^
A
A
A

WHO: Žádné násilí proti dětem

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

26 July 2016, 09:00

WHO a její partneři představili několik možností preventivních opatření zaměřených na boj proti všem formám násilí na dětech nebo dospívajících. Doporučené akce již byly testovány a pro každý se objevily určité výsledky. Podle WHO, pokud kombinujete všechny akce do jednoho komplexu, můžete výrazně snížit počet nových případů násilí na dětech.

Podle jedné nedávné studie, v minulém roce různými formami násilí, včetně sexuální a psychické, trpěl téměř miliarda dětí, dospívajících vražda je nejčastější příčinou úmrtí, 1 ze 4 dětí trpí fyzického násilí, a 1 z 5 dívek vystaveni násilí v sex alespoň jednou v životě.

Podle WHO-doporučené preventivní akční plán je třeba přijmout zákony, které omezují volný přístup dospívajících do jakéhokoli druhu zbraní a zajistit jejich plný soulad (zejména v jižních afrických zemích), nebo zavést trestní odpovědnost za osoby, které používají těžké formy trestu pro děti, které nejsou neobvyklé v Evropě.

Dále bychom měli věnovat pozornost koncepcím a hodnotám různých národů - v řadě zemí (Indie, USA, Jižní Afrika) existují stereotypy týkající se formy chování mužů a žen ve společnosti.

Je také nutné zvýšit příjmy a zlepšit finanční situaci rodin s dětmi, aby vypracovala program pro obnovu mladistvých pachatelů, poskytovat podporu pro rodiče a pečovatele, aby zajistit bezpečné prostředí, ve školách, zlepšení sociálních dovedností dětí a dospívajících.

Podle vedoucího oddělení Etienne Krug, který nyní existuje stále více důkazů o globálních problémů a negativních důsledků zneužívání dětí, ale zároveň existuje reálná data o účinnosti akce doporučeného Světovou zdravotnickou organizací. Nyní je důležité využít znalosti získané správným směrem a poskytnout dětem a dospívajícím příznivé životní podmínky, aby je chránili před možným násilím jakékoli formy.

Komplex akce byl vytvořen společně s Centrami USA pro kontrolu nemocí, dětským fondem OSN a řadou dalších organizací. Představení souboru preventivních opatření je načasována na začátku práce partnerství řešit násilí na dětech, jehož cílem je sjednotit vlády, agentury OSN, občanů, výzkumných skupin rozvíjet praktická řešení problémů, urychlit akční plán a zabránit projevům násilí páchaného na dětech. WHO, jakožto spoluzpůrce partnerství, podpoří realizaci plánu zavádění preventivních opatření v zemích.

WHO iniciativa je rovněž zaměřena na dosažení stanovených cílů v oblasti udržitelného rozvoje a realizace nejvyššího řídícího orgánu WHO, podle níž je třeba omezit možnost projevu jakékoliv formy zneužívání dětí, a posílit úlohu orgánů ochrany veřejného zdraví v boji proti jakékoliv formě násilí, včetně, s ohledem na žen, dospívajících a dětí.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.