že každý konkrétní případ léčby papilomy přímo závisí na povaze patologického procesu a příčinách výskytu kožních výrůstků. Masť z genitálních bradavic se používá ke zničení změn kůže a zničení buněk, které mají HPV v genomu. Léčba má terapeutický účinek a blokuje reprodukci buněk patogenu.

Dosavadní farmaceutický trh má mnoho mastí, které se používají k odstranění jakýchkoli kožních lézí způsobených lidským papilomavirem. Obvykle se pacientům s papilomy doporučuje používat linimenty založené na chinolonech (kyselina salicylová, kyselina oxolinová). Použití těchto léků však vyžaduje zvláštní péči, protože pokud se dostanete do zdravých oblastí kůže, masť může způsobit popáleniny.

Hlavními náznaky použití masti od genitálních bradavic jsou léčba a prevence růstu kůže způsobeného HPV. Liniment se používá k relapsům onemocnění s první symptomatologií genitálních bradavic. Pokud se na léčbu používají masti na bázi kyseliny salicylové, je vhodná k odstranění papilomů na těle, nikoliv však na genitálie, tvář nebo sliznice. Při léčbě genitálních bradavic se doporučuje profesionální léčba v klinických podmínkách. Tím se minimalizuje poškození způsobené účinnou látkou pokožky zdravých kožních oblastí.

Forma vydání

Forma uvolňování pro léčbu genitálních bradavic závisí na typu růstu kůže a umístění jejich lokalizace. S komplexním přístupem k léčbě se používají přípravky různých forem, jako jsou tablety, masti a dokonce i roztoky. Léky na léčbu kapilárou jsou uvolňovány ve formě injekcí pro intravenózní podání, roztoky pro obklady a obvazy, gely, krémy, linimenty. Také existují spreje z kondylomů, tinktury a kapky pro požití.

Dermatolog po jmenování jmenuje nejvhodnější formu uvolnění, zaměřenou na jednotlivé charakteristiky průběhu onemocnění. Když na genitálech vznikají výrůstky, mohou používat vaginální čípky a čípky. Účinnost léčby závisí do značné míry na volbě formy léku.

trusted-source[1], [2], [3]

Farmakodynamika

Farmakodinamika masť z genitálních bradavic umožňuje seznámit se s procesy, které se vyskytují s léčivem po aplikaci na kůži. Vezměme v úvahu farmakodynamiku topických látek pro léčbu papilomaviru v příkladu Panavira.

Léčivo je polysacharid s vysokou molekulovou hmotností s imunomodulačními a antivirovými vlastnostmi. Účinek linimentu je založen na inhibici syntézy virových proteinů. Panavir podporuje indukci leukocytového interferonu a zvyšuje nespecifickou rezistenci těla. Nemá mutagenní, karcinogenní, embryotoxické nebo alergické vlastnosti.

Farmakokinetika

Farmakokinetika masti z genitálních bradavic je reprezentována procesy distribuce, absorpce a metabolismu léku. Vezměte v úvahu farmakokinetiku Panavira. Linen obsahuje extrakt Solanum tuberosum, který je hlavní aktivní složkou přípravku. Po aplikaci na kůži se mast rychle vstřebává, to znamená, že má dobrou absorpci. To způsobuje zničení virových buněk a boje s kosmetickou vadou papilomaviru.

Malé množství léku vstupuje do systémového oběhu a bez prodlení se vylučuje střevem a ledvinami těla. Má analgetický a protizánětlivý účinek, který vám umožní zbavit se nepříjemných příznaků papilomů, které mohou způsobit svědění a pálení pokožky v místech růstu.

Masť z genitálních bradavic

Masť z genitálních bradavic se používá k léčbě malých výrůstků na těle. Zvláštnost genitálních bradavic je, že se objevují nejen na těle, ale také v ústech, na genitálech a v konečníku. K onemocnění dochází kvůli HPV - lidskému papilomaviru. Genitální bradavice nebo genitální bradavice se velmi často vyskytují u žen na pysky malých a v pochvě. Ve vzácných případech se objevují rýhy v konečníku a dokonce i v děložním čípku. U mužů dochází k růstu na hlavě penisu, na předkožce a uzdě, ve slabinách, hýždích a stehnech.

