^
A
A
A

Hořčík nahradí lithium v bateriích

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 16.05.2018
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

07 June 2016, 10:30

Výzkumníci z Ústavu Toyota (Severní Amerika) navrhli vytvoření baterií na bázi hořčíku. Podle inženýrů je tento prvek docela vhodný pro baterie, navíc jsou tyto baterie v porovnání s lithium-iontovými bateriemi bezpečnější a účinnější a jsou vhodné pro různé zařízení - od telefonů až po automobily.

Lithium při interakci se vzduchem se snadno zapálí, takže baterie založené na něm mohou být nebezpečné. Pro zvýšení bezpečnosti lithium-iontových baterií byl použit způsob kombinace lithia s grafitovými tyčemi a snížení počtu iontů, což přispělo ke snížení hustoty a omezilo množství uložené energie.

Prvek Hořčík více stabilní, zejména při styku se vzduchem, kromě toho, že je energeticky náročnější, ve srovnání s lithium však vytvořit elektrolyt hořčíku, která může přenášet energii efektivněji ukázala poměrně náročná.

Situace se dramaticky změnila po ráně Mohtadi, vedoucí specialista na Toyota slyšel své kolegy hovořili o problému s vytvořením elektrolytu schopného přenášet energii a ne zničit hořčíku, a to s ní vyzváni, aby si myslí, že můžete použít vlastnosti materiálů s bateriemi hořčíku použitý k ukládání vodíku. Rana Mohtadi sdílela své myšlenky s kolegy a vědci okamžitě začali zkoumat hypotézu Mohtadiho.

Podle vedoucího výzkumné skupiny Toyota tento objev nelze přičíst jedné osobě, je to zásluha několika vědeckých pracovníků ústavu, kteří pracovali ve stejném týmu. Vědci již připravili popis své práce a zveřejnili ji v jedné z vědeckých publikací. Inženýři společnosti Toyota doufají, že jejich objev pomůže ostatním vědcům vyvinout baterie na bázi hořčíku, které budou vhodné pro každodenní používání a stanou se méně populárními než dnešní lithium-iontové baterie.

Podle odborníků nebylo možné odhalit všechny možnosti baterií na bázi hořčíku kvůli závislosti na systémech s chloridem. Elektrolyty měly významnou anodickou stabilitu, ale zničení kovových součástí způsobilo snížení vlastností akumulátoru. Specialisté Toyota použity anionty boru klastrů monokarboran výroby hořečnatá sůl jednoduchého typu, plně kompatibilní s kovovým hořčíkem, kromě toho, baterie ukázal oxidační stabilitu, která je výrazně vyšší než etherických rozpouštědel. Vzhledem k pasivní nebo agresivní povaze elektrolytu hořečnatý může být standardizovaný testovací metody katoda použity ve standardních plochých akumulátorů. Tento objev otevírá nové možnosti pro výzkumníky ve vývoji magnéziových elektrolytů a způsoby jejich aplikace.

Nyní mají vědci hodně práce před tím, než se vyvinou baterie na bázi hořčíku, podle předběžných odhadů se takové baterie objeví v 15-20 letech.

trusted-source[1], [2]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.