^
A
A
A

Erogenní zóny: přípravné období sexuálního styku

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Erogenní zóny se nazývají náplasti kůže nebo sliznic, jejichž podráždění způsobuje sexuální vzrušení. Tím, erotogenní zóny, kromě těchto sekcí jsou také orgány zraku, sluchu, čichu, dotek a chuť, která podniknutí příslušných informací přispět ke vzniku, stabilizaci a zvýšení sexuální vzrušení.

3. Freud a jeho studenti považovali erotogenní zóny dospělého člověka za konečný výsledek prodlouženého sexuálního vývoje, počínaje porodem. Tak podle Freudových myšlenek má novorozený celý povrch těla jako jednu spojitou erogenní zónu (celá kůže je "erotizována"). Dítě má údajně "sexuální potěšení", když se dotýká jakékoliv části těla. V budoucnu, „infantilní sexualita“ je série etap, v nichž popředí jsou různé erotogenní zóny (orální, anální), a změnit směr sexuální touhy (autoerotika, homosexuální, heterosexuální). Zralá sexualita je charakterizována heterosexuální orientací sexuální touhy a vedoucí úlohou genitálních erogenních zón. Zastavování vývoje nebo regrese sexuality vede podle Freuda k infantilnímu poměru erogenních zón (orální, anální). Podle příznivců psychosomatická medicína, kožní onemocnění (ekzémy, dermatitidy, lupénky) a sliznice (stomatitida, bronchitida, kolitida, atd.) Mohou být založeny na sexuální konflikt. V tomto případě dochází k "erotizaci" určitých oblastí kůže a sliznic (svědění, trofická změna atd.).

V. I. Zdravomyslov vypracoval schéma pro umísťování ženských erogenních zón. Tyto zóny se liší intenzitou buzení, jeho psychologickým obsahem. Simultánní stimulace více erotogenní zóny, jak je uvedeno AM Svyadosch, může vést k součtu jejich činností, a k potlačení řady jiné oblasti. Jsou pozorovány jevy ektopy a heterotopie erogenních zón. Ektopie je vypnutí zóny, úplná nepřítomnost jakéhokoli výsledku při jeho vystavení (EP = 0). Heterotopy je přenos erogenní zóny, její vznik tam, kde předtím neexistoval. Ve vzácných případech bylo popsáno off velké množství erotogenní zóny, což vede k obtížím při provádění předběžného období mazlení, protože bylo nutné najít platný erotogenní zóny umístěné někdy dost neobvyklé. Kromě toho, že je druh přecitlivělosti erotogenní zóny (kontinuální nebo v určitých obdobích menstruačního cyklu), ve které zóně podráždění nemůže být doprovázena pocitem radosti, smyslnosti, a na druhé straně, se cítil jako nepříjemné nebo bolestivé.

 • Mouth. Líbání na rty       

Historie polibku lze vysledovat zpět do starověku. Teorie a hypotézy o vzhledu lipového polibku jsou mnohé, monografie věnované tomuto problému byly zveřejněny. Při analýze fyziologie labského polibku vědci rozlišovali tři hlavní faktory: dotyk, chuť a vůni. Různí autoři, kteří dávají přednost jednomu či tomu druhému faktoru, staví své hypotézy o vzniku polibku. Takže část autorů, kteří dávají hlavní roli, která se dotýká, věří, že polibek pochází z primitivního pohlazení - líbání vašeho dítěte a sání na matčinu prsa. Stoupenci tohoto názoru věří, že zpočátku polibek byl instinktivní kontakt a až později způsobil sexuální pocity, získal erotogenní význam.

Tento názor je oponován jiným, kterým polibek prošel do sexuálního aktu z doteku, který vyjadřuje přátelství a uctívání. Takový dotek lidí různého pohlaví postupně usnadňuje jejich sblížení a dává skvělou příležitost pro sexuální intimitu.

