^
A
A
A

Cukr pomůže identifikovat rakovinu

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 27.11.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

08 April 2016, 09:00

Nový výzkum rakoviny ukázal, že maligní výrůstky absorbují více cukru a vědci naznačili, že lze použít při diagnostice rakoviny.

Podle odborníků nahrazení syntetické látky cukrem nejen pomůže při diagnostice, ale také bude mít pozitivní psychologický účinek na pacienty.

Studie byly provedeny na univerzitě v Lundu, která se nachází ve Švédsku. Odborníci tvrdí, že cukr může snadno nahradit kontrastní látku použitou při diagnostice nádorových nádorů.

Vědci vyvodili závěry na základě experimentů prováděných za účasti sedmi dobrovolníků, z nichž tři byli diagnostikováni rakovinou mozku a zbytek byl naprosto zdravý.

Studie ukázaly, že rakovinné nádory absorbují více cukru v porovnání s normálními tkáněmi, které ji obklopují.

Podle vědců existuje několik výhod použití cukru místo kontrastního média. Za prvé, cukr nemá škodlivý účinek na tělo pacienta, navíc náklady na látku na bázi cukru jsou řádově méně kontrastních látek se syntetickými složkami. Další výhodou užívání cukru může být jeho pozitivní psychologický účinek na pacienty s rakovinou - vědci věří, že látky založené na cukru mají uklidňující účinek na pacienty.

Nyní má cukrová látka pouze jednu nevýhodu - tato metoda diagnózy je nepřijatelná u pacientů s diabetem, ale švédští vědci zde nechtějí zastavit a chtějí pokračovat ve svém výzkumu tímto směrem. Brzy se experti plánují zahájit novou fázi výzkumu za účasti nové skupiny dobrovolníků.

Mimochodem, vědci věří, že jeden ze vzácných druhů cukru (L-fukose), který je přítomen v houbách, řasách, semenech, může pomoci při léčbě rakoviny kůže ( melanomu ). Podle odborníků může být rozšíření melanomu zastaveno, pokud se ukáže, že se změní metabolismus L-fukózy.

Na Kalifornské univerzitě je tým odborníků přesvědčen, že rakovina může být diagnostikována lidskými tělesnými tekutinami. Metoda této diagnózy byla nazvána tekutou biopsií vědci a vyvinula speciální test, který za 10 minut pomůže stanovit diagnózu pouze jednu kapku slin, zatímco test může být proveden nezávisle. Podle vědců výsledky testu ukazují 100% přesnost.

Dnes onkologové používají krevní test, který se provádí po biopsii a vykazuje genetický profil rakoviny. Ale pro primární diagnózu rakoviny nebyla po nějaké době použita krevní test. Američtí odborníci se domnívají, že analýza slin může odhalit nádor v počátečních fázích vývoje, což je nesmírně důležité.

Profesor David Wong, který vedl studii, poznamenal, že za několik měsíců budou organizovány klinické testy nové metodiky testování. Nyní je jen známo, že se u experimentů účastní pacienti s rakovinou plic.

Vědci poznamenali, že se zajímají nejen o test na detekci rakoviny, ale také o absenci chybných pozitivních výsledků.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.