^

Zdraví

Bělení zubů

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Bělení zubů je již dlouho trend nejen pro hollywoodské hvězdy, pro koho «magic úsměv» - je součástí úspěchu, ale i pro ty, kterým osud nebyl blýskl bílé zuby od přírody. Každý z nás má svůj vlastní jedinečný odstín zubní skloviny, a pouze 5% jsou šťastní majitelé sněhobílé barvy a zbytek musel být splněny zcela normální z hlediska fyziologie nažloutlý nádech. Zdá se, že intenzivně propagované standardy krásy přicházejí do konfliktu s přírodou samotnou. Psychologové však tvrdí, že lidé, kteří mají příležitost ukázat otevřený úsměv, šumivé bílé zuby, častěji a rychleji dosahují úspěchu ve všech společenských sférách, nemluvě o osobních vztazích. Stín nebo barva zubů vůbec neovlivňuje zdravotní stav, nicméně estetická tvrzení moderního člověka vyžadují ideální bělost, která odpovídá kánonům lesklých časopisů a reklamy.

Moderní úspěchy ve stomatologii umožňují přenést tuto lékařskou větev z kategorie děsivé a spojené s bolestí do kategorie blízké estetickým oblastem, jako je kosmetologie. Bělení zubů je proces, a je důležité, jaké metody protetiky, terapie, kliniky využívá, cílem je zářit s bílým sněhem, oslnivým, sebevědomým úsměvem. Jakýkoliv zubní problém, ať už zubní kaz, bělení zubů, protetika nebo korekce skusu, je nyní řešena dostatečně rychle a zpravidla bezbolestná.

Bělení zubů pro několik odstínů lehčí lze provést v profesionálním salonu a doma.

Kdo kontaktovat?

Bělení zubů doma

Takové postupy by měly být prováděny, pokud požadovaný odstín jen několika tónů je lehčí než přirozený. Existuje mnoho různých metod a metod pro bělení zubů doma.

Bělení zubů - profesionální metody

Existuje několik metod bělení na zubních klinikách. Metoda, lék, doba trvání je stanovena ošetřujícím lékařem, přičemž se berou v úvahu dentologické rysy. Také byste měli vzít v úvahu kontraindikace, které vylučují bělení zubů, dokud nebude problém vyřešen.

Kontraindikace jsou: 

  • Onemocnění parodontu; 
  • Kazy; 
  • Alergické reakce, včetně peroxidických látek; 
  • Nahý, otevřený kořen; 
  • Výměna těsnění, otevřená dutina; 
  • Smalt s mikrotrhlinami, poškození; 
  • Těhotenství a kojení.

Mezi nejoblíbenější profesionální způsoby získání sněhobílého úsměvu se ukázaly dobře: 

Laserové bělení zubů

Dostatečně aktivní, produktivní způsob, který dovoluje aktivní složce bělení proniknout do hlubokých vrstev zubní tkáně. Navíc laserová metoda umožňuje lokální manipulaci s zubem, a to bodově, tj. Tam, kde je to nutné. Metoda laserového bělení je podobná metodě uměleckého restaurování, takže šperky jsou správně a správně zpracovány.

Tato metoda je účinná a netrvá dlouho, za pouhou jednu hodinu se zuby mohou zesvětlit o deset tónů. 

Fotobleaching

Způsob fotobleachingu je založen na působení halogenového paprsku. Zuby jsou pokryty speciální látkou, která ve světle vylučuje kyslík a odstraňuje tmavé oblasti zubů. Metoda je neškodná a vhodná i pro ty, kteří mají na povrchu zubů mikrotrhlinky, holé kořeny a problémové plochy neplánovaných pozemků. 

Abrazivní zařízení bělení zubů

Zvláštní lékařské trysky leští povrch zubu a dosáhne požadovaného efektu. Princip činnosti je tlak stlačeného vzduchu v kombinaci s čisticí směsí a vodou. Tato metoda výborně odstraňuje kameny, pigmentované pigmenty, bakterie jsou také neutralizovány. •

trusted-source[1], [2], [3]

Ultrazvukové bělení zubů

Také, kromě účinků sněhově bílých zubů, tato metoda umožňuje odstranit zubní kameny iv těžko dostupných místech. •

Chemické bělení zubů

Ve skutečnosti je to stejný princip činnosti jako tužka bělení zubů, používá se pouze v profesionálním salonu pod dohledem zubaře. Látky, které vedou bělení - mohou být použity stejně jako peroxid vodíku, peroxid karbamidu nebo chloridy. Bílé zuby s peroxidem vodíku budou zřejmě zůstat spolehlivě a populárně po dlouhou dobu bez ohledu na to, kde se používají - v domácích nebo profesionálních podmínkách.

trusted-source[4], [5]

Kolik stojí bělení zubů?

Kolik bělení zubů závisí na volbě metody. Tužka na bělení zubů doma, samozřejmě, bude stát pořádně méně než profesionální procedura. Pokud jsou vaše zuby přirozeně bělavé a vyžadují jen trochu pravidelného čištění, pak vám pomůže tužka na bělení. Pokud jsou zuby v zanedbaném stavu, měli byste se obrátit na zubaře, který vám pomůže vybrat způsob. To může být laserové bělení zubů, fotometoda nebo metoda ultrazvuku, hlavní věc je, že s cílem sníh bílý úsměv, žádné ublížení na zuby sami.

Hodnocení bělení zubů je velmi různorodá - od sklonu k skeptickým názorům. S příslušnou volbou přípravku, připravených zubů a plánováním bělící doby bude výsledek zaručen. Pokud se postup provádí spontánně, bude první dostupný prostředek samozřejmě stejný krátkodobý účinek.

Bělení zubů dnes je cenově dostupné a není tak módní jako normální a moderní způsob, jak si dát sebevědomí. Úsměv pro "miliony" je stále dostupnější, snad v blízké budoucnosti, domácí bělení zubů se stane stejným známým rituálem jako ranní mytí a kartáčování zubů.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.