^
A
A
A

Potřebuji vzít dospělé, aby se zabránilo epidemii?

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 26.11.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

19 July 2017, 09:00

Pokud jde o potírání epidemie, všichni říkají o potřebě očkování dětí. Ale jak být dospělý? Musí být očkováni, kdy a odkud?

Imunoterapeuti jsou vážně znepokojeni: na Ukrajině téměř žádný z dospělých nevyžaduje povinné očkování, zejména proti záškrtu. Proč? Hlavním faktorem je nedostatek potřebných informací. Málokdo ví, že pro dospělé existuje řada povinných očkování.

Specialisté nám řekli, jaké očkovací látky bychom si měli vzpomenout po 20 letech a co se může stát, pokud se tak nestane.

Ministerstvo zdravotnictví Ukrajiny poskytuje povinnou revakcinaci proti chorobám, jako je záškrt a tetanus. Faktem je, že imunitní obrana, která vzniká po očkování proti těmto chorobám, existuje jen po dobu 8-10 let. Proto se doporučuje očkování za 26 let a poté každých 10 let.

V některých zemích jsou dospělí znovu očkováni proti černému kašli: na Ukrajině závisí povinnost této vakcinace na epidemiologické situaci. V současné době neexistuje žádná akutní potřeba takové vakcíny.

Ministerstvo zdravotnictví také uvedlo seznam povolání, jejichž zástupci jsou povinni provést očkování bez selhání. Jedná se o lidi, kteří díky své odborné činnosti mohou přímo kontaktovat nebezpečné patogeny. Mezi takové profese patří lékaři, veterináři, zemědělští pracovníci a podniky na zpracování masa, zaměstnanci dětských institucí atd.

Podle statistik za posledních třicet let zemřelo na Ukrajině 30 pacientů s pertussis a tetanusem. Minulý rok Světová zdravotnická organizace uvedla, že rozsah očkování na Ukrajině je nejmenší mezi ostatními evropskými zeměmi. Proto jsou lékaři obáváni, protože existují všechny předpoklady pro rozvoj epidemie.

Předpokládá se, že infekční epidemie nedochází, jestliže má imunita proti této nemoci více než 90% lidí. U nás je toto číslo méně než 40%.

Jak uvedl přední imunoterapeut V. Kotsarenko, většina Ukrajinců není očkovaná kvůli vnitřní migraci. Pohybující se z jedné osady do druhé zůstávají lidé podle policie podle povolení k pobytu vázáni. Dalším faktorem je špatná zdravotní výchova. Osoba si může vzpomenout na potřebu očkování pouze zaměstnáním (a to i tehdy ne vždy), nebo když je zraněn rezavým hřebíkem.

"Epizodické vzplanutí stejného záškrtu v dospělém prostředí jsou k dispozici. Kromě toho je onemocnění mnohem závažnější než v dětství. Ve srovnání s tetanem jsou statistiky také zklamáním. Když je nakažený tetanusovou tyčinkou, riziko onemocnění pacienta bez očkování je mnohem vyšší. Vedení opakovaných očkování je životně důležité, protože mluvíme o skutečně nebezpečných infekčních patologických stavech - pravděpodobnost smrtelného následku je velmi vysoká, "shrnul Kozartsenko.

Pokud jde o děti, v posledním roce bylo očkováno pouze 46% malých pacientů - a to není ani každé druhé dítě.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.