Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Wenova adipa na těle - jejich vlastnosti a metody léčby

Lékařský expert článku

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 01.06.2018

Wen (lipom) - benigní tumor-podobná tvorba tukové tkáně. Tukový tuk se vytváří pod kůží na místech, kde je tuková tkáň. Lipom může proniknout hluboko, usazovat se mezi svaly a svazky cév do periostu.

Wen, zpravidla, bezbolestné, měkké a pohyblivé subkutánní útvary. Objevují se v různých částech lidského těla: 

 • hlava, 
 • krk, 
 • ruce,
 • nohy, 
 • tělo.

Snad tvorba tukové tkáně a orgánů břišní dutiny. Proto jsou rozděleny na vnější a vnitřní. Lipomy mohou být jednoduché a násobné. Více tukových, obvykle, jsou dědičné (tzv. Rodinná lipomatóza).

Body mastné kyseliny jsou častější v místech, kde jsou slabě vyjádřeny tukové tkáně, a to: 

 • na zadní straně (v horní části), 
 • v oblasti ramenního opasku, 
 • na vnější straně ramen nebo boků, 
 • na hlavě.

Příčiny tukové tkáně na těle

Příčiny tukové tkáně na těle nejsou zcela jasné. 

 1. Hlavní hypotéza vzniku lipomů na těle je porucha metabolismu (metabolismus) spojená s nedostatečností enzymatických proteinů. 
 2. To je také jedna z příčin Wen považován nadměrnému zanášení těla toxiny, vzhledem k porušení jater a žlučových systému, ačkoli to není vědecky dokázáno. 
 3. Dědičná předispozice k tvorbě lymérů, tzv. Rodinná lipomatóza (autosomální dominantní typ přenosu). Wen se začal tvořit v mladém věku. 
 4. Neurotrofické poruchy ve specifické oblasti těla mohou přispět k nekontrolované proliferaci tukové tkáně. 
 5. Jedním z důvodů vzniku tuku může být zablokování kanálků mazových žláz.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

Proč se objevují ženy na těle?

Možná kvůli traumatickému poranění, proti němuž začíná nekontrolovaný růst a růst tukové tkáně. Existují případy vzniku lymfatického onemocnění na pozadí závislosti na alkoholu v důsledku nevhodné výživy ve spojení s nedostatečnou fyzickou aktivitou. Někdy se zhiroviki tvoří v přítomnosti takových souvisejících onemocnění, jako je diabetes mellitus, snížená funkce štítné žlázy (hypotyreóza), narušení pankreatu a hypofýzy.

V každém případě, příčina výskytu Wenfarctors není tělo každého člověka bude určen odborníkem individuálně, aby se zabránilo jejich dalšímu vzdělávání.

Symptomy tuku na těle

Lipomy jsou zpravidla detekovány náhodou, neboť nepřinášejí žádné nepohodlí. Stížnosti se v podstatě snižují na kosmetickou vadu. Klinické příznaky Wenova těla jsou charakterizovány následovně: 

 • nádorovitá forma zaobleného tvaru, 
 • umístěný zHirovik pod kůží, 
 • mobilní, 
 • bezbolestné, 
 • Kryty pokožky v projekci wenu jsou nezměněny, 
 • v průměru se velikost lipomu pohybuje od 0,5 cm do 5 nebo více, 
 • konzistence lipomu od mírného až středně hustého, 
 • celkový stav není narušen.

Podkožní tuková tkáň na těle

Podkožní tuk na těle je stejný u mužů i žen. Podkožní lipomy nezpůsobují nepříjemnost, jsou-li malé velikosti. Pokud je však lipom trvale traumatizován, například - třením s oděvem, musí být takový lipom odstraněn, aby se zabránilo připojení infekce a následným komplikacím. Subkutánní tukové tělo může dosáhnout gigantických velikostí (až 30 cm a více), což přináší nejen nepohodlí a významnou kosmetickou vadu, ale také představuje ohrožení zdraví. Podporuje vzhled otoku, porušení lokální cirkulace a ulcerace.

Diagnostikování podkožního tučného těla na těle není pro odborníka obtížné (chirurg, onkolog).

Zhirovik na těle dítěte

Tuk na těle dítěte může nastat v raném věku. Příčiny lipomu u dětí a klinické příznaky jsou stejné jako u dospělých. Při hledání lipomu u dítěte je vhodné konzultovat lékaře (pediatr, pediatr), aby si zvolil vhodnou léčebnou taktiku. Obvykle se provádí chirurgické odstranění tuku po pěti letech, ale všechno je velmi individuální. V případě intenzivního růstu lipomu, výskytu zánětu v něm, bolesti nebo stlačování nedalekých tkání v blízkosti, je možné jej odstranit v raném věku. Je důležité si uvědomit a pamatovat si, že je absolutně nemožné odstranit, protlačit wen, zvláště od dítěte, protože je nemožné sami odstranit. Je nebezpečné mít vážné komplikace.

