^
A
A
A

Chcete-li zabránit mozkové příhodě, pomůže vám čaj

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 23.11.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

07 April 2016, 09:00

Vědci dále zkoumají vlastnosti různých nápojů, které lidé zvyknou denně konzumovat, zejména čaj a kávu. V průběhu různých studií byly odhaleny výhody a škodu těchto nápojů.

Nedávná práce amerických specialistů ukázala, že milovníci čaje mají snížené riziko vzniku srdečních a cévních onemocnění.

Podle vědců sníží pouze jeden šálek čaje denně hladinu vápníku v koronárních tepnách a sníží pravděpodobnost vývoje různých kardiovaskulárních onemocnění, včetně mrtvice a infarktu, o 35% .

K takovým závěrům přišli vědci po dlouhé studii, která trvala 15 let za účasti 6 000 dobrovolníků.

Jako výsledek pozorování a studia zdraví účastníků experimentu vědci zjistili, že ve skupině, kde to bylo nezbytné, aby každý den vypít šálek čaje o 35% snižuje riziko onemocnění srdce a cév, a ve skupině, účastníci, kteří denně pijí nejméně tři šálky čaje, vědci ukázali pokles hladiny vápníku v koronárních tepnách. Je třeba připomenout, že akumulace vápníku zvyšuje riziko vzniku infarktu. Tato patologie je hlavní příčinou postižení a úmrtnosti populace.

Navzdory tomu, že moderní pokroky v medicíně mají značný arzenál léků, které mohou pomoci předcházet onemocnění srdce a cév, vědci varují, že mnoho pacientů prostě nejsou vědomi o výhodách čaje do jejich srdcí a ignorovat tento nádherný nápoj.

V čaji obsahuje mnoho látek - aminokyseliny, bílkoviny, alkoldoidy, minerály a třísloviny - které mají příznivý účinek na různé orgány a systémy lidského těla. Množství živin v nápoji závisí nejen na druhů čajů, ale také na správném piva - chuť a výhody nápoje je do značné míry ovlivněna jídla, kvality vody a další, zdánlivě nevýznamné maličkosti, jako je teplota, množství piva, pivovarnictví časovém atd. Čaj se nedá zahřát ani vařit, pít před více než půl hodinou, jinak se čaj ze zdravého nápoje změní na skutečný jed.

Zájem vědců není jen čaj, ale i káva. Je obtížné říci, který z těchto nápojů je oblíbenější, ale lékaři doporučují, aby někteří lidé upustili od pití kávy a také zneužívali tento voňavý nápoj, neboť je možné vyvinout cukrovku nebo jiné závažné nemoci.

Ale káva má také prospěšné vlastnosti pro lidské tělo, například v nedávné studii bylo zjištěno, že několik šálků kávy denně snižuje zánět a zabraňuje rakovině. Hypertenzní pacienti a pacienti se srdečním onemocněním však nemohou vypít kávu, dokonce ani jeden šálek denně může mít špatný vliv na zdravotní stav.

Také se nedoporučuje pít kávu těm, kteří trpí obezitou, protože v tomto případě se zvyšuje pravděpodobnost vývoje diabetu.

Obecně platí, že čaj a káva mohou mít pozitivní i negativní vliv na tělo, ale vědci opět varují, že ve všem, co byste měli vědět, jaký rozsah a upřednostňovat kvalitní výrobky.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.