^
A
A
A

Rostlinné přípravky mohou způsobit rakovinu

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 12.04.2020
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

20 May 2016, 11:00

Existuje názor, že rostlinné léčivé přípravky jsou pro tělo bezpečnější než chemické přípravky, avšak Američtí badatelé to vyvrátili. Podle nich jsou takové léky ještě zdraví škodlivější než chemické látky a mohou vyvolat vážná onemocnění a mutace genů.

Výsledky vědeckých výzkumníků popsané v článku, který byl publikován v jedné z vědeckých publikací. Výzkumníci z oblasti bylinné medicíny byli prohlášeni za destruktivní pro lidské zdraví a autoři projektu vyzvali své kolegy, aby v této oblasti provedli celosvětové studie, aby zjistili úroveň toxicity takových léků, jakož i jejich účinnost.

Jako příklad lze uvést, výzkumníci vedli závod Aristolohiya (Holanďan je trubka), studii, která ukázala, že obsahovala vysokou hladinu karcinogenů (je třeba poznamenat, že několik tisíciletí kirkazon používá v medicíně).

Vědci také ve své práci poznamenali, že asi 5% populace naší planety je geneticky předisponováno k toxickému účinku látek tvořených v těle při požití uvnitř aristolochie. Tato interakce vede k různým mutacím DNA a zdravé buňky mohou degenerovat do atypických. Příjem aristolochie může vést k závažnému narušení funkce ledvin, zánětlivým procesům, rakovině močového systému. Navíc experimenty potvrdily vztah mezi příjmem rostlinných léků a rakovinou jater.

Léčba rostlinnými přípravky se běžně provádí v zemích Asie a Afriky. V těchto oblastech dochází k častým výskytem negativních reakcí po užívání rostlinných léčivých přípravků. Podle Donalda Marcusa, profesora medicíny a imunologie, většina těchto léků může způsobit závažné patologické stavy, nicméně to neznamená, že by stálo za to, že se úplně vzdát takových léků. Cílem autorů nového výzkumného projektu bylo upozornit zástupce Světové zdravotnické organizace na potřebu podrobnějších studií v této oblasti s cílem identifikovat možné toxické účinky léčiv založených na složkách rostlin.

V jiné studii výzkumníci zjistili, že studené léky mohou představovat zdravotní riziko pro děti, zejména pokud jde o léky, které rodiče často kupují pod vlivem reklamy.

Takové závěry byly provedeny po průzkumu více než 3 tisíci rodičů a jejich dětí do 6 let. Většina vědců se zajímala o to, jaké léky byly dětem dětem z nachlazení a kašlami v letech 2008 až 2011, a také, jak často rodiče dávají takovým lékům svým dětem. Průzkum pomohl identifikovat asi 300 názvů kombinovaných léků, které byly mezi rodiči nejoblíbenější. Vědci také zjistili, že více než 15% dětí, které užíváte léky, které nebyly napsané pediatra a rodiče ani neuvědomují, že taková léčba může ohrozit život dítěte i nadále spoléhat na reklamu, než vyhledat odbornou pomoc.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.