Někteří autoři vidí přední stranu v chuti pocity, které vznikají během polibek. Van de Velde napsal, že i starí Římané byli dobří při určování chuti polibků svých milovaných. Podle jeho názoru jsou bolestivé kousky běžnou technikou líbání. U mužů je oblíbeným místem pro takové kousnutí levé rameno nebo oblast nad klíční kostí, ženy mají krk (levou stranu) a obě strany těla. Hodně závisí na růstu a postavení manželů. Podle Van de Velde je sklon ke kousnutí v lásce hru více rozvinutý u žen. Tito autoři najdou skvělé spojení mezi zažívacími orgány a sexuální sférou mezi "chutí a láskou".

A nakonec třetí skupina autorů považuje smysl pro vůni za hlavní faktor v polibku. Samozřejmě, pocit pachu ve starověku hrál mnohem větší roli, než je tomu nyní. S rozvojem civilizace a urbanizace hraje smysl pro moderní vůni stále méně významnou roli, ale podrobněji o tom budeme diskutovat v sekci "Nos a vůně".

Jak se dá očekávat, v hodnocení této zóny by neměly být žádné otazníky, protože téměř každá žena se políbila, a proto věděla, jak se na ni chovají polibky. Ve skutečnosti existují pouze dvě mapy. Jeden z pacientů po mnoho let trpěl pyorrhea a ulcerózní stomatitidy a báli napadení manžela polibkem, druhý byl ostrý nepříjemný zápach z úst a nosu, a když se provdala za laskání pokaždé se odvrátil od svého manžela. Dalo by se očekávat, že v ústech je ohromující procento případů bude velmi zajímavé ženy, ve skutečnosti se ukázalo, že stimulační efekt se projevuje v různých stupních, méně než 50% případů. 105 ženských polibek bylo příjemné, ale nezačalo je a 73 pacientů bylo naprosto lhostejné k nim. 25 ženských polibků bylo nepříjemné nebo nechutné. Ostrý vzrušení při líbání rtů zaznamenalo pouze 80 žen z 400 (20%). Poměrně často ženy používaly úst pro ústní, heterosexuální i homosexuální styk.

 • Jazyk

Ovid Nazon v jeho "Amores" ("Songs of Love") horko podporuje lingvistický polibek. Jazykový, lingvistický polibek zpívá řada básníků starověké a modernistické.

Tento jemný francouzský polibek, kde jazyk je jen lehce dotýká partnera rty a drsný Indian samyana - rotace jazyka v ústech jiného, to je německý jazyk kontaktu s jazykem. To se také nazývá hluboké, horké. V indické "Kamasutra" Vatsyayana a "Věda lásky" Ovid Nazon jsou různé druhy polibků. Ovidius Naso dává ženám řadu hygienických radu k tomuto tématu (ostré okraje zlomeného zubu může poškodit jiného jazyka a špatný dech otráví políbit sladkost). V. Du Sosses věnoval úplnou monografii vědě o líbání. Van de Velde píše, že bez jazyka ještě není žádný opravdový polibek, protože tento orgán je obecně jedním z nejdůležitějších nástrojů pro variace v polibku. Polibek podle jeho názoru má nejzávažnější podráždění, když špička jazyka jemně ztuhne rty a špičku partnerova jazyka.

Zdá se, že lingvistický polibek by měl dát největší sexuální vzrušení. V analýze se ukázalo, že 111 žen (27,7%) nevědělo o existenci takových polibků, 46 žen políbilo "s jazykem", ale zůstalo lhostejno k tomu.

 • Nos a vůně

To je všeobecně věřil tomu muži a ženy s velkými nosy jsou "nejvíce vášnivý." Nos jako erogenní zóna je zmínka o mnoha sexologech, ale naše analýza ukázala, že nos není v žádném případě erogenní zónou. Pouze 6 žen (1,5%) políbilo nos byl "velmi příjemný a trochu vzrušující". Hlavní hromada žen zůstává na této lazé absolutně lhostejná nebo dokonce neznámá. Tři ženy políbily nosy nepříjemně.

Současně musí sexologové uvědomovat blízké reflexní spojení mezi nosními končinami a ženskými pohlavními orgány. První zprávy jsou, že podráždění pocházející z genitální koule může vést k rozvoji onemocnění nosní dutiny, které se objevilo už v roce 1885.

