^
A
A
A

Cesty z kávy - nové řešení pro životní prostředí

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 16.05.2018
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

10 June 2016, 10:00

Káva je jedním z Melbourneových oblíbených nápojů, ale v nejbližší době se tento voňavý nápoj může stát silnicí. Na australské státní univerzitě tým odborníků použil kávový odpad k vytvoření ekologických silnic, které jsou vysoce odolné.

Vedoucí vědeckého projektu Arul Arulrajah je přesvědčen, že různé materiály, jako je sklo, cihly apod., Mohou být znovu použity. Profesor Arulrajah poznamenal, že poté, co zjistil, že zbytky kávy byly posílány do odpadků, měl nápad použít tlusté jako technický materiál. Poté Arulradzhah s kolegy na kávu odpadu sebraného ze všech okolních kaváren univerzity a vysušit jej na několik dní v sušárně při teplotě 50 0 ° C, pak se nechá projít hustým filtrem, jak se zbavit hrudek a smísí se struskou.

Pro připojení všech složek vědci přidali alkalický roztok a umístili pod lis, kde byly vytvořeny bloky válcového tvaru. Zkoušky bloků získaných tímto způsobem ukázaly, že jsou poměrně silné a mohou být použity jako podkladový materiál.

Podle odborníků Australské univerzity v Austrálii, pokud jim bude dovoleno dělat něco společného s odpadem z kávy města, může se brzy objevit ekologicky čistý povrch vozovky. Podle výzkumníků jedna kavárna za týden ponechává v průměru 150 kg kávy, odpad by za rok stačilo na to, aby bylo dosaženo 5 km silnice. Také výzkumníci poznamenali, že cesta z kávy by pomohla snížit množství odpadků.

Potřeba řešit řadu ekologických problémů, které vznikají při výrobě kávy, vedl ke vzniku řady kreativních nápadů pro využití kávová sedlina, například výroba biopaliv, zachycování uhlíku, 3D-tisku, atd Také kávové zrna se aktivně používají při výrobě oděvů, zejména před 7 lety se vyráběla sada sportovních oděvů s použitím kávových zrn a půdy. V loňském roce byla vydána kávová sbírka pánských a ženských džín, jejichž cena se pohybovala od 50 do 55 dolarů. Šéf ochranné značky American Eagle Helene Kahn poznamenat, že kávová sedlina pohlcuje pachy a rychle schne vytvořen na základě džín lze prát méně často. Výrobci neuvádějí konkrétní dobu, po které by měly být džíny poslány do pračky, a doporučujeme zaměřit se na vlastní pocity.

Podle Helen Kahn, "káva" džíny mohou být noseny, dokud osoba cítí potřebu umýt je. Kromě snížení nákladů a času umýt, tyto džíny k ochraně svého pána před UV zářením - na úkor mikroskopické struktury důvodů efektivně odráží UV záření a chrání pokožku. Jedinou nevýhodou "kávových" džínů je, že jsou zbaveni charakteristického zápachu kávy, což samozřejmě potírá kávovary. 

trusted-source[1]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.