^
A
A
A

Lidské tělo reaguje na signály Wi-Fi

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

05 May 2016, 09:00

Na univerzitě v Illinois vytvořil tým vědců neobvyklý objev - studie ukázaly, že orgány a tkáně lidského těla mohou reagovat na signály Wi-Fi.

Vědci ve své nové studii se pokoušeli zjistit, zda bezdrátové signály nějakým způsobem ovlivňují tkáně živého organismu (člověka a zvířete) a výsledky pokusů překvapily vědce - tkáně jsou schopny přenášet spíše silné bezdrátové signály.

Andrew Seager a jeho kolegové používali kusy vepřového masa a hovězí játra, pomocí kterých mohli odborníci sledovat video z Netflix (americká společnost, která poskytuje příležitost sledovat filmy a seriály na internetu na speciální webové stránce). Tým Andrewa Signera dokázal experimentálně prokázat, že skrze kusy masa procházejí bezdrátové signály a poměrně silné, které jsou vhodné pro sledování streamovaného videa (nahrané na internet). Výzkumníci byli schopni získat informace o jejich pracovní frekvence přes kusy masa až 30 Mbps, což je podle vědců, je nedostatečná k překonání překážek, které se objevují v cestě lékařské protézy k dnešnímu dni a které jsou implantovány do lidského těla. Dr. Signer poznamenal, že jejich objevy pomohou vyvinout způsob, jak kontrolovat zdravotnické prostředky zavedené do lidského těla.

Výzkumníci vysvětlili, že tkáně a lidské orgány také reagují na bezdrátové signály, které nahradí ve zdravotnických zařízeních zařízení, která pracují na rádiové frekvenci, jejichž hlavním účelem je kontrolovat zdravotnické prostředky implantované do těla. Dnes se ovládání zařízení uvnitř lidského těla provádí pomocí ultrazvukových signálů, otevření týmu Signner se vyhnout řadě problémů, které v současné době vznikají. Především lékaři nyní nemohou zvýšit výkon rádiového signálu, protože vysoké frekvence negativně ovlivňují orgány a systémy, které jsou vedle vestavěného zařízení.

Vedle studií s kusy masa, tým Signer vyvinul prototyp ultrazvukového zařízení speciálně upraveného pro použití v lidském těle. Při vývoji prototypu byl použit princip využívání zařízení pro ultrazvukovou komunikaci, které se používají pod vodou.

Dr. Signer vysvětlil, že princip nového zařízení je poměrně jednoduchý: člověk je soubor kostí a různých tkání obklopených velkým množstvím tekutin a výměna dat v oceánu a uvnitř lidského těla je prakticky stejná.

Podle výzkumné skupiny Signer bude jejich objev způsobit, že proces přenosu a přijímání signálů zdravotnickými prostředky uvnitř lidského těla bude méně agresivní, zejména se vyhne zahřívání sousedních tkání. Dr. Signer navíc poznamenal, že bezdrátová síť umožní použití celé sítě implantátů v lidském těle, které budou také schopné vzájemné interakce.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.