Jeden ze zakladatelů sexuální vědy Havelock Ellis ve své monografii „sexuální zvrhlost“ píše: „... Osoby, které mají vadné genitálie, ujistěte se, že vady na díle čichových nervů, a naopak.“ N. Henscheld ve své dizertační práci (Hamburg, 1967) dává zajímavý případ ageneze čichové oblasti v kombinaci s eunuchoidismem.

Tato otázka byla nejvíce rozvíjena W. Flissem. Tvrdí, že speciální „sex skvrny“ jsou umístěny na diskovém oddílu nosu a spodní pánve (genitalstellen), která při každém období bobtnání a snadno krovotochat.Nam našla několik případů vazomotorické rýmy v podobě jakéhosi preeklampsie u těhotných žen. Spojení bodů Fliess v nosu s ženskými genitáliemi bylo prokázáno ve svých pracích četnými klinikami

Tak lze považovat za prokázané a klinicky a experimentálně přítomnost reflexního spojení mezi nosní sliznicí a sexuální sférou ženy.

 • Vůně

S ohledem na sexualitu je situace lepší se smyslem pachu, což je pro některé ženy výraznou erogenní zónou. I. Bloch cituje prohlášení generála Genkel: "Vůně je kvintesence lásky, to znamená, že čichové pocity tvoří hlavní příčinu sexuálního styku." IP Pavlov napsal: "A myslím, že snad hlavní příčinou sexuálního reflexu je zvláštní dráždivý zápach." U lidí je podle J. Nováka sexuální role smyslového pachu jakýmsi atavismem, "zbytkem animovaného", ale s patologickým stavem může mít významný vliv na sexuální život člověka. U lidí s perverzní sexuální pocity, některé pachy se chovají jako bič, ostře vzrušující sexuální pohon. Příklad takového zvrácení je uveden níže.

Zvláště vyvinutá citlivost na specifické pachy u některých druhů hmyzu. Takže muži některých druhů motýlů na pár kilometrů voní ženu svého druhu a nehanebně letí směrem k němu.

Osoba zvláště vzrušující v sexuálních vztazích je kaprylová chemická skupina (pot, vaginální výtok, semenná tekutina, sekrety předkožky a žlázy umístěné v blízkosti pohlavních orgánů). Vůně samců přitahujících muže jsou nazývány epigony a zahrnují pižmo, tsibert.

Přesto Hippocrates poznamenal, že každý muž a každá žena má svůj vlastní vůni. Věřil, že s věkem se může změnit vůně člověka. Vůně mužů je silnější než u žen. Vestibulární žlázy žen publikují specifickou "ženskou" vůni. Tento zápach během menstruace může být zesílen. U některých mužů působí extrémně vzrušující a může vysvětlit svou touhu po lákání.

O. Stall věnoval v monografii velkou kapitolu o specifické vůni mužů a žen. Věří, že vůně skupiny kaprylu, která je většinou vnímána jako nepříjemná, je pro některé muže vzrušující.

Jager věřil, že muži často vzrušují vůni své milované ženy (vůně vlasů, vůně podpaží a hlavice, zejména zátylky). O. F. Scheuer zde odkazuje na vůni kůže rukou, nohou, konečníku a dokonce i stolice. Mnoho žen má oblíbené duchy, které je vzrušují. I. Blok píše, že nejvíce vzrušující pachy zahrnují vůni reseda, heliotropu, jasmínu, patchouli, fialky, růží a pižma. Některé ženy jsou ostře vzrušené květinou domácího kaštanu, jehož vůně je podobná vůni samčího semena. Mezi ženami existuje přesvědčení, že zápach z hřebíků patří mezi nejvíce vzrušující pachy u mužů. My (VI Zdravomyslov) jsme museli setkat se ženami, které navlhčují parfém "Carnation" pubic hair.

