^
A
A
A

Rozvoj personalizované medicíny je připraven pomoci více než 1 milionu dobrovolníků

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

05 April 2016, 09:00

Správa prezidenta Spojených států ve spolupráci s Institutem zdravotnictví oznámila zahájení nových programů, jejichž cílem je přesná medicína. Jeden z programů bude zahrnovat 1 milion dobrovolníků (plánuje se shromáždit požadovaný počet účastníků za 3 roky).

Hlavním cílem programu bude ověřit vztah mezi fyzickou aktivitou, zdravím, dědičností a vnějším dopadem.

Prezident Spojených států učinil prohlášení o provádění klinických testů více než před rokem. Účelem takového léku je nalézt a rozvíjet osobní přístup k léčbě s ohledem na všechny vlastnosti jediného pacienta. Odborníci navrhují shromáždit v jediné databázi obrovské množství dat - zdravotní stav, životní styl, dědičné faktory pro vývoj určitých onemocnění, stejně jako stav ve společnosti a ekonomickou situaci.

Vanderbilt University bude realizovat programy, které získaly grant pro první fázi - soubor účastníků. Konzultace v rámci programů budou poskytovány Verily (dříve Google Life Sciences).

V letošním roce bude přihlášeno zhruba 80 tisíc lidí, z nichž bude 50 tisíc vybíráno prostřednictvím prohlášení, která přišla přímo organizátorům.

V létě bude pravděpodobně známo, které etapy budou zahrnuty do této rozsáhlé studie. Je zřejmé, že pro získání zbývajících dobrovolníků bude vybráno několik lékařských organizací a bude vytvořeno jedno koordinační centrum a biologická banka, ve které budou uloženy informace všech účastníků (DNA).

Zdravotní ústav plánuje pracovat se zdravotnickými středisky, jejichž pacienti se mohou také stát účastníky studie (pravděpodobně budou vybráni pacienti s omezeným přístupem k lékařským službám). Institut navíc plánuje vytvořit speciální komisi, která bude zahrnovat společnosti k vývoji speciálních zařízení pro automatické shromažďování informací o účastnících a sledování etické stránky klinického výzkumu.

Ministerstvo pro záležitosti veteránů již vybralo účastníky z armády, kteří se budou účastnit výzkumného programu DNA nezbytného k rozvoji osobních přístupů k léčbě.

Vedení amerického prezidenta spolu s organizacemi, včetně institucí a sdružení pacientů, má také v úmyslu propagovat personalizovanou medicínu mezi obyvatelstvem. Některé zdravotnické střediska poskytnou pacientům záznamy o specialistách a anamnéze a Stanfordská univerzita plánuje zveřejnit genetické informace o 80 Američanech íránského původu, kteří se shodli na studiu své vlastní DNA.

Podle předběžných údajů pouze náklady na výzkum v tomto roce dosáhnou více než 120 milionů dolarů a v dalším bude přesahovat 200 milionů. Obecně bude na vývoj přesné medicíny vynaloženo více než 1 miliarda dolarů. Minulý rok na jaře byla spuštěna projekt na rozvoj personalizované medicíny vynaložených 3 miliony dolarů, které poskytl guvernér Kalifornie.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.