Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Antibiotika zvyšují náchylnost k nemocem

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.05.2018

V lidském těle žijí miliony mikroorganismů, užitečné i ne moc.

Většina bakterií je ve střevě a je odpovědná za fungování imunitního systému.

Lidský dědičnost zahrnuje nejen DNA buňky, ale také mikroorganismy, a, podle názoru odborníků, to je DNA mikrobů jsou nejvíce přístupné vlivu - to může zničit, vyčerpat, podporovat a posilovat. Vědci již ukázali, že střevní bakterie mohou kontrolovat určité funkce těla, včetně prevence pronikání toxinů do krve, čímž chrání mozek před nebezpečnými chemickými změnami a duševními poruchami.

Vědci již dlouho vědí, že lidské zdraví závisí na stavu střeva, ale současná léčba může výrazně narušit rovnováhu mikroflóry a začít růst patogenů, zejména lékařů, v posledních letech, antibiotika jsou předepsány pro jakékoliv onemocnění, zejména v dětství, často jsou předepisovány tyto léky to je nevhodné.  

V dětství, kdy se tvoří pouze imunita, užívání antibiotik může způsobit destrukci nejen patogenních mikroorganismů, ale i prospěšných bakterií. Taková léčba v případě potřeby nakonec usmrtí mikroby, ale také utrpí užitečné bakterie, případně imunitní systém nebude schopen odolat novým virům a infekcím.

Podle vědců nejen antibiotika mohou zničit choroboplodné zárodky mikroby, a aktivní účast na této dostává přímo do těla pacienta, nebo spíše imunitní systém, který nejen bojuje proti patogenům, ale neporušuje prospěšné mikroflóry. Antibiotika musí být podána pouze v extrémních případech, kdy je onemocnění zahájeno, tělo je vyčerpáno a neschopné sám bojovat proti nemoci.

Na jednom z kanadských univerzit (Vancouver) tým specialistů znovu potvrdil skutečnost, že užívání antibiotik v raném věku přispívá k vzniku specifických onemocnění ve věku dospělosti. Vědci také poznamenali, že antibakteriální léky zničí veškerou mikroflóru ve střevech, patogenní i užitečné.

Kelly McNenyová, šéfka specializující se na oddělení lékařské genetiky univerzity, poznamenala, že nová studie pomůže určit bakterie nezbytné pro normální imunitní práci. V průběhu práce byly testovány 2 antibakteriální léky.

Vědci studovali streptomycin a vancomycin a v obou případech antibiotika vykazovaly jiný účinek, protože mikroflóra ve střevě se změnila různými způsoby.

Při léčbě myší pěstovaných se streptomycinem byly dospělé hlodavce náchylnější k alergické alveolitidě, zatímco ve skupině s vankomycinem nebyly žádné takové jevy. 

Podle vědců je tento rozdíl je způsoben především vliv různých antibiotik na střevní mikroflóru, které by mohly streptomycinu ničí patogeny spolu s většinou dobré bakterie jsou odpovědné za ochranu organismu proti alergické alveolitidy.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13]


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.