Stimulační účinek některých duchů na sexuální pocit zdůrazňuje Moritz z Dukes. Píše, že Richelieu ve svém stáří pro vzrušení sexuální aktivity žil mezi vůněmi nejsilnějších duchů. NE Ishlopdsky ve své monografii píše je častější ne retní a lingvální mnohem méně, a čichové polibek když nos předmětu dostane do kontaktu s buď nosu nebo tvář nebo paže jiného, že východ. Píše, že Číňané, kteří cvičili i čichový polibek, považují evropský lipový polibek za výraz kanibalismu. M. Hlrschfeld ve své hlavní práci dává obrázky takového nazálního polibku.

V 86 případech byl cítit zápach z 400 mužů příjemné našich pacientů a v 9 případech je dokonce prudce vzbudil sexuální pocity, ale spolu s tím, že je velmi často (102 případů) byla extrémně nechutná, nebo dokonce odpudivé.

V mnoha případech negativní roli, kterou hraje vůně vodky, tabáku. Široké užívání alkoholu je stále více příčinou nešťastných manželství, což vede k rozvodu. Vůně výparů vína ve většině žen nejen odrazuje líbání, ale často zcela zabíjí lásku.

 • Víčka a zrak

Oční víčka jsou samy o sobě nerozpoznatelně exprimovaná erogenní zóna. 167 žen (41,7%) reagovalo pozitivně políbit víčka, 152 (38%) z nich bylo líbání století „prostě pěkné“ a nezpůsobí žádné sexuální pocity a pouze 9 žen „líbání v očích“ způsobila prudký sexuální vzrušení. Podle našich pacientů nikdo nikdy políbil oční víčka a šest z těchto polibků bylo nepříjemné (možná proto, že obarvily řasy).

Kromě líbání rtů "v oku" je známo a tzv. "Polibek motýla", "políbit můra" - oboustranný dotyk s řasami.

Situace se liší od vidění. Nicméně velký význam slyšení v sexuálním životě ženy, práv všech NE Ishlondsky, zvažují, že sluchové smysly obecně, vykonává svou činnost poté, co byl vizuálně víceméně určuje kladném nebo záporném vztahu k předmětu, a tak řekl: že v sexuálním problému všech smyslů hraje dominantní roli vize.

Stejný názor sdílí i J. Bloch, říká, že není divu, že dva velcí myslitelé - Plato, a filozof a přírodovědec Charles Darwin se dohodli, že „krása - je ztělesněním lásky.“ Krása vždy přináší pozitivní emoce. A.E. Mandelstam píše, že rozjímání o nudných podobách, odpovídajících dílech malířství a sochařství je mocným nástrojem, který vzbuzuje sexuální pocit. Přikládá velkou roli módním šatům, prádlu, obuvi, účesu, zdůrazňující přitažlivost žen.

Analýza našich map odhalila zcela nečekané údaje. Ukazuje se, že 144 žen bylo vůči těm nahým manželům lhostejné a pouze v 64. Letech to způsobilo vzrušení a pouze 16 - silné. Spolu s tím bylo 66 žen nepříjemné podívat se na nahého manžela a dva dokonce i znechucení. 77 žen z 400 (téměř 20%) nikdy nevidělo mužské pohlavní orgány.

 • Ušní a sluchové

Ušní kanál od starověku byl považován za jeden z nejsilnějších erogenních zón. Líbání a sání lalů do uší nebo na zadní ploše ušního ucha v některých případech skutečně způsobilo silné sexuální vzrušení u žen, které jsme pozorovali. Zvláště široce využívají tuto zónu v zemích východu. V Indii, od dávných dob převrácení "davanbandzh" - koitus v ušlechtilé.

U nás 183 žen (45,7%) nikdy políbilo ucho, 78 (19,5%) žen bylo naprosto lhostejné k takovým polibkům. V 121 případech (30%) bylo pozitivních zóny, a to pouze v 11 (3,7%) způsobila dramatické stimulaci, v 18 případech (4,5%) polibky zvané negativní emoce, včetně 6 případech líbali ucho i odpudivá .

Slyšení. Žena může být nadšená těmi mírnými slovy, která slyší během předběžných a souběžných jednání. R. Neubert věří, že žena "miluje sluch". Žena může být řečená desetkrát denně, že je nejsladší, nejkrásnější, nejkrásnější.

