Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Přínos rodinných jídel je nadhodnocen

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 16.05.2018

Některé rodiny mají dlouhou tradici a jeden z nich je společné jídlo, kdy se všichni členové rodiny shromáždí na společném stole.

Předpokládá se, že společné snídaně, obědy či večeře přispívají k vytváření kontaktů mezi rodiči a dětmi a také přispívají k posílení rodinných vazeb. Kromě toho se domnívá, že kvůli takovým rodinným "místům" má dítě vyšší vzdělání ve škole a jeho chování je velmi pozitivně ovlivněno rodinnými večeři.

Nicméně nová studie vědců z University of Boston ukazuje, že rodinné pokrmy nemají tak silný vliv, jak se dříve myslelo.

Podle odborníků byly všechny jejich pokusy najít vztah mezi rodinnými večeři a akademickým úspěchem či chováním, byly marné.

„Nenašli jsme žádnou vazbu mezi oběd nebo večeři s rodinou a tříd ve škole, a nevidí žádný dopad na chování dítěte, - řekl autor studie vedoucí Daniel Miller. "Nezáleží na věku dětí, ani na frekvenci společných jídel."

Vědci z univerzit v Kolumbii a New Yorku již provedli výzkum v této oblasti na základě údajů od Národního zástupce Spojených států. Výzkumní pracovníci sledovali předškolní děti od roku 1998 až do věku 15 let.

Vědci vzali v úvahu všechny faktory, které by mohly mít potenciální dopad na dítě: rodičovské zaměstnání v zaměstnání, jejich chování doma, podmínky učení, zkušenosti učitelů a mnoho dalšího.

Jako výsledek, odborníci zjistili, že vliv rodinné zábavy, zejména shromáždění u stejného stolu, nemá prakticky žádný vliv na pokrok dítěte a chování.

"Nedoporučujeme rodinám, aby porušily své rodinné tradice a přestaly se scházet společně na oběd nebo večeři," říká doktor Miller. - Jen názor o stupni jejich vlivu je chybný. Rodiny, které věří, že rodinné jídlo, kde se všichni členové shromažďují, jsou velmi důležité, nemohou jen zastavit společné jídlo a přemýšlet o tom, kde jinde můžete s dítětem komunikovat. "


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.