^
A
A
A

Američané jsou přesvědčeni, že GMO potraviny jsou neškodné

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.11.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

09 June 2016, 11:30

V evropských zemích, veřejnost je proti jíst geneticky modifikované potraviny nebo „jídlo Frankenstein“ sloganů odpůrců GMO jsou s diakritikou na skutečnost, že nové technologie jsou dobrá ve všem, ale nemohou být konzumovány. Ale na Ukrajině se drží jiného pohledu a Ukrajinci jsou přesvědčeni, že GMO jsou pro organismus naprosto bezpečné. Tento závěr provedli odborníci z předních vědeckých organizací Spojených států. Vědci jsou si jisti, že konzumace GMO není nebezpečná a mýty, že takovéto potraviny mohou vést k závažným změnám a poruchám v těle, nejsou pod půdou. Výzkumníci byli na základě údajů studie o nakládání s geneticky modifikovanými produkty a zjistili, že v uplynulém čtvrtstoletí, růst rakoviny nebo jiných závažných onemocnění není pevně stanovena, protože odborníci poznamenat, že ani zvíře, ani člověk, tyto produkty nezpůsobí rozsáhlé ublížit, spíše produkty genom Bacillus thuringiensis chránící rostlinu před hmyzem není kontaminován insekticidy a produktivnějšími. Vědci zároveň poznamenali, že nové odrůdy zemědělských rostlin by měly být pečlivě zkontrolovány z hlediska bezpečnosti bez ohledu na to, jakou metodu byly použity.

Podle odborníků je dnes obchod s takovými výrobky ve velkém měřítku obtížný, protože rozdílné právní předpisy jednotlivých zemí.

V poslední době Ukrajina aktivně propaguje produkty GMO se zaměřením na nedávný výzkum potvrzující jejich bezpečnost pro lidské zdraví. Ve vysílání programu na „Kanál 5“ Ukrajinská akademik Kolyada ještě podotknout, že GMO produkty více užitečné pro lidi, než organická, jako je tato doslova pokryté pesticidy, které jsou nejen škodlivé, ale také významně zvyšují náklady na výrobky.

Společnost pro prognózu geneticky modifikovaných produktů začala na Ukrajině od doby, kdy západní společnosti začaly zajímat zemědělství země. Mimochodem, jednou z podmínek MMF, která poskytuje úvěrovou pomoc Ukrajině, byla každá pomoc při podpoře nových technologií, které někdy mohou zasáhnout rozumnou osobu. Například v USA odborníci nedávno dospěli kukuřici se dvěma hlavami, což ovlivňuje jeho obrovskou velikost a má 50% více zrn ve svých rozkrojených klasech.

Na Ukrajině, se vší pravděpodobností, výrobky z GMO brzy zaplaví police, kterou Spojené státy uznávané zcela bezpečný pro lidi, nicméně studie, která skutečně potvrdily bezpečnost tam tyto výrobky a vědci nemohou přesně odpovědět na otázku, jaké potomstvo bude Ať už obecně u těch, kteří v potravinách používají kukuřici se dvěma hlavami.

Kvůli protestům příznivců "normálního" jídla v Evropě vůbec vůdčí země odmítla uzavřít s USA dohodu o zóně volného obchodu, která by do Evropy zaslala levné americké GMO produkty. Stojí za zmínku, že Washington vážně hodlá změnit evropské zákony, takže požadavky jsou méně přísné. Mimochodem odborníci zveřejnili zprávu o bezpečnosti GMO včas.  

Pokud jde o Ukrajinu, nedojde k dlouhodobému přesvědčení, od roku 2014 se společnost "Monsanto", jedna z vůdců rostlinné biotechnologie, aktivně zapojila do země. Mimochodem, společnost "Monsanto" na západě je doslova zaplavena nároky, ale na Ukrajině za to a jeho podobné společnosti jsou vytvořeny všechny podmínky pro práci.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.