Je známo, že některé ženy mohou být touto nebo touto hudbou nadšeny, a proto mluví o erogenních zónách a erogenních reakcích, nemůžeme se zabývat jen na hudbě a zpěvu. Od starověku je známý silný vliv zpěvu a hudby na emoce. Hudba může vzrušit, ale hudba může také uklidnit. Proto v dávných dobách použili Plato, Aristotle, Asclepius (Aesculapius) a Celius Aurelianus hudbu k léčbě pacientů. Ve středověku byl Avicenna doporučen hudební vliv na pacienty.

V západní Evropě se "hudba terapie" začal módní v XVII-XVIII století. Od 19. Století začalo vědecké studium vlivu hudby na různé funkce lidského těla (krevní oběh, dýchání, výměna plynu atd.).

V Rusku v roce 1913 VM Bekhterev zorganizoval "Společnost pro objasnění terapeutického významu hudby". Bohužel světová válka omezila činnost této společnosti. V naší době jeden z vynikajících učedníků a následovníků VM Bekhtereva - VN Myasishcheva ve stejném ústavu znovu oživil studium muzikoterapie.

Je třeba uvítat skutečnost, že v posledních letech rostoucí počet našich autorů zahrnoval hudbu v komplexu psychoterapeutické léčby neuróz a nevrozených stavů. V Anglii Frank Knight s dobrým účinkem využívá hudbu D. D. Šostakoviče pro léčbu těžkých forem psychoneuroz, které nejsou vhodné pro jiné typy terapie. Ve Spojených státech vznikla Národní asociace hudebních terapeutů, která sestavovala léčebné katalogy hudby - hudební lékopis ("musicopee"). VL Levy dává některé výňatky od "muzikologa" doporučené moderním nadšencům tohoto problému. Bohužel na tomto seznamu nejsou žádné díla "Hudba a sex".

Tato mezera je vyplněna rozsáhlým a mnohostranným studiem A. Hensea o vlivu hudby na sex. Autor se domnívá, že všechny kusy hudby jsou nejvíce vzrušující opera Richarda Wagnera ( "Tristan a Isolda", "The Ring of Nibelungův", "Tannhäuser") a operety Jacques Offenbach. Wagnerova hudba a její význam v sexologii jsou věnovány monografii P. Beckera. R. Meireder ve své knize volá Richard Wagner erotický génius.

Dnes se většina autorů odvolává na tuto kategorii a nejnovější taneční hudbu. Vzrušující sexuální účinek je dále posilován odpovídajícími tělovými pohyby, o kterých budeme mluvit poněkud dále v sekci "Sensory Analyzers".

Nemůžeme plně souhlasím s názorem GP Shipulina, že dělat „hudební lékopisu“ byly vzaty v úvahu pouze instrumentální díla, místo vokální hudby, který má jiný úhel aplikace v psychice (slovo adresované druhé signalizace ). LS Brusilovsky správně poukazuje na roli aktivní (sólový zpěv a sborem) a pasivní (poslech zpěv) vokalo'1erapii léčení různých nemocí.

Ve druhém vydání "Průvodce psychoterapii" LS Brusilovský dává přehled světové literatury o hudební terapii od starověku až po současnost. Podle povahy vlivu na nervový systém rozděluje všechny práce na stimulační a sedativní. V tomto přehledu bohužel téměř žádná zmínka o vlivu hudby na sex.

V poslední době ovlivňuje vliv hudby na různé projevy neuróz, stejně jako role hudby v léčbě sexuálních poruch, SA Gureviče.

Aniž bychom popírali sémantický význam zpěvu, můžeme říci, že po celou dobu, „píseň beze slov“, tj. E. Pouze zvuk (tón a skloňování) hlasy mohou způsobit poměrně výrazný emocionální reakci, včetně sexu. U žen v tomto ohledu jsou nejvíce postiženy velmi vysoké poznámky lyrických tenorů. Známá jsou celá epidemie takových tenoristoků - "pechkovchanka", "lemeshistok" atd.

