^
A
A
A

Vynikající lék na přejídání může být... Středomořská strava

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 28.11.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

31 July 2019, 09:00

Wake Forest University College of Medicine zahájila zajímavý experiment s opicemi a všimla si, že konzumace pravidelné středomořské stravy pomáhá předcházet problémům, jako je přejídání. Vedoucím pilotního projektu byla Carol Shaivley a výsledky byly zveřejněny na stránkách časopisu Obesity.

Předchozí studie zkoumající vliv stravovacích charakteristik na kalorické potřeby organismu byly založeny na informacích získaných porovnáním odpovídajících údajů u hlodavců nebo lidí. U hlodavců nemá výživa prakticky nic společného s lidským a informace získané z průzkumu lidských dobrovolníků mají často značnou subjektivitu. Ve svém novém projektu odborníci zdůraznili studium účinku na opice při dodržování zásad středomořské stravy.

Studie trvala poměrně dlouhou dobu - tři celé roky: fyziologicky je tato doba u primátů přibližně stejná jako devět let lidského života. Do experimentu bylo zařazeno 38 samic opice kategorie středního věku, které byly rozděleny do skupin s ohledem na jejich tělesnou hmotnost a průměrné procento tukové tkáně v těle. První skupina zvířat byla krmena potravinami, která obsahovala spoustu živočišných bílkovin a tuků - podle příkladu západní stravy. Druhou skupinou byly hlavně rostlinné produkty, jako je tzv. Středomořská strava. Obecně byl poměrný obsah bílkovin, tuků a uhlohydrátů ve stravě v obou skupinách přibližně stejný.

Opice nebyly omezeny jídlem a snědly tolik, kolik považovaly za nutné. O tři roky později odborníci vyhodnotili zdravotní stav zvířete a zjistili, že opice, které dodržovaly středomořskou stravu, konzumovaly menší denní množství kalorií a vypadaly štíhlejší a množství tukové tkáně v jejich tělech bylo menší.

Podle výsledků experimentu byli odborníci poprvé schopni potvrdit skutečnost, že výživa podle středomořské stravy úspěšně zabraňuje přejídání, může sloužit jako prevence obezity a dokonce i prediabetického stavu - což je mnohem účinnější než výživa západního typu.

Pravidelná konzumace rostlinných potravin mimo jiné významně snížila riziko vzniku nealkoholických mastných onemocnění jater u opic. Vědci si jsou jistí: výživa je jedním z nejvýznamnějších faktorů, které přímo ovlivňují zdraví. Současně vědci doporučují středomořskou stravu jako nejlepší možnost zdravé výživy.

Výzkumné materiály jsou prezentovány v Obezitě i v článku onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1002/oby.22436

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.