^
A
A
A

Pro návštěvu nové bio-toalety budou platit peníze

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

04 July 2016, 11:45

Veřejné záchody jsou obvykle neliší čistotu, ale na území jednoho z jihokorejských výzkumných center mají jedinečnou „zelený“ WC pro všeobecné použití, který má nejen atraktivní vzhled, ale také pomáhá, aby se skutečné peníze ve svém vlastním odpadu.

Nový vývoj byl nazván "Scientific Walden Pavilion" a v podstatě představuje jakousi laboratoř, která přeměňuje lidský odpad na biopalivo.

Nový biologické toalety používají anaerobní metoda - v rámci uspořádaného vrtulníku, který vysušuje a mele odpad na jemný prášek, který nemá charakteristický zápach, další prášek do speciálního prostoru pro fermentaci působením anaerobních bakterií (v komoře existuje více než tisíc různých organismů, které jsou schopné žít bez kyslíku ).

Pod vlivem tisíců bakterií dochází k rozkladu kompostu a uvolňování oxidu uhelnatého a metanu, které se přesouvají do samostatného kontejneru. Oxid uhelnatý, který shromáždili vědci, se používá k oplodnění zelených řas a methan je skladován, aby byl později používán jako palivo kotlů.

Život na planetě je spojeno s výskytem různých odpadů - a tím vyšší je technologický pokrok, tím více odpadu, otravují půdu a vodu, což má vliv na ekologii naší planety. V posledních letech vědci představili řadu způsobů, jak zpracovávají nejrůznější odpady, hlavním cílem bylo snížit negativní dopady na životní prostředí v průběhu lidského života, a není výjimkou byl projekt jihokorejských vědců. Vedoucím projektu řekl: „Věda pavilon Walden“ Dr. Yyaveon Cho, že cílem bylo nejen vytvořit nové bio-toalety k úsporám vody a snížení provozu v léčebných zařízeních stojí před ním a jeho kolegové, ale také vyvinout opravdový ekologický systém, který podporuje inovace procesů Pan a umožňuje zapnout lidský odpad v penězích. Jinými slovy, korejští odborníci se snažili vytvořit záchod, ve kterém by lidé měli zájem chodit, a to vyžaduje finanční zájem. Přimět člověka k použití „Walden pavilonu“, vědci pracují na speciální aplikace pro smartphony, který vypočítá cenu odpadu a bude přenášet určité množství elektronickým systémem přenosu. Myšlenka korejských vědců je poměrně jednoduchá - lidé používají "Waldenský pavilon" pro svůj zamýšlený účel, tj. Jako toaleta a dostane určitou částku za to, kterou lze vynaložit na nákup salátu pěstovaného na biofertilizeru.

Nyní je „Hall Walden“ je prostě demonstrační projekt, ale Dr. Cho tým má v úmyslu rozšířit technologie pro použití v širokých mas, a dost možná, jakmile tyto toalety budou na území jiných vysokých škol a velkých městech. Dnes může být na národní univerzitě v Ulsanu (Jižní Korea) použita jedinečná biologická toaleta.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.