^
A
A
A

Spojené státy poslaly do Kazachstánu novou lék na léčbu tuberkulózy

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 22.11.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

02 June 2016, 10:10

Dnes v Kazachstánu existuje více než 800 pacientů s tuberkulózou rezistentní na léky. Na této tématiku v Almaty se konala konference, ve které se zúčastnil zástupce vládní agentury pro mezinárodní rozvoj Spojených států a vedoucí kazašského centra pro problematiku tuberkulózy. Na konferenci Sarah Walter oznámila obavy USA ohledně situace v Kazachstánu a připravenosti pomoci.

Velký počet pacientů s tuberkulózou představuje epidemiologickou hrozbu pro ostatní, a proto se ve Spojených státech rozhodli poskytnout jako dobročinnou pomoc nový účinný prostředek pro léčbu tuberkulózních forem rezistentních na léky.

Podle některých zpráv byl největší počet pacientů s tuberkulózou zaznamenán ve střední Asii, vč. A s léky rezistentními formami. Navzdory významnému pokroku v oblasti vědy a medicíny prakticky všichni lékařští lékaři stále užívají drogy, které byly používány před více než čtyřiceti lety. V Kazachstánu neexistují moderní léky na tuberkulózu, a proto jsou možnosti léčby pacientů omezené. Odborníci tvrdí, že léčba poskytovaná kazachstánským lékařům (Bedakvilin) umožňuje nejen zastavení šíření závažných forem tuberkulózy, ale také úplné vyléčení pacientů.

Do Kazachstánu bude dodáno více než 30 000 dávek Bedakvilinu, kromě toho zástupci USA uvedli, že taková pomoc bude poskytnuta těm zemím, kde jsou zaznamenány i vysoké incidence.

Je třeba poznamenat, že americkí odborníci před několika měsíci vyjádřili své znepokojení nad zdravím obyvatel Kazachstánu kvůli zneužívání antibiotik.

V Kazachstánu jsou antibiotika volně dostupné (na rozdíl od evropských zemí) a lidé se z jakéhokoli důvodu často uchýlí k léčbě těmito léky. Jak je známo, nepřiměřené užívání antibiotik vede k rezistenci na léky a potížím při léčbě infekčních onemocnění (pneumonie, tuberkulóza).

Zneužívání antibiotik je podle odborníků způsobeno skutečností, že většina obyvatel nepochopí, že tato skupina léčiv je určena k léčbě výlučně bakteriálních infekcí. Lidé, kteří mají první známky nachlazení, mají tendenci kupovat antibiotika, aby se vyhnuli komplikacím nebo rychleji se zotavili. Tento přístup je však špatný - v Evropě se vyskytují pouze infekce odolné vůči antibiotikům, více než 25 000 lidí zemře a více než 1,5 miliardy dolarů se vynakládá na léčbu takových pacientů.  

Kazachstán patří mezi země, kde je registrován nejvyšší počet případů tuberkulózy rezistentní vůči lékům, které jsou na udržovací terapii. Důvody této situace mohou být nedostatečná, nepravidelná nebo neúplná léčba (často pacienti po zlepšení stavu sám přeruší průběh léčby).

Kromě problémů s léčbou se objevuje další problém, a sice vysoké riziko šíření infekce nejen v jedné zemi (dnes se můžete dostat na jiný kontinent během několika hodin a přenos infekce).

Proto odborníci varují, pokud nyní neprovedete opatření, pak epidemie tuberkulózy může začít v kterékoli zemi.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.