Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Bělení zubů: vše, co potřebujete vědět

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 12.04.2020

Chtěli jste dlouho dlouhý úsměv, jako jsou filmové hrdiny na obrazovce Hollywoodu? Nyní se tyto sny mohou velmi stát skutečností, protože zubní lékaři dokáží dělat zázraky a přeměnit zanedbané zuby na štíhlé řady sněhobílých perel. Nicméně před rozhodnutím o bělení zubů je třeba zvážit některé body.

Odstraňte příčinu ztmavnutí zubů

  • Dokonce i když zubař očistí všechny zbarvené skvrny na zubní sklovině, neznamená to, že se nemohou znovu objevit. Po bělení je nutné zachovat účinek a pečlivě sledovat ústní dutinu, s výjimkou barevných produktů.
  • Účinek bělení rychle potlačuje kouření. Proto se při rozhodování o cestě do zubaře rozhodněte, jinak budete prostě plýtvat penězi.
  • Diskutujte s lékařem o všech lécích, které užíváte. Některé léky mohou způsobit ztmavnutí zubní skloviny.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Bělení zubů není jednorázová procedura.

Chcete-li dosáhnout požadovaného výsledku, budete potřebovat více než jeden postup. Dokonce i po dlouhém období bělení nemusí být váš efekt potěšen, rychlost této procedury je ovlivněna mnoha faktory.

Kontraindikace bělení zubů

  • Děti do 16 let
  • Těhotné a kojící ženy
  • Vady smaltu
  • Hypersenzitivita zubů, která může být způsobena vystavením cervikální kořenové části nebo zvětšené buničiny
  • Onemocnění dásní, kaz, zubní depozity. Před zahájením léčby je potřeba bělidlo.
  • Závažné onemocnění (hypertenze, nádory, srdeční onemocnění).

trusted-source[6], [7]

Nepřehánějte to.

Příliš často opakující se postup může způsobit poškození smaltu a dokonce i zničení vnější vrstvy zubní tkáně. Potřeba opakování postupu by měla být adekvátní a měla by se měnit od každých šesti měsíců do jednoho roku.

trusted-source[8]

Nežádoucí účinky

Bez ohledu na to, jak namalují nové zázračné technologie pro bělení, je vždy stres pro zuby a v každém případě jejich poškození. Bělení způsobuje vzhled malých drážkování na povrchu zubů, což zvyšuje citlivost zubů. Ze stejného zubu je nejen pigment, ale i minerální soli fluoridu, vápníku a fosforu, jejichž nedostatek vede k onemocnění zubů a dásní.


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.