Léčba genitálních bradavic má řadu vlastností:

 • Tělo nevytváří trvalou imunitu vůči papilomavirům, což znamená, že pokud se infekce objeví, růst se znovu objeví.
 • U 30-40% pacientů, kteří byli léčeni a zcela odstraněni papilomy, dochází k relapsům. Proto je navíc k hlavnímu léčebnému kurzu povinné antirecepční léčba

Léčba genitálních bradavic se ovládá dermatovenerolog, je to ten, který vybírá účinné léky, které pomáhají odstranit růst kůže. Pro léčení papilomů lékař vypracuje graf, který může obsahovat:

 • Lokální použití antivirových mastek pro aplikaci na postiženou oblast. Pro léčbu se používají chemoterapeutické léky: Solkoderm a Polophyllotoxin. Je-li tuk použit doma, pak by to mělo být provedeno s velkou opatrností, protože užívání drog může způsobit výskyt hrubých jizev.
 • Kromě masti se pro léčení genitálních bradavic používají také tabletové antivirotika: Alpizarin, Likopid. Je pravda, že tyto léky jsou předepisovány pacientům pouze s mnoha a obrovskými papilomy.
 • Genitální bradavice jsou léčeny imunomodulátory - Galavit, Immunofan, Cycloferon. Jsou-li výrůstky velmi velké, provádí se jejich odstranění chirurgickým odstraněním: excize, laserová moxibusce, kryozestrukce.
 • Při léčbě genitálních bradavic u těhotných žen jsou linimenty, stejně jako jiné léky, povoleny pouze v prvním trimestru. K tomu použijte Solkoderm nebo Interferon.

Názvy masti pro condylomata

Názvy masti pro condylomata musí být známy každému pacientovi, u něhož došlo k této nemoci. Ale než půjdete do lékárny, stojí za to vědět, že léky by měly být předepsány ošetřujícím lékařem po úplném vyšetření a diagnóze onemocnění. Lékař by měl pacienta seznámit s pravidly pro použití masti z genitálních bradavic a pacient by měl instrukci používat. Pokud jsou genitální bradavice ošetřeny v oblasti nepřístupné pro samovybírání, pokožka se aplikuje na postižené části těla v nemocničním prostředí.

Jakákoli liniment je kontraindikována pro vlastní potřebu k odstranění intranazálních, intraurelálních a intravaginálních papilomů. Při zvláštní péči a pouze pod dohledem lékaře se liniment používá k léčbě osob mladších 18 let a těhotných žen. Zvažte nejpopulárnější názvy mastí pro condylomata.

Přípravky podofylinu (Podophyllum)

Podofilin je cytostatikum s rostlinnými extrakty. Použití linimentu způsobuje nekrózu papilomů, ale nezničí virus papillomaviru. Léky této skupiny se používají k léčbě genitálních bradavic.

Kondiloks 0,5%

Gel pro odstranění kondylomů je k dispozici s plastovým aplikátorem pro snadné použití na pokožku. Tento přípravek se používá po dobu tří dnů a aplikuje se na pokožku dvakrát denně. Pokud dojde k relapsu s condylomií, doporučuje se druhá léčba.

Allara 5%

Liniment se nanáší tenkou vrstvu na pokožku kondylomy. Průběh léčby trvá až do vymizení, ale ne více než 16 týdnů. Látka se nanáší na pokožku třikrát týdně.

Přípravky modrých katechinů (Sinecatechins)

Sinecatechin je extrakt z listů zeleného čaje, který má protivirové, antioxidační a imunostimulační účinky na léze.

Vlkodlak 15%

Aplikujte na pokožku třikrát denně, dokud papilom úplně nezmizí. Před použitím masti se obraťte na dermatologa. Tento lék lze použít k léčbě genitálních bradavic.

Galaderm

Lék je ve formě gelu pro léčení jakéhokoli poškození kůže. Galaderm je účinný jak v kondylomatech, tak v jiných kožních výrůstech. Tento přípravek je aplikován na poškozenou pokožku 2-3x denně po dobu jednoho měsíce. Hlavní kontraindikace užívání drogy je zvýšená citlivost na její složky. Dlouhodobé použití linimentu může způsobit alergické reakce. Je vydáván pouze na předpis.

Přečtěte si další informace

Antivirotická masť s antifungálním a bakteriostatickým účinkem. Je účinný při léčbě parazitárních plísňových onemocnění, s papilomy a kandidózou. Mastička se aplikuje na léze 1-3x denně po dobu jednoho měsíce. Při dlouhodobějším užívání způsobuje zčervenání pokožky a hoření. Kontraindikace užívání během těhotenství, telangiektázie a hirsutismu.

