Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Chladnička může být nebezpečná pro zdraví

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 31.05.2018

Z domácího hlediska je chladnička velmi užitečnou jednotkou, která nám dodává velkou pohodu. Britští vědci ho však uznali za jednu z nejšpinavějších kuchyňských předmětů.

Zpočátku se vědci zaměřili na identifikaci nejvíce znečištěných kuchyňských spotřebičů. Během experimentu zjistili, že nejnebezpečnějšími bakteriemi, pokud jde o infekci, je chladnička, nebo přesněji krabice v ní, kde se obvykle uchovává zelenina.

Informace o studii byly publikovány v časopise Daily Mail. Odborníci z oblasti bakteriologie měli v oddělení zeleniny v chladničce asi osm tisíc patogenů na čtvereční centimetr - velmi vysoký prah infekce, který je nebezpečný pro lidské zdraví. Ukazatel míry znečištění, obecně uznávaný v evropských zemích, nesmí být více než 10 bakterií na čtvereční centimetr.

Podle mikrobiologů byly mezi detekovanými mikroorganismy přítomny jako salmonely a střevní tyčinky, stejně jako jiné, včetně vzácných bakterií.

S přihlédnutím k přijatým informacím specialisté dospěli k závěru, že se ochotně podělí s čtenáři Daily Mail:

  • nevyprázdněte všechna prázdná místa v chladničce "pod řetězcem" - mnoho patogenů (například listeria) jako úzká a odlehlá místa, která jsou zřídka větrána;
  • Před tím, než vložíte zeleninu do chladničky, opláchněte je pod tekoucí vodou a vypláchněte většinu bakterií.
  • Krabice nebo paleta pro rostlinné produkty by měla být důkladně omyta pracím prostředkem, nejméně jednou měsíčně;
  • pravidelně prohlédněte zeleninu a ovoce, vyhazujte zhnité exempláře;
  • Neskladujte zeleninu v chladničce: nejprve je třeba "dostat" - například na parapet při pokojové teplotě;
  • Neskladujte v lednici brambory, česnek, cibuli, banány - v chladu se rychle zhoršují a infikují bakterie jinými potravinami;
  • Nepokládejte na jednu polici zeleninu, ovoce a zeleninu: tato kombinace vede ke zvýšenému uvolňování ethylenu - plynné látky, která vyvolává předčasný úpadek čerstvých produktů;
  • Neprodleně zlikvidovat zeleniny, které se objevily podivné skvrny, „vředů“, plaku, nebo v případě, že začal vydávat podezřelý zápach - po odstranění takových exemplářů důkladně umýt chladničky nebo alespoň tam, kde jsou tato zelenina uložena.

Pokud nakreslíte čáru podle výše uvedených doporučení, nejlepší způsob, jak zachovat zeleninu, je vařit je bez čekání na hnilobu.

Samozřejmě, pokud máte chladničku nejnovější generace, s přesnou elektronikou, která vám umožní vytvořit nejlepší podmínky pro bezpečnost produktů, pak je možné vynechat mnoho doporučení. Nicméně, dokonce i high-end chladničky by měly být myté a pravidelně sušeny na vzduchu - toto jednoduché pravidlo zabrání velkému množství různých onemocnění, které nás ohrožují.


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.