^
A
A
A

Evropa je 100% bez malárie

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.05.2018
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

19 May 2016, 11:00

Dne 25. Dubna byl oslavován Světový den malárie a v předvečer svátku WHO oznámil, že v Evropě je úplně odstraněna malárie. Případy nových onemocnění v Evropě za posledních 20 let výrazně poklesly a dnes lékaři nezaregistrovali žádný nový případ malárie v Evropě.

Podle vedoucího regionálního úřadu WHO pro Evropu je tento úspěch důležitou etapou v dějinách veřejného zdraví, všichni evropští vůdci vynaložili v tomto úsilí mnoho úsilí a dnes můžeme bezpečně oslavit kompletní vítězství nad malárií v Evropě. Nemůžete se však uvolnit, protože na planetě stále existují země, ve kterých je tato nemoc rozšířena, a turisté mohou znovu přinést malárii do Evropy, což bude počátkem nové epidemie.

Na dlouhé cestě zbavit se Evropy malárie hrála důležitá úloha prohlášení z Taškent přijaté v roce 2005. Toto prohlášení se stalo základem nového způsobu odstranění malárie v Evropě (WHO se chystá zbavit Evropu choroby do roku 2015). Všechny země postižené tímto problémem použily deklaraci jako referenční bod a nyní, kvůli dobře koordinované práci a jasným činnostem všech evropských regionů, došlo k poklesu lokálních infekcí na nulu.

Všechny země ukázaly silné politické odhodlání, vyvinuly úsilí k identifikaci a epidemiologii případů malárie ostrahy, představil nové metody pro boj s komáry vektor nemoci a informovat občany o oblasti s rizikem, aktivní pomoci poskytnuté v této místní komunity.

Získat oficiální status oblasti bez malárie, pokud země v posledních třech letech nezjistila jediný případ malárie.

Nyní po analýze situace je evropský region uznán za prostý malárie, ale vedoucí oddělení infekčních nemocí WHO zdůraznilo, že je nemožné oslabit pozornost. Zatímco svět je malárie, je riziko novou vlnu nákazy v Evropě je stále vysoká a pokud evropské země nebudou mít na pozoru a rychle reagovat, dokonce i jednu osobu s malárií, by mohlo vyvolat novou vlnu nákazy.

V letošním létě v Ašchabatu chce WHO svolat setkání, na kterém se bude diskutovat o otázkách týkajících se případné re-epidemie malárie v Evropě. Předpokládá se, že se na setkání zúčastní zástupci zemí, v nichž existuje vysoké riziko návratu nemocí.

S cílem zabránit návratu malárie do Evropy vyzývá všechny země, aby zachovaly stejnou míru odhodlání pro společnou věc, aby pokračovaly v provádění včasných testů a léčby zjištěných případů onemocnění. Důležité je také pochopit způsob, jakým se nemoc může vrátit do Evropy, a rizika spojená s ní. Každý evropský region by měl být připraven na případy obnovení nákazy a v tomto ohledu podniknout okamžité kroky.  

Je třeba poznamenat, že výsledek zasedání bude tvořit základ strategie zabraňující nové distribuci malárie v Evropě.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.