Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Probiotika jako prevence rakoviny

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.05.2018

Různé výzkumné skupiny opakovaně argumentovaly, že bakterie žijící v lidském střevě mohou ovlivnit blahobyt a také způsobit řadu poruch a nemocí, zejména obezity, deprese. Podle nejnovějších údajů mohou střevní bakterie zabránit rozvoji některých typů rakoviny.

Nová studie byla provedena v laboratoři University of California, kde vědci zjistili, že některé mikroorganismy mohou zpomalit nebo zcela zastavit vývoj maligních formací v těle. Je možné, že v budoucnu bude riziko rozvoje onkologie pomáháno analýzou střevních bakterií a v případě potřeby bude postup probiotik pomáhat lidstvu chránit před rakovinou.

V lidském střevě existuje obrovské množství bakterií, které jsou užitečné i ne moc. Každý typ má své vlastní vlastnosti mikroorganismů, v průběhu vyšetřování, bylo zjištěno, že bakterie Lactobacillus johnsonii 456, které patří mezi užitečné a široce používají mimo lékařské oblasti, mohou mít vliv na lidské zdraví. Testy ukázaly, že Lactobacillus johnsonii 456 výrazně snížit zánětlivé procesy v organismu a poškození DNA. Stojí za zmínku, že vývoj mnoha nemocí hraje hlavní roli je zánět, není Výjimkou je a onkologie, neurodegenerativních, autoimunitních onemocnění, onemocnění srdce, a tak dále. Výzkumníci říkají, že vliv na střevní mikroflóry může výrazně zpomalit proces růstu rakoviny a probiotika mohou pomoci zabránit rozvoji některých typů rakoviny.

Pro potvrzení této teorie vedli vědci experimenty s hlodavci, kteří měli určité genové mutace, které způsobily syndrom Louis-Bar (vzácné dědičné onemocnění, které postihuje kůži a nervový systém). Neurologická porucha může vyvolat vývoj leukémie, lymfomu a některých dalších druhů rakoviny.

Všechny experimentální odborníci hlodavců byly rozděleny do dvou částí - jedna byla připravena bakterie mají protizánětlivé vlastnosti, další charakteristické pro střevní flóra mikroorganismů, jako je například s protizánětlivými a zánětlivých vlastnosti. V průběhu pozorování vědci poznamenali, že u hlodavců, ve střevě kterého převládaly "dobré" bakterie, se lymfom (nádory z imunitních buněk) vyvinul déle. Ve střevě hlodavců příjem velkého počtu užitečných bakterií (anti) metabolity byly detekovány, což brání vzniku zhoubných nádorů, a to i v této skupině hlodavců jsme zaznamenali zlepšenou metabolismus, což také snižuje pravděpodobnost vzniku rakoviny.

Vědci mimo jiné zaznamenali nárůst průměrné délky života u hlodavců s "dobrou" mikroflórou, méně poškození genů a malých zánětlivých procesů v těle.

V důsledku toho výzkumníci poznamenali, že užívání probiotik pomůže regulovat složení střevní mikroflóry a může být vynikajícím preventivním nástrojem pro prevenci vývoje maligních nádorů.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.