^
A
A
A

Křižáci mezi bratry a sestrami mohou vést k depresi

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

21 December 2012, 11:34

Novoroční svátky se blíží, což znamená, že brzy budou v našich apartmánech krásné vánoční stromky a osvětlené vánoční osvětlení. Pro děti je Nový rok speciální svátkem plným radosti a očekávání dárků od Santa Clause, které odjíždí pod vánoční stromek.

Vědci však tvrdí, že i tak jasná dovolená jako Nový rok může být zastíněna nekonečnými hádky mezi bratry a sestrami. Hlavním důvodem takových hádek a konfliktů je to, že dospívající mládež porušuje svůj osobní prostor a nemůže sdílet věci nebo právo na to, kdo se bude posedět, aby hral novou hru. Proto i dary pod stromem mohou přinášet ne radost, ale pouze vzplanout nový konflikt.

Během mnoha let výzkumu vědci z University of Missouri zkoumali povahu konfliktů, které vznikají mezi dospívajícími, což platí zejména pro bratry a sestry. Specialisté dospěli k závěru, že existují dva hlavní typy konfliktů. Jeden z nich vybuchne na pozadí soukromého prostoru dítěte a pokusí se ho vzít na druhého. Takové řízení negativně ovlivňuje emoční zdraví dětí, a proto by se rodiče měli snažit nedovolit konflikty na tomto místě mezi dětmi.

"Náš výzkum ukazuje, že konfliktní situace spojené s porušením osobního prostoru jsou spojeny s nízkou sebeúctou a sebedůvěrou v dospělosti," říká Nicole Campione-Barr, specialistka na psychologický výzkum. "Neustálé emocionální třást může během několika let vést dítě k hluboké depresi."

Odborníci pozorovali vztahy 145 párů bratrů a sester za dvanáct měsíců, průměrný věk dětí byl 12-15 let. Teenagerům bylo nabídnuto vyhodnocení různých variant konfliktních situací a jejich frekvence, intenzita a trvání. Existovaly dva hlavní důvody hádky mezi mladistvými: narušení osobního prostoru a skandálů, zapálení kvůli nespravedlnosti a nerovnosti. Poté vědci srovnávali odpovědi dospívajících, jejich stav, stejně jako stupeň úzkosti a úzkosti.

"Navzdory skutečnosti, že rodiče se pokoušejí uklidnit děti a podílet se na řešení konfliktu, vědci říkají, že dospělí by neměli zasahovat," říká Dr. Campione-Barr.

Odborníci doporučují, aby se v domě stanovily pravidla, která musí být dodržována bez výjimky. Za prvé, než vstoupíte do někoho, nezapomeňte zaklepat a požádat o povolení k vstupu. Tímto způsobem bude možné výrazně snížit výskyt nespokojenosti mezi mladistvými, kteří jsou obzvláště citliví na vniknutí do svého území. Také ke snižování hádky a neustálých zkoušek pomůže rozdělit odpovědnosti mezi dětmi a harmonogram, alespoň podmíněný, který by pomohl dětem orientovat se, jejichž obrat se posadit na videohru apod.

V tomto případě, je-li vztah sourozenců jsou alarmující a navíc slovní potyčky pěstmi, a pokud rodiče nejsou pod silou podmanit zuřící teenagery, pak se budete muset ušetřit čas, stejně jako co nejdříve zase ke specialistovi.

Silné a zdravé vztahy v rodině jsou nesmírně důležité v pozdějším životě.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.