Panavir

Léčivý přípravek s výrazným virostatickým účinkem. Kompozice obsahuje řadu rostlinných složek: vyčištěný extrakt Solanum tuberosum a biologicky aktivní látky. Přiřazení k léčbě infekčních a zánětlivých lézí kůže a sliznic. Efektivní s kondylomaty, papilomy, genitální a orální herpes. Masť se používá navenek po dobu 7-10 dní. Nežádoucí účinky přípravku Panavir se projevují formou alergických reakcí. Lék je kontraindikován pro použití s individuální nesnášenlivostí součástí léku. Panavir se uvolňuje ve formě masti, gelu, roztoku pro vnější použití a injekcí.

Achilles

Oksolinovaya mast má vysokou antivirovou aktivitu. Liniment se používá k léčbě genitálních bradavic, zvlhčování vyrážky, šindelů a puchýřů. Doba trvání léku je 3-4 týdny, přípravek se aplikuje 2-3 krát denně na poškozené oblasti pokožky. Oxolin může způsobit pocit pálení. Je kontraindikováno použití přecitlivělosti na jeho složky.

Salicylická masť

Masti pro vnější použití, má antiseptický, protizánětlivý, keratolytický účinek. Liniment je používán k léčbě papilomů, bradavic, psoriázy, ichtyózy, ekzému, mastné seborrhy, pityriázy a dalších kožních lézí. Je kontraindikováno užívání s nesnášenlivostí součástí léku, s renálním selháním a infantilními pacienty. Salicylová masť způsobuje nežádoucí účinky ve formě alergických reakcí, svědění, pálení a zarudnutí kůže. Používá se pouze na lékařský předpis.

Oksolinovaya masť s condylomata

Oksolinovaya masť s condylomata je účinná při léčbě jakýchkoli virových onemocnění kůže. Je to účinný antivirový prostředek pro vnější použití. Účinná látka - oxolin, má vysokou aktivitu při léčbě virů šířících se vzdušnými kapkami.

 • Efektivní v léčbě a prevenci HPV, ARVI, herpes, psoriázy, deprivace, adenoviru. Použití linimentu zpomaluje reprodukci virové infekce a blokuje zánětlivé procesy.
 • Lék nemá prakticky žádné vedlejší účinky, ve vzácných případech způsobuje hoření a svědění. Má široké spektrum účinku a působí proti velkému počtu infekcí a virů. Hlavní účinná látka pomáhá bojovat proti vnějším příznakům kondylomu, ale nezničí virus.
 • Aplikovat masť je nutná na radu lékaře, zpravidla se lék aplikuje na poškozené oblasti těla a navrstvený voskovaný papír. Podobný postup se provádí během jednoho měsíce k dosažení terapeutického účinku.
 • Používá se opatrně při léčbě papilomů u těhotných a u dětí. Liniment je vydán podle lékařského předpisu, zvláštní pozornost musí být věnována skladování pravidel, protože jeho léčebné vlastnosti závisí na tom.

Masť Wifefer od kondylomů

Wyferonová masť z genitálních bradavic je lékem na léčbu infekcí papilomavirem. Viferon je komplexní léčivo, které obsahuje kyselinu askorbovou a lidský interferon rekombinantní alfa-2. Má antivirové, antiproliferační a imunomodulační vlastnosti. Zvláštností léku je, že i při delším užívání Viferon netvoří protilátky, které neutralizují jeho účinné látky. Viferon se uvolňuje ve formě mastí a čípků pro rektální podání.

 • Masť se používá k léčení herpetických lézí sliznic a kůže s jakýmikoliv projevy infekcí papilomavirem. Léčba je účinná při léčbě bovinoidní papulózy, vulgárních bradavic a genitálních bradavic.
 • Viferon je aplikován na kondylomy tenkou vrstvou 3-4krát denně. Doba trvání léčby je individuální pro každého pacienta a pohybuje se v rozmezí 5-7 dní.
 • Nežádoucí účinky se projevují formou alergických reakcí na kůži, svědění, kopřivka a procházejí 72 hodin po stažení léku.
 • Masť je kontraindikována pro použití s individuální nesnášenlivostí jeho součástí. Vzhledem k tomu, že liniment má nízkou systémovou absorpci, je přípravek používán k léčbě papilomů během těhotenství a laktace.

Condylm mast pro odstranění kondylomů

Condylm mast pro odstranění kondylomů se používá k odstranění růstu kůže, který se objevuje kvůli papilomaviru. Účinně bojuje s kožními projevy onemocnění jak na sliznicích, tak na kterékoli části těla. Lék způsobuje smrt virových buněk a účinně bojuje proti viru v těle. Pokud se lázeň používá při komplexní léčbě papilomaviru, spolu s tabletovanými léky, roztoky a injekcemi může být virus dlouhodobě odstraněn.

