^
A
A
A

Perorální kontraceptiva a alkohol: kompatibilní nebo ne?

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

08 December 2018, 09:00

V pokynech pro většinu léků je uvedena jejich neslučitelnost s alkoholickými nápoji. Odborníci tvrdí, že perorální antikoncepce - pilulky, které zabraňují těhotenství - nejsou mezi takovými léky.

Žena smí používat malé množství vína, což neovlivňuje spolehlivost a kvalitu antikoncepční ochrany.

To se však týká mírných dávek alkoholu. Při zneužití je účinnost ochrany výrazně snížena - i když pouze nepřímo. Studie ukázala, že opilé dívky se uvolňují, mají menší koncentraci, pocit odpovědnosti. Především to znamená přeskočení další dávky léku.

Podle odborníků na Planted Parenthood nemá příjem alkoholu vliv na intrauterinní přípravky, perorální antikoncepci, implantáty a náplasti. Pokud budete postupovat podle doporučení lékaře, účinnost těchto prostředků může být vyšší než 91%.

Odborníci poukazují na to, že pokud žena po dvou hodinách zvrací z užívání pilulky kvůli použití velké dávky alkoholu, ztratí se antikoncepční účinek. V takovém případě lékaři poradí, aby okamžitě podali další pilulku nebo si telefonicky poradili s gynekologem. Nicméně podle statistik je hlavním problémem to, že žena přijala pilulku kvůli pití. Po příšerném večerním příštím ránu si žena zapamatuje, že je třeba užít drogu, ale často je už nyní účinnost prevence antikoncepce zrušena.

Předpokládá se například, že progestinová antikoncepce zůstává účinná při pravidelném přijetí každý den současně, přijatelnou chybu ve výši 3 hodin. Pokud vynecháte schůzku, může být stimulována ovulace.

A ještě jedna skutečnost: u žen užívajících perorální antikoncepci je metabolismus ethylalkoholu pomalejší. V důsledku toho alkohol zůstává v krevním oběhu déle, hromadí se ve velkém množství: stav intoxikace nastane rychleji.

Nicméně, jak říkají odborníci, neuvolňujte a nekombinujte alkoholické nápoje s tabletami. Podle stejných statistik je mnoho žen, které jsou opilé, náchylné k sexu s příležitostnými známými bez použití kondomů.

Průzkum provedený před třemi lety mezi obyčejnými Američany ve věku 26-38 let ukázal, že více než 13% mužů a téměř 12% žen mělo nežádoucí následky po epizodách užívání alkoholu. Mezi těmito důsledky byly nejčastěji zaznamenávány těhotenství, infekční onemocnění se sexuálním přenosem, infekce HIV atd. Proto experti varují: je lepší předcházet takovým problémům bez zneužívání alkoholu.

Informace jsou poskytovány na stránkách Americké federace plánování rodiny - plannedparenthood.org.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.