^
A
A
A

Vědci zjistili, jak se rakovina vyvíjí

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

10 May 2016, 10:00

Na výzkumném institutu pro výzkum rakoviny (Londýn), tým vědců zjistil příčiny růstu nádorů, řekl, že nádor může dostat další výživu ze sousedních krevních cév.

Výsledky práce byly již publikovány v jednom z vědeckých časopisů.

Maligní formace obvykle vytvářejí samostatný oběhový systém, který dodává živiny rakovinným buňkám. Moderní rakovinné terapie zaměřené na potlačení růstu nádoru pomocí antioangiogennyh drog, ale nové výzkumy ukázaly, že rakovina může být dále jídlo z cév se nacházejí v blízkosti, takže se vyskytují recidivy. Vědci dlouho schopen pochopit tento proces, ale Britové byli schopni určit, že nádor je jednoduše pomocí jiné metody vývoje - v případě, potlačuje rozvoj oběhového systému v nádoru, je připojen k sousedním cév a tkání, a jejich použití jako zdroj živin. To je to, co činí nádor imunní proti protinádorové terapii.

Závěry vědecké skupiny byly potvrzeny pokusy s laboratorními hlodavci, kteří měli rakovinu jater. V počátečním stádiu léčby dostávaly myši antiangiogeny, které účinně inhibovaly růst rakovinných buněk, ale nakonec rakovina "byla" připojena k sousedním cévám a léky byly zcela neaktivní. Vědci také poznamenat neobvyklou vlastnost - maligní tumory reagují na konci léčby, jakmile hlodavci přestaly přijímat antiangiogeny nádorové znovu vytvořit vlastní oběhový systém a pokračovaly v růstu. Podle vědců tato funkce vysvětluje, proč někteří pacienti s rakovinou mají po určité přerušení léčby pozitivní dynamiku.

Angličtí odborníci si jsou jisti, že pochopení mechanismu vývoje nádorů vytvoří účinné metody léčby a zcela potlačuje růst rakovinných buněk.

Zatímco někteří odborníci se snaží pochopit vývoj rakoviny, další výzkumná skupina uvedla, že je možné léčit rakovinu aktivací vlastního imunitního systému pacienta. Povrchové bílkoviny nacházející se ve vzorcích nádorů pomohou nasměrovat práci imunitního systému proti rakovinnému nádoru. Po prozkoumání DNA pacientů vědci dospěli k závěru, že je možné vytvořit vakcínu založenou na bílkovinách nacházejících se v nádoru, který aktivuje imunitní systém a kontroluje maligní buňky.

Taková léčba však dosud nebyla potvrzena klinickými zkouškami a výzkumný tým doufá, že v příštích dvou letech získá všechna potřebná povolení pro další experimenty.

Stojí za zmínku, že všechny předchozí pokusy vědců odolat rakovině pomocí pacientovy imunity nebyly úspěšné. Odborníci vysvětlili, že selhání bylo způsobeno skutečností, že na počátku bylo tělo špatně nastaveno - rakovinové buňky se mutují a jejich vzhled a reakce mohou být různé. Jeden z vědců píše se v nové studii, bylo zjištěno, že nádor zanechává stopy, které mohou být rozpoznány imunitním systémem, takže nový způsob léčby může být velmi efektivní, ale nejdůležitější je cena ošetření je relativně levná.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.