^
A
A
A

V Indii se bude věnovat vzkříšení mrtvých

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 22.11.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

25 May 2016, 09:15

Mezinárodní tým specialistů ze Spojených států a Indie hodlá provést senzační experiment - oživit mrtvého člověka. Pokud jsou testy úspěšné, je docela možné, že lidé konečně dostanou šanci žít na zemi navždy.

Vědci plánují obnovit mrtvé oblasti mozku u mrtvých lidí, zejména těch, kteří jsou v důsledku těžkých kraniocerebrálních poranění klinicky mrtví. Mimochodem, příbuzní zesnulého již dali svůj souhlas k experimentu a první operace vzkříšení lidských vědců bude vedena v Indii pod vedením profesora Himanshu Bansala. Během operace specialisté budou používat různé inovativní technologie, včetně injekcí s živinami a kmenovými buňkami od žijících dárců.

Jak vysvětlili vědci, injekce budou injektovány do míchy mrtvých se speciální pumpou - živiny budou dodávány každý den, každých 14 dní, kmenové buňky. Vědci naznačují, že jeden klinicky usmrcený pacient bude potřebovat asi 1,5 měsíce k návratu k životu. Je třeba poznamenat, že profesor Bansal prohlásil, že se mu podařilo již v tomto pokusu dosáhnout u dvou pacientů, ale nyní bude studie zahrnovat 20 pacientů. Současný experiment podle vědců bude poslední fází a bude ukazovat, že smrt mozku je reverzibilní. Pokud se Bansalova skupina podaří prokázat toto a přivést zpět alespoň jednoho pacienta, pak v medicíně bude velký skok vpřed.

Vrátit lidi z oblasti mrtvých, kterou si přeje nejen skupina Bansal. Americký badatel Josh Bokanegra je přesvědčen, že asi 30 let bude metoda obnovení lidí nejen nalezena, ale také úspěšně použita v praxi. Bocanegra sám vyvinul projekt pro vzkříšení člověka. Vědec navrhuje, aby po smrti byl mozek člověka zamrzlý a pak zasazen do speciálně vytvořeného umělého těla. Všichni vědci těchto manipulací se budou moci držet v blízké budoucnosti a návrat k životu už nebude fantazií ani dějem filmu o apokalypse.

Je třeba poznamenat, že i dnes mohou vědci zmrazit jakýkoli lidský orgán, včetně mozku, ale hlavním problémem specialistů je udržet buňky živé a vhodné k transplantaci.

Většina vědců považovala myšlenku Bocanegra za vzkříšení lidí za nemožnou, protože po návratu do života už nebude sám a nezapomene na vše, co se mu stalo, až do jeho smrti. Také někteří odborníci poznamenali, že mozek, zmrazený a poté implantovaný do umělého těla, nebude schopen pracovat naplno, některé buňky ještě umřou a žádná technologie je nemůže obnovit. Vycházejíc z toho všeho, nelze předpovědět myšlenky a činy "člověka" vzkříšeného tímto způsobem.

Ale Bokanegra a jeho příznivci jsou přesvědčeni o úspěchu svého projektu, přes odsouzení a nevěřící akademické obce, odborníci i nadále postupně směřují ke svému cíli.

trusted-source[1]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.