Kondylom je účinný jako profylaktický prostředek k relapsům onemocnění. Použijte výrobek velmi opatrně, aplikujte pouze na poškozené oblasti pokožky, vyhýbejte se kontaktu se zdravou kůží, protože mast může způsobit popáleniny nebo zanechání jizev. Aplikujte Condil se doporučuje po konzultaci s dermatologem a vypracováním léčebného režimu. Léčba je vydána pouze na lékařský předpis.

trusted-source[12]

Bonofottonová masť z genitálních bradavic

Bonafton z genitálních bradavic má antivirový účinek a působí proti papilomaviru, adenoviru a viru herpes simplex. Léčivo se používá k léčbě papilomů, včetně akuminózní, herpetické keratitidy, genitálního oparu, virových onemocnění pokožky a sliznic.

Masť se používá pro jmenování lékaře podle dermatologického léčebného režimu. Léčba je zpravidla aplikována na léze 3-5krát denně po dobu 14-20 dnů. Když jsou bradavice infikovány sliznicemi, léčba trvá, dokud není dosažen potřebný terapeutický účinek. Způsobuje alergické reakce, které se vyskytnou po přerušení léčby. Bonafton je kontraindikován pro použití se zvýšenou citlivostí na složky léku a během těhotenství.

trusted-source[13], [14], [15]

Dávkování a podávání

Způsob aplikace a dávka mastí pro léčbu genitálních bradavic jsou pro každého pacienta individuálně zvoleny dermatologem. Lékař provádí vyšetření, diagnostiku a provádí testy, které určují charakteristiky HPV, což pomůže při výběru nejúčinnější linimentu.

Typicky se mast aplikuje 2-5 krát v klepnutí na postižené kožní oblasti po dobu 3-10 dnů. Některé léky je třeba aplikovat jen několikrát týdně, hlavně je to masť pro moxibusci a odstranění papilomů. Nedodržení doporučení ohledně dávkování a trvání užívání drog vede k nežádoucím účinkům.

trusted-source[16], [17], [18], [19], [20], [21], [22]

Používejte během těhotenství

Použití masti z genitálních bradavic během těhotenství je možné pouze po souhlasu lékaře. Dermatolog vybere nejbezpečnější a nejúčinnější lék, který pomůže odstranit kondylomy a nepoškodí matku a nenarozené dítě. Při registraci během těhotenství poskytují všechny ženy řadu testů včetně analýzy HPV. Podle výsledků testů, které ukazují aktivitu patologického procesu a klinických příznaků papilomů, lékař provádí diagnostiku a rozhoduje o léčbě. Léčba může být odložena na období po porodu nebo během těhotenství.

Papilomy nemají negativní vliv na nenarozené dítě, ale léčba může způsobit řadu vedlejších účinků. To je důvod, proč většina lékařů neléčí genitální bradavice během těhotenství. Ale jestliže růst dává bolestivé pocity, pak je ženě předepsána speciální linimenty. Nejčastěji se léčba provádí v prvním trimestru těhotenství, ale může se objevit později. Pro léčbu použijte takové prostředky pro topickou aplikaci: Viferon, Acyclovir, Genferon, Oxolin masť, Solkoderm.

Zvláštní pozornost během těhotenství vyžaduje genitální bradavice na genitálech, protože představují nebezpečí pro matku i její budoucí dítě. Ve vzácných případech kondylomy rostou natolik, že narušují normální porod. Pokud nejsou léčeni, pak při narození, v době otevírání děložního hrdla papilomy prasknou, způsobí silnou bolest, krvácení a případnou infekci dítěte. Zpravidla se při genitálních bradavicích dostane žena císařský řez.

 • Pokud nejsou papilomy ve vagině, nepředstavují pro dítě zvláštní riziko. Nicméně přítomnost HPV u matky může způsobit oslabenou imunitu dítěte a vést k nežádoucím důsledkům pro matku i dítě.
 • Při léčbě a odstranění papilomů během těhotenství používejte externí roztoky masti, které nezahrnují salicyláty, protože látka má nepříznivý vliv na vývoj dítěte.
 • U genitálních bradavic lze kromě masti použít i chirurgické metody, laserové odstranění nebo kryogeneze. Způsob léčby zvolí lékař.
 • Povinnou podmínkou léčby papilomů během těhotenství je zvýšení ochranných vlastností imunitního systému. Ženě jsou předepsány komplexy vitaminů a minerálů, které udržují normální fungování všech tělesných systémů.

