Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Rozvoj personalizované medicíny je připraven pomoci více než 1 milionu dobrovolníků

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 16.05.2018

Správa prezidenta Spojených států ve spolupráci s Institutem zdravotnictví oznámila zahájení nových programů, jejichž cílem je přesná medicína. Jeden z programů bude zahrnovat 1 milion dobrovolníků (plánuje se shromáždit požadovaný počet účastníků za 3 roky).

Hlavním cílem programu bude ověřit vztah mezi fyzickou aktivitou, zdravím, dědičností a vnějším dopadem.

Prezident Spojených států učinil prohlášení o provádění klinických testů více než před rokem. Účelem takového léku je nalézt a rozvíjet osobní přístup k léčbě s ohledem na všechny vlastnosti jediného pacienta. Odborníci navrhují shromáždit v jediné databázi obrovské množství dat - zdravotní stav, životní styl, dědičné faktory pro vývoj určitých onemocnění, stejně jako stav ve společnosti a ekonomickou situaci.

Vanderbilt University bude realizovat programy, které získaly grant pro první fázi - soubor účastníků. Konzultace v rámci programů budou poskytovány Verily (dříve Google Life Sciences).

V letošním roce bude přihlášeno zhruba 80 tisíc lidí, z nichž bude 50 tisíc vybíráno prostřednictvím prohlášení, která přišla přímo organizátorům.

V létě bude pravděpodobně známo, které etapy budou zahrnuty do této rozsáhlé studie. Je zřejmé, že pro získání zbývajících dobrovolníků bude vybráno několik lékařských organizací a bude vytvořeno jedno koordinační centrum a biologická banka, ve které budou uloženy informace všech účastníků (DNA).

Zdravotní ústav plánuje pracovat se zdravotnickými středisky, jejichž pacienti se mohou také stát účastníky studie (pravděpodobně budou vybráni pacienti s omezeným přístupem k lékařským službám). Institut navíc plánuje vytvořit speciální komisi, která bude zahrnovat společnosti k vývoji speciálních zařízení pro automatické shromažďování informací o účastnících a sledování etické stránky klinického výzkumu.

Ministerstvo pro záležitosti veteránů již vybralo účastníky z armády, kteří se budou účastnit výzkumného programu DNA nezbytného k rozvoji osobních přístupů k léčbě.

Vedení amerického prezidenta spolu s organizacemi, včetně institucí a sdružení pacientů, má také v úmyslu propagovat personalizovanou medicínu mezi obyvatelstvem. Některé zdravotnické střediska poskytnou pacientům záznamy o specialistách a anamnéze a Stanfordská univerzita plánuje zveřejnit genetické informace o 80 Američanech íránského původu, kteří se shodli na studiu své vlastní DNA.

Podle předběžných údajů pouze náklady na výzkum v tomto roce dosáhnou více než 120 milionů dolarů a v dalším bude přesahovat 200 milionů. Obecně bude na vývoj přesné medicíny vynaloženo více než 1 miliarda dolarů. Minulý rok na jaře byla spuštěna projekt na rozvoj personalizované medicíny vynaložených 3 miliony dolarů, které poskytl guvernér Kalifornie.


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.