^
A
A
A

Vědci vynalezli jedlý obalový materiál

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

06 May 2021, 09:00

Tým vědců z Indie a Ruska přišel se speciálním potravinářským filmem, který můžete jíst. Tuto fólii lze použít k zabalení téměř jakéhokoli produktu - od zeleniny a ovoce po maso a ryby. Balení obsahuje pouze přírodní složky, které nepředstavují zdravotní riziko a neznečišťují životní prostředí. Ve vlhkých podmínkách se film téměř úplně rozloží do 24 hodin.

Vědci zveřejnili výsledky práce ve vědecké publikaci Journal of Food Engineering.

Zaměstnanci indických vzdělávacích institucí Sri Padmavati a Sri Venkateswara, jakož i zástupci Uralské federální univerzity a Ústavu organosyntézy uralské pobočky Ruské akademie věd vyvinuli tři možnosti balení potravin, které je založeno na přirozeném polymer alginát sodný - produkt řas. Molekulární složení alginátu sodného je schopné vytvořit film a další „posílení“ molekul pomocí antioxidantu - kyseliny ferulové - vedlo k tomu, že film se stal silným, stejnoměrným a dokonce schopným zvýšit trvanlivost produktů.

"Díky antioxidačním vlastnostem přidané složky bylo možné zpomalit oxidační reakce a prodloužit čerstvost baleného produktu." Navíc lze do filmu dodatečně přidat antivirové složky, což ještě pozitivněji ovlivní termín konzervace potravin, “vysvětlil jeden z autorů díla chemik Grigory Zyryanov.

Co je hlavní součástí vynálezu? Jedná se o jedlý polymer přírodního původu. Obvykle se používá při výrobě léčiv, potravinářských výrobků, kosmetiky, protože alginát sodný je vynikající přírodní zahušťovadlo a stabilizátor. Pomocnou složkou filmu je kyselina ferulová, látka s antioxidačními vlastnostmi, produkt kyseliny skořicové. Vyznačuje se širokou farmakologickou aktivitou, která poskytuje protizánětlivé, antotoxické, antivirové, antimikrobiální a dokonce i protinádorové účinky.

Výroba nového přírodního filmu je poměrně cenově dostupná, protože nevyžaduje speciální technologická zařízení. Výroba přírodních obalů může být zahájena v podnicích specializujících se na výrobu potravinářských výrobků a polymerů. Hlavní věc je, že takový podnik splňuje stanovené normy platné pro potravinářský průmysl.

Problém hromadné výroby nového typu obalů je stále ve fázi řešení. Přesné datum zatím odborníci nedokážou pojmenovat. Vzhledem k tomu, že poptávka spotřebitelů po udržitelných možnostech lepicí fólie neustále roste, je pravděpodobné, že k tomu brzy dojde.

Primární zdroj informací: Journal of Food Engineering

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.