^
A
A
A

Důsledky globálního oteplování se začínají objevovat v Arktidě

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.11.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

15 August 2011, 19:25

Globální oteplování má neočekávané důsledky: nyní hlavní nebezpečí pochází z požárů v tundře, píše Paolo Virtuani v materiálu zveřejněném na internetových stránkách novin Corriere della Sera.

„V roce 2007, vůbec největší požár zaznamenaný v arktické tundře uvolnilo do ovzduší množství oxidu uhličitého, který je v posledních 50 letech byly nahromaděné permafrost napříč tundrou. Oheň nastal v regionu Anaktuvuk řeky, poblíž horského hřebene Brooks v severní Aljašce. Požár na Anaktuvuk obrátil v popel rozlohu 1039 čtverečních kilometrů, v atmosféře bylo 2,3 milionu tun uhlí. „- píše vydání.

„Důsledky globálního oteplování začínají objevovat ve stále více severních zeměpisných šířkách planety. Největším problémem je tání permafrostu. Ale hlavní věc není, že teplota půdy změkne a gryazepodobnoy a budovy postavené v těchto zónách ztrácejí svou stabilitu. Většina klimatologů péče že permafrost Tundra tisíciletí ve formě ledu a ukládání velkého množství uhlíku a metanu, které se uvolňují při tavení v atmosféře. Methanu jako skleníkový plyn, desetinásobně nebezpečí . Ona oxid uhelnatý S globálním oteplováním, navíc k uvolňování těchto plynů, zásadním způsobem zvyšuje nebezpečí vzniku požáru, například v roce 2007 na Aljašce „- autor článku.

„Vliv požárů bylo málo studována křehký ekosystém tundry. Ale Arctic léta jsou stále delší a suchý. Oheň v blízkosti Anaktuvuk vzniklé v důsledku úderu blesku. Předpokládá se, že požár způsobil takovou vlhkou půdu jako tající permafrost, měli rychle jít ven. Ale v létě roku 2007, podle studie zveřejněné ve vědeckém časopise Nature, bylo obzvláště sucho, oheň nevymizela a nadále se šíří po celé týdny, až silný vítr rovněž rozdmýchal plameny jsou již v září. „tak silné požáry a rkticheskoy tundra nebyla pozorována 10 tisíc let,“- řekl Michelle Mack z University of Florida Vzhledem k velké plochy obsazené tundře na severní polokouli, studii publikované v časopise Nature, poprvé spustil poplach o ekologickou bombou, která může být požár v tundře .. Podle vědců, emise skleníkových plynů v atmosféře v důsledku těchto požárů mnohonásobně překročit emise rozvinutých a rozvojových zemí, „- článek říká.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.