^
A
A
A

Mořská voda - nový zdroj pro výrobu energie

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

16 June 2016, 11:00

Jedna z předních japonských univerzit vyvinula novou účinnou technologii, která umožňuje vyrábět peroxid vodíku vhodný pro použití v palivových článcích.

Nová technologie vyvinutá japonských výzkumných pracovníků, je první způsob používající zrychlení chemických reakcí vystavením katalyzátoru na sluneční záření, což vede k dosažení maximálního účinku a použití takto získaného peroxidu vodíku v palivových článcích.

Výzkumný projekt vedl Shunichi Fukuzumi a výsledky výzkumných pracovníků publikovaných v populárním vědeckém časopise.

Nyní palivové články pracují hlavně na vodíku, ale varianty navržené týmem Fukuzumi mají řadu výhod, především proto, že peroxid vodíku je snadněji skladovatelný při vysoké hustotě. Dnešní technologie umožňují skladovat plynný vodík za vysokého tlaku nebo při nízkých teplotách, v tomto případě je peroxid vodíku bezpečnější jak během skladování, tak během přepravy. Jediným problémem bylo to, že vědci nemohli najít efektivní fotokatalytické metody pro výrobu kapalného peroxidu vodíku - existovaly technologie, které nepoužívaly sluneční záření, ale náklady na energii je činily nevhodnými.

Ale tým Fukuzumi vytvořil další buňku s katalyzátorem - druh solární baterie, která tvoří peroxid vodíku. Když se sluneční světlo zaměřuje na fotokatalyzátor, začíná zrychlená chemická reakce - oxidace mořské vody a klesání hladiny kyslíku, což vede k tvorbě peroxidu vodíku.

Studijní skupina Fukuzumi vysvětleno, že koncentrace peroxidu vodíku v mořské vodě po slunečním světle náraz fotokatalyzátoru po dobu 24 hodin, byla přibližně 48 mm - tyto ukazatele, aby více kolem (v čisté hladiny peroxidu vodíku, byl přibližně 2 mmol). 

Vědci zájmu o výrazné mezery na obrázcích, a zjistili, že v případě, že negativně nabitý přítomen chloru v mořské vodě, je zodpovědný za zvýšení rychlosti reakce a zvyšuje hladinu vody v peroxidu vodíku.

Podle výzkumníků, nová technologie solární energie na účinnosti přeměny elektrické energie je asi 0,3%, je fotokatalytická účinnost metody (použitím chemické reakce zrychlení) Výroba peroxidu vodíku byl 0,55%, a palivový článek - 50%.

Samozřejmě, že celková účinnost nové technologie výroby energie je poměrně vysoká, dosud se však dosud konvenční solární panely ukázaly jako efektivnější. Profesor Shunichi Fukuzumi a jeho kolegové se domnívají, že účinnost nové metody lze zlepšit pomocí pokročilých materiálů pro fotoelektrochemických buňky, kromě plánuje odborníků najít způsoby, jak snížit náklady na výrobu energie.

trusted-source[1], [2], [3]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.