^
A
A
A

Plat ženy závisí na věku, v němž porodila

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

06 May 2016, 09:00

Vědci z Washingtonské univerzity dospěli ke spíše zajímavým závěrům - vědci věří, že čím dříve žena porodí, tím je pravděpodobnější, že ztratí svůj příjem, který by mohla dostat, kdyby se věnovala kariéře. Podle odborníků, žít v prosperitě, ženy musí porodit po 30 letech.

Nová studie vedená Meng Yee Leung, v průběhu odborníci analyzovali údaje o zdraví, sociální a ekonomické postavení žen na 25 až 60 let žije v Dánsku, účel cvičení bylo zjistit, zda existuje souvislost mezi platy žen a věk, kdy je rozhodnuto poprvé se stát matkou. Jako výsledek, vědci zjistili, že bez ohledu na úroveň vzdělání, ženy, které jsou matky do 30 let, obvykle dostávají méně.

Je třeba poznamenat, že dánští vědci se rozhodli z nějakého důvodu, v této zemi se shromažďují nejpřesnější údaje o zdraví celé populace. Podle výzkumného týmu Leung, pokud má žena porodila 25 let, nebude to mít vliv na její průměrný příjem nebo kariérní příležitosti, ale v tomto případě se ztrácí asi 2 roky, což by mohla být vynaložena pohybuje na kariérním žebříčku, a proto, a zvýšit jejich příjem. K získání takových údajů vědci vypočítali průměrnou roční mzdu každé ženy, přičemž byly zohledněny dlouhodobé a krátkodobé finanční ztráty. Navíc vědci poskytují i další údaje: ženy s vyšším vzděláním, které se staly matkami mladšími 28 let, dostávají méně během celého svého života v porovnání s ženami, které porodily po 30 letech.

Nicméně ženy, které se staly matkami mladšími 28 let a které nedostávaly vzdělání, nakonec dosáhly příjmů těch, kteří porodili po 30 letech, ačkoli zpočátku mají pokles příjmů.

Podle vědců může rozhodnutí ženy odložit radost z mateřství až do věku 31 let nebo později jí umožnit zvýšit finanční situaci. Také odborníci poznamenat, že IVF technologie umožňuje ženě, aby se stala matkou v pozdějším životě, aby mohli v klidu věnovat se práci a zvýšit své roční příjmy, pak se klidně užívat mateřství a nebudou se muset starat o peníze.

Vědci jsou si jisti, že tato studie pomůže ženám porozumět jejich prioritám a plánovat jejich životy.

Dnes mnoho žen odkládá narození dítěte a věnuje se kariéře, protože stále více představitelů spravedlivého sexu věří, že než se rozhodnete mít dítě, je třeba "stát na nohou". Nicméně, řada studií potvrzuje, že později se žena nejprve stane matkou, tím větší je pravděpodobnost vývoje závažných onemocnění, zejména onkologie. Také nejlepším způsobem pro zdraví žen je rané porod. Podle vědců je nejlepší věk pro ženy, pokud je to nutné, aby odrážely na narození prvního dítěte se pohybuje v rozmezí 25 až 35 let, v tomto případě, po 40 letech, žena bude lepší zdravotní stav, na rozdíl od těch, kteří se rozhodli stát se matkou do 24 let ( takové závěry provedly odborníci po studiu zdravotního stavu více než 3 tisíc žen).

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.