Kontraindikace pro použití

Kontraindikace užívání masti od genitálních bradavic závisí na aktivních složkách léku a na individuálních vlastnostech těla pacienta. Některé linimenty jsou kontraindikovány při léčbě dětí do sedmi let věku, s alergickými reakcemi během těhotenství a laktace.

Při použití linimentu je třeba věnovat zvláštní pozornost skutečnosti, že by se neměla aplikovat na pigmentové nevi a nedosahovat citlivých sliznic. Ošetřeno mastí papilomu se nedoporučuje, aby se držel kapesní pomůcku nebo obvazu. Pokud by masť z genitálních bradavic způsobila chemické spálení, měla by být rána ošetřena antiseptikem a ošetřena prostředkem hojení ran.

Masť z genitálních bradavic je kontraindikována k použití bez jmenování dermatologa as individuální nesnášenlivostí k složkám léku. Nepoužívejte přípravek zneužívaný a používejte pokožku déle než doporučený čas, protože to může způsobit alergické reakce. Také nezapomeňte, že nesprávné zacházení nebo použití masti bez souhlasu lékaře může způsobit degeneraci papilomů do maligních nádorů.

trusted-source[4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11]

Nežádoucí účinky

Nežádoucí účinky masti z genitálních bradavic se mohou objevit v přítomnosti kontraindikace užívání léku a hypersenzitivity na složky léku. Vzhledem k tomu, že liniment je topická aplikace, vedlejší účinky se projevují jako lokální reakce.

Masť způsobuje zčervenání kůže, drobné bolesti, vředy epitelu papilomů, otoky, pálení a svědění. Všechny vedlejší účinky selhávají bez symptomatické léčby 72 hodin po vysazení léčivého přípravku. Vzhledem k tomu, že tkanina má nízkou absorpci a vstoupí do systémové cirkulace ve velmi malých dávkách, místní léky nevyvolávají vedlejší účinky jiných orgánů a systémů.

Předávkování

Předávkování masti pro léčbu genitálních bradavic se vyskytne, pokud při podání léku nebyl dodržen režim dávkování a pravidla aplikace. Vysoké dávky pro místní použití způsobují alergické reakce na kůži, svědění, pálení, bolestivé pocity. Pokud dojde k takovému příznaku, doporučuje se postižené oblasti pokožky umyt mýdlem, snížit dávkování masti nebo přestat používat. Pokud se liniment náhodně dostal dovnitř, je nutné opláchnout žaludek a vyhledat lékařskou pomoc.

Interakce s jinými léky

Interakce masti s kondylomem s jinými léky závisí na složení léku. Interakce některých účinných látek různých linimentů s HPV vede k nekontrolovaným nežádoucím účinkům. Je zakázáno aplikovat několik léků na jednu postiženou oblast pokožky současně, protože to způsobí alergickou reakci.

Pokud je léčba papilomů prováděna několika mastimi, je nutné dodržet časový interval, aby každý lék měl čas na uplatnění svého terapeutického účinku. Při sestavování léčebného režimu si dermatolog vybírá ty léky, které nevedou k vedlejším reakcím nebo symptomům předávkování.

Podmínky skladování

Podmínky pro ukládání masti od genitálních bradavic jsou určovány léčebnými vlastnostmi léčiva. Takže při nevhodném uskladnění mastina kazí, ztrácí své léčebné vlastnosti a může vést k nekontrolovaným nežádoucím účinkům.

Masti by měly být skladovány na suchém, tmavém místě, mimo dosah dětí a slunečního světla. Zvláštní pozornost by měla být věnována teplotnímu režimu. Ideální skladovací teplota je od 10 do 25 ° C, je zakázáno zmražení masti, protože to způsobuje zhoršení.

Datum vypršení platnosti

Doba použitelnosti masti je uvedena na balení léku. Průměrná doba trvanlivosti je 24 až 48 měsíců a závisí na pravidlech pro skladování léku. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti, protože to může vést k nekontrolovaným nežádoucím účinkům.

Masť z genitálních bradavic je lokální léčba, která účinně odstraňuje růst kůže, ale nekoná s HPV. To je důvod, proč léčba papilomů s některými masti vede k relapsu onemocnění. Použijte liniments pouze na předpis lékaře, protože samoléčba je nebezpečná.

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Vosk z genitálních bradavic" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.