^
A
A
A

Probiotika jako prevence rakoviny

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.05.2018
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

09 May 2016, 09:00

Různé výzkumné skupiny opakovaně argumentovaly, že bakterie žijící v lidském střevě mohou ovlivnit blahobyt a také způsobit řadu poruch a nemocí, zejména obezity, deprese. Podle nejnovějších údajů mohou střevní bakterie zabránit rozvoji některých typů rakoviny.

Nová studie byla provedena v laboratoři University of California, kde vědci zjistili, že některé mikroorganismy mohou zpomalit nebo zcela zastavit vývoj maligních formací v těle. Je možné, že v budoucnu bude riziko rozvoje onkologie pomáháno analýzou střevních bakterií a v případě potřeby bude postup probiotik pomáhat lidstvu chránit před rakovinou.

V lidském střevě existuje obrovské množství bakterií, které jsou užitečné i ne moc. Každý typ má své vlastní vlastnosti mikroorganismů, v průběhu vyšetřování, bylo zjištěno, že bakterie Lactobacillus johnsonii 456, které patří mezi užitečné a široce používají mimo lékařské oblasti, mohou mít vliv na lidské zdraví. Testy ukázaly, že Lactobacillus johnsonii 456 výrazně snížit zánětlivé procesy v organismu a poškození DNA. Stojí za zmínku, že vývoj mnoha nemocí hraje hlavní roli je zánět, není Výjimkou je a onkologie, neurodegenerativních, autoimunitních onemocnění, onemocnění srdce, a tak dále. Výzkumníci říkají, že vliv na střevní mikroflóry může výrazně zpomalit proces růstu rakoviny a probiotika mohou pomoci zabránit rozvoji některých typů rakoviny.

Pro potvrzení této teorie vedli vědci experimenty s hlodavci, kteří měli určité genové mutace, které způsobily syndrom Louis-Bar (vzácné dědičné onemocnění, které postihuje kůži a nervový systém). Neurologická porucha může vyvolat vývoj leukémie, lymfomu a některých dalších druhů rakoviny.

Všechny experimentální odborníci hlodavců byly rozděleny do dvou částí - jedna byla připravena bakterie mají protizánětlivé vlastnosti, další charakteristické pro střevní flóra mikroorganismů, jako je například s protizánětlivými a zánětlivých vlastnosti. V průběhu pozorování vědci poznamenali, že u hlodavců, ve střevě kterého převládaly "dobré" bakterie, se lymfom (nádory z imunitních buněk) vyvinul déle. Ve střevě hlodavců příjem velkého počtu užitečných bakterií (anti) metabolity byly detekovány, což brání vzniku zhoubných nádorů, a to i v této skupině hlodavců jsme zaznamenali zlepšenou metabolismus, což také snižuje pravděpodobnost vzniku rakoviny.

Vědci mimo jiné zaznamenali nárůst průměrné délky života u hlodavců s "dobrou" mikroflórou, méně poškození genů a malých zánětlivých procesů v těle.

V důsledku toho výzkumníci poznamenali, že užívání probiotik pomůže regulovat složení střevní mikroflóry a může být vynikajícím preventivním nástrojem pro prevenci vývoje maligních nádorů.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.