^
A
A
A

Ledová zeď pomůže zastavit radiaci z Fukušimy

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

22 April 2016, 09:00

Fukushima je japonská jaderná elektrárna, která se po celém světě stala proslulou po nehodě, která vznikla jako výsledek nejsilnějšího zemětřesení a tsunami, které zasáhly Japonsko v roce 2011. Dnes je jedním z hlavních problémů elektrárny hrozba rozlití toxické vody kontaminované vodou a vláda Japonska hodlá posílit opatření k zamezení šíření radiace.

K zablokování radioaktivní vody bude postavena podzemní ledová stěna, která kompletně obklopí jadernou elektrárnu, podle odborníků to výrazně zpomalí šíření kontaminované vody.

Led stěna, tím více struktur pod zem, může vypadat na první pohled jako fantazie, ale ve skutečnosti to je technika vyvinutá inženýry k vrtání tunelů a dolování, ačkoli zpočátku rozsah těchto stěn bylo mnohem méně.

Podstatou stěny je čerpání zmrzlé solné směsi podzemními trubkami, tato metoda zamrzne půdu a utěsní čtyři jaderné reaktory poškozené ve výsledcích přírodního kataklyzmu.

Vzorky Nedávné vody vykazovaly zvýšené hladiny radiace, přičemž byly zjištěny vysoké hladiny toxických látek, které nejsou pouze v okolí jaderných reaktorů, ale také v blízkosti na západním pobřeží Spojených států, a to znamená, že konstantní úniku radioaktivních látek z poškozené jaderné elektrárny.

Pracovníci jaderné elektrárně Fukušima naplnil tun vody z reaktoru, ocel, uzavřených plechovek, vyrobené speciálně pro tento účel, ale to bylo ještě místo, kam se člověk prostě nemá přístup, protože radiace v některých částech válců, a dokonce i výzkumné roboti tam selhat kvůli ohořelé vodiče. Podzemních vod denně stékat do reaktorů v důsledku toxické látky dostat do moře a jsou hrozbou pro veškerý život na planetě, a tak v blízké budoucnosti je třeba, aby tento problém vyřešit.

Stavba ledové stěny začala před dvěma lety a nyní je stavba v závěrečné fázi. Agentura pro jadernou regulaci již schválila zahájení projektu, který bude zahájen v příštích dnech. Zahájení projektu bude začátkem realizace plánovaných opatření japonské vlády, blokování čtyř neúspěšných reaktorů jaderné elektrárny Fukushima.

Stěna nebude spuštěna okamžitě, ale v několika etapách, ale první z nich představuje více než 90% celého procesu. Podle provozovatele jaderné elektrárny bude od střemhnutí kontaminované vody z reaktoru napomáhán volný prostor ve zdi, který nedovolí, aby stůl podzemní vody klesl pod plánovanou úroveň. Teprve po počáteční fázi účinnosti pořadu (podle předběžných výpočtů, tok podzemních vod musí být snížena na polovinu), a bude oprávněn spustit zbývající kroky poskytne pevnou stěnu kolem čtyř reaktorů jaderné elektrárny Fukušima. Nyní neexistují jasně definované plány, ale očekává se, že během tohoto roku dojde k úplnému zahájení projektu "Ice Wall".

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.