Jsou figuríny na těle nebezpečné?

Máte-li o tuto otázku zájem - jsou ženy na těle nebezpečné? To není, není nebezpečné, protože Wenardové jsou benigní formace a zřídka se mohou zvrhnout do maligních forem. Riziko degenerace je reprezentováno chronickými lipomy, zejména vnitřními, v nichž se může vytvářet kapsle. Ale vzhledem k tomu, že lipom je neustále rostoucí, musíte to pozorovat: 

 • aby nedošlo k jeho poškození a v důsledku toho se infekce nepřipojila; 
 • aby nedošlo k stlačování nedalekých tkání, nervových zakončení nebo orgánů (zejména pokud je to vnitřní vlna) v případě jeho velkého rozměru, což je známka jeho odstranění.

V případě přítomnosti více lipomů, které se zvyšují, je nutné konzultovat s odborníkem a vyřešit problém jejich případného odstranění.

Takže wen může být nebezpečný pro své komplikace: 

 • zánět - lipom se stává bolestivé, kůže nad ním se zčervenává, jeho konzistence se mění; 
 • degenerace do maligní formy - liposarkom; 
 • dosahuje velkých rozměrů, zkomprimuje okolní tkáně, což vede k narušení jejich funkce.

trusted-source[7], [8], [9], [10]

Jak se zbavit wen na těle?

Jak se zbavit zhirovik na těle zná a oficiální medicína a lidové. Ale předtím, než budete pokračovat v léčbě slepého střeva s alternativními metodami, doporučujeme konzultovat s lékařem. Alternativní metody při vyloučení wenu mohou být použity, pokud jsou malé a nejsou komplikované. Existují následující alternativní způsoby, jak eliminovat tukové buňky na těle: 

 • Aplikace listů břečťanu. Chcete-li to udělat, rozdrcené listy břečťanu by měly být naplněny vodkou, v poměru jeden k jednomu. Řešení je ponecháno na tmavém místě po dobu dvaceti dnů. Poté se kapalná část infuze odčerpá a hustá suspenze se aplikuje jako komprese na vlnu před lůžkem a ráno se odstraní. Komprese se provádí denně, dokud nezmizí wenenok. 
 • Použití takových rostlin jako zlatý knír. Jeho listy jsou rozdrceny a překrývají se v lipomové oblasti, zabalené nahoře filmem (polyethylen) a ručníkem. Postup je prováděn každý den před spaním do dvou týdnů. 
 • Aplikujte směs dvou lžic medu a jedné lžíce vodky, která se nanáší na plátno nebo bandáž a aplikuje se v oblasti lipomu. Tato bandáž se používá třikrát denně, dokud nezmizí wenenok. 
 • Doporučuje se mazat oblast wen s takovými balzamy jako "Red Elephant" a "Asterisk", je možné uložit Višnevskou masti. 
 • Doporučuje se používat aloe vera. Jeho list se rozřízne a překrývá na lipomové oblasti a je zalepen za účelem fixace. Tato bandáž se mění jednou denně. Listy století mohou být použity dva až čtyři týdny. Během této doby bude wen zpravidla otevřen. 
 • Používají také tinkturu z břízy. Plíseň je sklizena brzy na jaře, na zemi, nalita s alkoholem 70% a trvala na deset dní na temném místě. Po takové tinktury ošetřete oblast lipomu několikrát denně po dobu jednoho měsíce. 
 • Doporučuje se, aby byla vlna odstraněna lékařskou nebo kosmetickou hlínou. Potřebuje se zředit vodou při pokojové teplotě, aby se získalo husté těsto. Před lůžkem vytvořte koláč a překrytí na lipomu. Aplikujte liposuk denně až do pitvy. Před každým použitím musí být hlinka čerstvá. 
 • Můžete použít matku a nevlastní matku a dát na listinu několik listů, dokud nezmizí úplně. Pro větší vliv na celé listy matka a nevlastní matky můžete přidat rozdrcené listy a aplikovat přes noc. 
 • To je také používáno pro rostliny. Měl by být silnější a v noci vytvářet komprese před otevřením lipomu. 
 • Doporučuje se také jíst den nebo jednu a půl lžíce skořice, dokud nezmizí wenenock. 
 • Používá se k ošetření lžička šťávy česneku (jedna čajová lžička) smíchané s roztaveným tukem (jedna polévková lžíce). Aplikujte nebo protřete lipom několikrát denně, dokud nezmizí.

