^
A
A
A

Bakterie mohou vyvolat diabetes typu I

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 27.11.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

23 May 2016, 09:00

Odborníci Cardiff University zjistili, že jednou z příčin diabetu typu I mohou být bakterie, které jsou „nuceny“ pracovat proti imunitní a ničí buňky těla ve slinivce břišní, které produkují inzulín. V dřívějších studiích, vědci zjistili, že určitý typ bílých krvinek (NKT lymfocyty) ničí buňky produkující inzulín, přičemž tyto buňky chrání tělo z různých intracelulárních infekcí a nádorů.

Nová studie byla zaměřena na zjištění příčin tohoto chování buněk, u nichž dobrovolník, pacient s diabetem typu I, extrahoval NKT-lymfocyty a analyzoval je.

Podle Dr. Davida Colea, receptory na povrchu lymfocytů kontrolují životní prostředí a dávají signály dalšího účinku. Během studia lymfocytů objevili vědci, že někdy jsou postiženi patogenními bakteriemi, které mění své chování a "násilím" napadají beta buňky, čímž vyvolává vývoj diabetu typu I.

Hlavní autor výzkumného projektu poznamenal, že NKT-lymfocyty účinně chrání naše tělo před různými infekcemi, nicméně, když tyto buňky začnou "pracovat" proti tělu, jsou nejzávažnější důsledky možné.

Výsledky své studie vědci publikované v jedné z vědeckých publikací, podle většiny z výzkumného týmu, toto je první studie, která ukazuje, že bakterie mohou mít vliv na buňky a změnit své chování, ale kromě toho, objev dává podnět ke studiu mechanismu účinku jiných autoimunitních choroby. Profesor se Cole řekl, že vědci mají udělat hodně práce, než se podaří zjistit skutečné příčiny diabetu typu I, je známý dnes, že vývoj tohoto onemocnění může mít vliv na životní prostředí a dědičné faktory se, ale nedávné studie byla přidána na seznam vnějších faktorů.

Diabetes mellitus typu I se vyvíjí hlavně u dětí a dospívajících a ve většině případů nemoc není spojena se specifickou stravou. Příčiny tohoto typu diabetu byly studovány jen málo, kromě toho neexistuje žádná zvláštní léčba, která by pomohla vypořádat se s těžkými příznaky onemocnění po dlouhou dobu. Vědci však doufají, že nová studie pomůže lépe porozumět mechanismu vývoje tohoto typu diabetu a vyvinout účinnou metodu léčby.

Cukrovka vede k vážným důsledkům, podle některých zpráv trpí touto nemocí miliony lidí na celém světě. Vědci však předpovídají zvýšení výskytu diabetu nejméně dvakrát do roku 2025. Asi každých 10 sekund světového diabetu diagnostikuje 2 nové pacienty, což je zhruba 7 milionů případů ročně, asi polovina případů je diagnostikována ve věku od 40 do 60 let, více než polovina pacientů žije v rozvojových zemích.

Nejtěžší je situace na Středním východě, v Austrálii, v zemích poblíž Karibiku, kde 20% pacientů tvoří děti (od 12 let).

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.