^
A
A
A

Antibiotika zvyšují náchylnost k nemocem

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

12 July 2016, 16:00

V lidském těle žijí miliony mikroorganismů, užitečné i ne moc.

Většina bakterií je ve střevě a je odpovědná za fungování imunitního systému.

Lidský dědičnost zahrnuje nejen DNA buňky, ale také mikroorganismy, a, podle názoru odborníků, to je DNA mikrobů jsou nejvíce přístupné vlivu - to může zničit, vyčerpat, podporovat a posilovat. Vědci již ukázali, že střevní bakterie mohou kontrolovat určité funkce těla, včetně prevence pronikání toxinů do krve, čímž chrání mozek před nebezpečnými chemickými změnami a duševními poruchami.

Vědci již dlouho vědí, že lidské zdraví závisí na stavu střeva, ale současná léčba může výrazně narušit rovnováhu mikroflóry a začít růst patogenů, zejména lékařů, v posledních letech, antibiotika jsou předepsány pro jakékoliv onemocnění, zejména v dětství, často jsou předepisovány tyto léky to je nevhodné.  

V dětství, kdy se tvoří pouze imunita, užívání antibiotik může způsobit destrukci nejen patogenních mikroorganismů, ale i prospěšných bakterií. Taková léčba v případě potřeby nakonec usmrtí mikroby, ale také utrpí užitečné bakterie, případně imunitní systém nebude schopen odolat novým virům a infekcím.

Podle vědců nejen antibiotika mohou zničit choroboplodné zárodky mikroby, a aktivní účast na této dostává přímo do těla pacienta, nebo spíše imunitní systém, který nejen bojuje proti patogenům, ale neporušuje prospěšné mikroflóry. Antibiotika musí být podána pouze v extrémních případech, kdy je onemocnění zahájeno, tělo je vyčerpáno a neschopné sám bojovat proti nemoci.

Na jednom z kanadských univerzit (Vancouver) tým specialistů znovu potvrdil skutečnost, že užívání antibiotik v raném věku přispívá k vzniku specifických onemocnění ve věku dospělosti. Vědci také poznamenali, že antibakteriální léky zničí veškerou mikroflóru ve střevech, patogenní i užitečné.

Kelly McNenyová, šéfka specializující se na oddělení lékařské genetiky univerzity, poznamenala, že nová studie pomůže určit bakterie nezbytné pro normální imunitní práci. V průběhu práce byly testovány 2 antibakteriální léky.

Vědci studovali streptomycin a vancomycin a v obou případech antibiotika vykazovaly jiný účinek, protože mikroflóra ve střevě se změnila různými způsoby.

Při léčbě myší pěstovaných se streptomycinem byly dospělé hlodavce náchylnější k alergické alveolitidě, zatímco ve skupině s vankomycinem nebyly žádné takové jevy. 

Podle vědců je tento rozdíl je způsoben především vliv různých antibiotik na střevní mikroflóru, které by mohly streptomycinu ničí patogeny spolu s většinou dobré bakterie jsou odpovědné za ochranu organismu proti alergické alveolitidy.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.