Je třeba si uvědomit, že dlouhodobá léčba tukové tkáně alternativními metodami se nedoporučuje. Pokud by se Wen stal bolestivým, objevily se známky zánětu, měli byste okamžitě vyhledat pomoc od odborníka v oblasti úřední lékařství (chirurg, onkolog).

Léčba tukové tkáně na těle

Léčba tukové tkáně na těle může být konzervativní a chirurgická. Konzervativní terapií je zavedení injekční stříkačky do lipomu speciálního léku (diprospan), který ho rozpouští. Po období v průměru tří měsíců se tuková tkáň rozpustí. Velmi často, jak ukazuje praxe, musí být červy tělesného tuku chirurgicky odstraněny.

Odstranění adipů na těle

Indikace pro odstranění tuku jsou: 

 1. Wen rychle postupuje v růstu. 
 2. Obrovská velikost wenu. 
 3. Komplikované zhirovik: přítomnost příznaků zánětu, bolesti, komprese a frustrace funkce sousedních tkání a orgánů. 
 4. Několik zelených. 
 5. Výrazná kosmetická vada.

Malá velikost podkožního tukové tkáně se odstraňuje v lokální anestézii v ambulantních (ambulantních) prostředích. V případě komplikovaných, velkých wenerů a umístěných v těžko dostupných místech je odstranění prováděno v chirurgickém oddělení v nemocnici.

Rozlišujte následující metody odstranění adipocytů na těle:

 • Wen je vyříznut spolu s kapslí - to je nejradikálnější chirurgická metoda. Široký kožní řez se provádí za lokální anestézie, mastná čepice s kapslí se odřízne, jsou aplikovány stehy a je dána drenáž (pokud žirafa je obrovská). Výhody této metody odstranění - absence relapsů, vada - jizva po operaci zůstává.
 • Endoskopická extrakce wenu. Vytvoří se malý řez (asi jeden centimetr), kterým se tuk uvnitř kapsle zničí a odstraní. To vše se provádí pod kontrolou speciálního zařízení miniendoskopu. Nevýhodou metody je možnost relapsu. Výhoda - po manipulaci nejsou žádné jizvy.
 • Liposukce wenu. Vyrobte odříznutou pokožku až do pěti milimetrů, díky níž lipoaspirátor odstraňuje tuku uvnitř kapsle. Nevýhodou metody je velmi vysoká frekvence relapsů s vápnem.
 • Laserové odstranění wenu se provádí za lokální anestézie. Prořízněte pokožku chirurgickým laserem, koagulujte nádoby, abyste zabránili krvácení. Pomocí laseru odstraňte wen a jeho kapsli bez poškození okolních tkání. Operace trvá 15-20 minut. Po takové operaci jizvy nezůstávají a relapsy prakticky chybí.
 • Odstranění wen metodou rádiových vln v lokální anestézii. Také velmi účinný a krvavý způsob odstranění wenroke až pět centimetrů s rádiovým nožem. Lipom se odstraní spolu s kapslí. Pooperační jizvy a relapsy chybí.
 • Cryodestrukce wenu. Účinky lipomu na páry kapalného dusíku. Výhody metody - zničená tkáň není odstraněna a absence jizev.

Výběr optimální metody pro odstranění těla Wenu provádí odborník (chirurg, onkolog) na základě historie, klinických příznaků a stupně procesu.

Prevence adipocytů na těle

Specifická profylaxe adipocytů na těle chybí. Je možné provést nešpecifickou profylaxi: 

 • Plně vyvážená výživa - dostatečné množství stravy ovoce, zeleniny, bílkovinných výrobků (vejce, tvaroh, mléko). Méně tučné, smažené, slané a sladké. 
 • Pít dostatečné množství vody - 1,5 - 2 litry denně. 
 • Aktivní způsob života - atletická chůze, běh, taneční plavání atd. 
 • Včasná detekce a léčba souběžných onemocnění, jako je diabetes mellitus, onemocnění štítné žlázy, žlučových cest, jater.
 • Nezneužívejte alkohol. 
 • Chcete-li sledovat stav kůže, zejména pokud je to problém - navštívit kosmetiku. 
 • Zabraňte těm úrazům co nejvíce.

Prognóza tukových hořáků na těle

Prognóza zhirovikov na těle ve vztahu k zdraví a životu je příznivá, pokud ne zranit je, okamžitě identifikovat a odstranit. Ačkoli se mohou znovu objevit greeny - objeví se na nových místech a na místech jejich odstraňování. Velmi vzácně mohou tukové buňky na těle degenerovat do maligní formy - liposarkomu.


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.