Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Drby žijí méně

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.05.2018

V Texasu, skupina odborníků složený zajímavý objev - jak se ukázalo zachovat střízlivý životní styl, stejně jako nadměrná konzumace alkoholu může způsobit předčasné smrti. Vědci provedli studium po dobu 20 let, přičemž se jednalo o 2 tisíce lidí různého věku - od 55 do 65 let, chronických onemocnění, problémů v rodině a životní úrovně dobrovolníků. Obvykle vědci rozdělili všechny účastníky do tří skupin - alkoholiků, kteří nepijí a nepijí mírně. Po pozorování dobrovolníků vědci učinili úžasný objev - až do věku 65 let zemřelo většina lidí, úplně opustili užívání alkoholu. Vědci zjistili, že 60% účastníků alkoholické skupiny nežije do 65 let, mezi teetotalisty 69% a ve skupině umírněných pijáků - 41%. Tyto výsledky překvapily vědce, protože se vždy věřilo, že alkohol a jeho zneužívání vyvolávají vážná onemocnění a mohou vést k předčasné smrti. Nyní, abychom vysvětlili, proč neumírají lidi před alkoholiky, vědci nemohou, možná to učiní, bude nutné provést více než jednu studii.

Podle vědců tato práce znovu potvrzuje, že je třeba dodržovat všechna opatření, včetně alkoholu. Také odborníci jsou si jisti, že se nemůžete náhle vzdát alkoholu a začít řídit absolutně střízlivý způsob života. Tlak, puls, práce kardiovaskulárního systému se liší u alkoholiků a non-napáječky, takže odmítnutí alkoholu by mělo být postupné, aby tělo mělo čas zvyknout si na nový životní styl, jinak vyloučených vážnými zdravotními problémy. Podle vědců, pokud osoba, která pije čas od času, po 30 letech zcela odmítá alkohol a začíná vést střízlivý životní styl, pak tělo nemůže stát tak ostrý pokles. Faktem je, že alkohol v těle přijímá škodlivé látky, které ovlivňují všechny orgány a systémy jednotlivých orgánů zvykli na takové „zatížení“ a ostrým odmítnutím alkoholu může způsobit selhání orgánu.

Spory ve vědeckých kruzích ohledně užívání alkoholu pokračuje po dlouhou dobu, různé výzkumné skupiny provedli experimenty potvrzení nebo vyvrácení užívání alkoholu na těle, ale všichni stejní, všichni odborníci se shodují na jedné věci - zneužívání alkoholu někdo neprospívá.

Takže kolegové z Texaských vědců, Angličané, před několika měsíci prohlásili, že úplné odmítnutí alkoholu zlepšuje zdraví. Studie byla provedena na angličtině a odborníci potvrdili, že střízlivý životní styl pozitivně ovlivňuje celkový zdravotní stav člověka, včetně sexuálního zdraví. Kromě toho může zanechání alkoholu zabránit řadě závažných onemocnění, jako je například cirhóza nebo ulcerace. Současně jiní odborníci poznamenali, že úplné odmítnutí alkoholu je naopak škodlivé pro zdraví, protože alkohol v malých množstvích zlepšuje odolnost těla, pomáhá vyrovnávat se s běžnou zimou a zlepšuje chuť k jídlu.

trusted-source[1], [2]


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.