^
A
A
A

Dítě bez sexu nebo dětí "na objednávku"

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

28 April 2016, 09:00

Přirozený způsob, jak pokračovat v životě, jmenovitě pohlaví - fyziologický úkon, při němž samčí spermie oplodňuje ženské vejce, brzy nahradí zcela jiný postup, tj. Otevírat dítě, nemusíte mít sex. Tento předpoklad provedl genetik Hank Greeley, profesor na Stanfordské univerzitě. Podle něj v budoucnu budou mít lidé možnost zvolit si pohlaví, obličejové rysy, charakter budoucího dítěte a tento přístup k pojetí bude za pár desetiletí považován za normální. Výhodou tohoto přístupu je, že změna v genomu embrya odstraní dědičné patologie.

Profesor Greeley vysvětlil, že k vytvoření dětí budou potřebné pouze mateřské kožní buňky, aby získaly genetický materiál, na jehož základě budou vajíčka a spermie otce vytvořeny pro oplodnění. Nová metoda umožní získat stovky embryí a rodiče si mezi sebou mohou vybrat "stejné" dítě.

Dá se říci, že na jedné straně lidstva dosáhla úrovně rozvoje, vytvořit dětem „na zakázku“, ale podle odborníků Greeley v současné době nemají dostatek „zavazadla“ teoretických poznatků do praxe vytváření „na míru“ Děti začaly být široce používán, ale je jen otázkou času.

Porodu bez sexu může zdát nereálné, nebo dokonce utopický nápad, ale toto téma vyvolal spor s vážným a v různých publikacích diskutovali otázky spojené s etické otázky, a to zejména, zda je možné zasahovat do DNA embrya, dodat potomky dědičných chorob. Mnozí odborníci podporují Hanka Greeleye, existují však někteří, kteří takové pokusy odsoudí "přírodou". Ale je to jak to může, americké již nemá experimenty s geny v jehož průběhu jsou děti od tří rodiče - chondriosomes abnormální embrya jsou nahrazeny dárce (třetí osoby), a ve Velké Británii se podobný postup již legalizována.

Stojí za zmínku, že podobné experimenty jsou rozšířené, například v Číně, experti dokázali v laboratoři zvětšit plně funkční spermie. Studie čínských odborníků lze považovat za skutečný průlom v oblasti reprodukčního zdraví. Experiment byl proveden skupinou vědců z Nanjing Medical University a Pekinské vědecké akademie. Na základě toho vědci vzali embryonální kmenové buňky ošetřované cytokiny a postižili je androgeny, což vedlo k umělým spermatem s plnohodnotnou haploidní sadou chromozomů. Experimenty na myších ukázaly, že samice myší, oplodněné spermatem pěstovaným v laboratoři, úspěšně koncipovány, provedeny a včas způsobily vznik zdravého potomstva, což potvrzuje vhodnost umělého spermatu.

Čínští specialisté chtějí opakovat svůj výzkum, aby odstranili nepřesnosti a potvrdili účinnost umělého spermatu. Pokud následné experimenty projeví stejné výsledky, pak v budoucnu nebude účasť mužů vyžadována pro pokračování lidské rasy.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.