^
A
A
A

Čím větší je sklo, tím větší je touha pít

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.05.2018
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

29 June 2016, 10:15

Odborníci z Cambridge spolu se svými kolegy z univerzity v Bristolu zjistili, že čím víc sklenice, tím více touhy člověka pít. Výzkumníci provedli výzkum v jedné z restaurací v Cambridge, kde sledovali návštěvníky. Do studie bylo zapojeno barmanskou restauraci že návštěvníci, kteří si objednali víno, to nalití do sklenice různých kapacit, ale ve stejné době, náklady na pořadí byl stejný. Návštěvníci jsou stejný počet poruchy, ale sklo o různých velikostech - 250, 300 a 370 ml. Jako výsledek, vědci zjistili, že ve velkých brýlích se lidé pijí víno a objednal další porci, v průměru, návštěvníci, kteří přinášejí víno rozlévané s kapacitou 370 ml, vypili o 10% více ve srovnání s návštěvníky, kteří pijí ze sklenice 250 a 300 ml.

Podle odborníků lidé, kteří vypili z velkých sklenic, vizuálně vnímali menší množství alkoholu, což přispělo k touze objednat další část vína.

Vědci naznačují, že otevřená funkce umožňuje dále prozkoumat mechanismy závislosti na alkoholu a snad orgány rozhodnout o zákazu podle zákona pro použití v restauracích a kavárnách velké brýle snížit počet závislých. Zneužívání alkoholu je v mnoha zemích vážným problémem, alkohol ve velkém množství často vyvolává vývoj závažných onemocnění, jako je cukrovka, rakovina, poškození jater, takže nová studie je důležitá pro veřejné zdraví ve všech zemích.

Plány výzkumné skupiny provádět opakovaný experiment, ale současně v několika restauracích, aby výsledky byly spolehlivější.

Je třeba poznamenat, že taková studie nebyla provedena poprvé, dřívější vědci již nalezli vztah mezi velikostí talíře nebo sklem a množstvím jedlého nebo opilého. V důsledku toho byly závěry přibližně stejné: čím více pokrmů, tím víc člověk jí nebo pije.

Opačný výsledek získali výzkumníci z Kalifornské polytechnické univerzity, kteří dospěli k závěru, že z velké tabulky a u velkého stolu člověk sní méně - ale v této studii vědci používali kusy pizzy různých velikostí. Podle kalifornských odborníků na velkém stole člověk přestává rozlišovat mezi velikostí pizzy, vnímá vše tak velké, a proto se jedí menší část jídla.

Alkohol, ve velkých sklenicích nebo malých sklenicích stále představuje hrozbu pro zdraví. Ve Spojeném království vědci dospěli k závěru, že víno poškozuje tělo více než vodka, a to navzdory skutečnosti, že síla nápojů se výrazně liší (ve víně o 12%, ve vodce - 40% alkoholu).

Podle vědců je odlišná síla nápojů, která vede k falešné představě, že víno je méně škodlivé, ve skutečnosti je to jeden z důvodů vývoje závislosti na alkoholu. Mnozí obyvatelé Británie denně používají víno a považují to za normu, je možné, že takový postoj k alkoholu vedl k tomu, že země zaujímá druhé místo v onemocnění s cirhózou jater.  

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.