^
A
A
A

Astronomové ESO se podařilo vytvořit nové snímky povrchu Slunce

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.06.2018
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

24 January 2017, 09:00

Vědci obdrželi nové snímky s pomocí dalekohledu ALMA: umožnily objevit nové zajímavé detaily, které dříve nebyly rozpoznány.

Jedním z důležitých prvků na snímcích byl sluneční skvrna, jejichž rozměry jsou dvojnásobkem průměru planety Země. Specialisté dokázali podrobně zvážit strukturu.

Nové fotografie jsou prvními fotografiemi, které v současné době výrazně rozšiřují možnosti vědy. Držáky teleskopů byly předem navrženy tak, že při zvažování Slunce byla minimalizována možnost jejich poškození pomocí tepelných paprsků.

Vědci, astronomové obří mřížka antény dalekohled uzamknout v nejnižším možném rozsahu spektra vyzařovaného sluneční chromosphere - zónu, která se nachází v bezprostřední blízkosti photosphere, který tvoří viditelný povrch Slunce nám.

Skupina mezinárodních expertů zastupujících evropské země, Spojené státy a východní Asii poukázala na obrovský potenciál nového dalekohledu v oblasti výzkumu činnosti Slunce na velkých vlnách, které nebylo možné udělat dřív. Pozorovatelské pozemní výzkumy by mohly určit sluneční aktivitu pouze na krátkých vlnách.

Stovky let se vědci snažili co nejvíce naučit o "svítivosti" země a studovali na povrchu všechny viditelné změny. Pro dostatečné pochopení fyzikálních charakteristik Slunce je však nutné ji zkoumat po celé délce elektromagnetického záření, včetně rozsahu milimetrů a submilimetrů. Takový výzkum se stal možným díky novému teleskopu ALMA.

Sběrače ALMA mohou pomocí rádioterferometrie vytvářet detailní snímky slunečního povrchu, aniž by byly poškozeny vysokými teplotami zaměřeného slunečního záření. V důsledku toho vědci obdrželi několik velmi důležitých vědeckých snímků, které budou brzy zveřejněny k dalšímu studiu a úvaze.

Hlavním cílem studie v tomto případě byla velká sluneční skvrna, která je zkoumána ve dvou kmitočtech ALMA. Získané fotografie umožnily zaznamenávat teplotní rozdíly v různých částech sluneční chromosféry.

Spravidla jsou skvrny na slunci dočasné prvky, které se vytvářejí v zónách s vyšší koncentrací a zvýšením magnetického pole. Teplota v nich je mírně nižší než v okolí skvrn, a proto vzniká iluze "místa".

Získané obrázky jasně ukazují rozdíly v teplotě, které pro vědce představují mnoho nových otázek.

Dalekohled ALMA je první observatoří Evropské vesmírné výzkumné organizace, která umožňuje úplné studium povrchu slunečního záření. Jakékoliv jiné nástroje, které byly používány dříve nebo se používají v současné době, vyžadují v oblasti ochrany závažné změny v oblasti ochrany před tepelným poškozením, ke kterým dochází v důsledku přehřátí.

Vzhledem k novým schopnostem společnosti ALMA bude organizování kosmického výzkumu schopno pokročit v otázkách výzkumu slunečního záření.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.