A. Moll jednou zdůraznil, že hudba a zpěv výrazně ovlivňují nervové a svalové systémy. Zejména podle něj jsou ženy v erotickém smyslu citlivé na hudbu.

Je zřejmé, že vliv muzikoterapie závisí nejen na práci a jejích umělcích, ale také na samotném posluchači a lze je získat pouze od lidí, kteří víceméně rozumí hudbě.

Výše uvedené úvahy o emocionálním významu sluchového analyzátoru jsou potvrzeny analýzou erogenních map. Analýza našich údajů o sluchu potvrdila slova Rudolfa Neuberta, že žena "miluje sluch". U 154 žen (38,5%) bylo slyšení skutečně výrazná erogenní zóna a u 38 pacientů "láskyplná slova" mohla vyvolat silné sexuální vzrušení.

Spolu s tím stejná analýza ukázala nevzhledný obraz manželského chování velkého počtu manželů našich pacientů. Všichni sexuologové se shodují na tom, že manžel by se po pohlavním styku neměl odvrátit od své ženy a usnout bez následného pohlazení bez koitového epilogu bez nachspiel. Podle našich údajů manželé 90 našich pacientů (22,5%) spáchají sexuální styk extrémně primitivně. Ticho v noci se obrátí na svou ženu, která neměla čas se probudit, tiše dělá svou práci a, aniž by řekla jedno slovo, "se otočí a usne." Ve 47 případech, „mluvit jejich manželé“ (11,75%) byli'sovershenno manželky jsou lhostejní, a ve 12 případech (3%) uvedlo, že jejich manželé tyto ohavnosti, které způsobují nespokojenost a někdy i odpor u žen. Není divu, že takovým chováním odradí manželky od výkonu "manželských povinností" a rozvíjejí v nich trvalý sexuální chlad.

 • Krk

Krk je poměrně výrazná erogenní zóna. U 218 žen byla tato zóna pozitivní, ve 27 případech způsobila ostré sexuální vzrušení. Spolu s tím 95 žen (23,7%) políbilo krk zcela neznámo, v 12 případech to bylo dokonce nepříjemné. Různé části krku ženy nejsou stejné v míře erogenity. Jeden je příjemnější polibky na krku vpředu, další - za, na okraji pokožky hlavy. Proto jsme nedávno rozlišovali "krk vpředu", "krk za sebou" a "boční plochy krku". Z 200 dotazovaných žen (Tabulka 4) měla pouze 122 (61%) stejnou reakci ve všech částech krku a v 78 případech (38%) byla reakce odlišná.

„Kočičí sedadla“ (místo na zádech mezi lopatkami) - vyjádřené jako erotogenní zóny u žen, kteří jsou si vědomi své existence, ale skutečnost, že 319 400 žen, nikdo na tomto místě někdy políbil. U 40 našich pacientů byla tato zóna pozitivní a v 7 případech došlo k ostrému vzrušení. Pouze dvě ze zkoumaných žen políbila svého manžela mezi rameny a byla nepříjemná.

 • Mamární žlázy

Stejně jako u úst jsou mléčné žlázy častěji podrážděné než jiné oblasti, takže téměř žádné nejasné odpovědi (pouze 7 žen poznamenalo, že nevědí, jak reagují na toto podráždění). V 288 případech (72%) byly mléčné žlázy pozitivními zónami. Ve 46 případech se lasery, které směřují k mléčným žlázám (a to i bez podráždění bradavek), způsobily ostré sexuální vzrušení.

Je třeba poznamenat, že mléčné žlázy jsou silné erogenní zóny nejen pro ženy. Dokonce i manuální kontakt s nimi vzrušuje muže. Existuje dokonce zvrácenost - coitus intra mammorum (pohlavní styk mezi prsy). Dále jen „Kama Sutra“ a „Anamgarande“ Tento druh soulože - narvasadata - dokonce vhodné pro pohlavní styk po přestávce (přinejmenším po několika dnech) v případech, kdy milenci chtějí, aby se zabránilo těhotenství, věřit, že to bude mít za následek zralých semen během ejakulace, a s následujícími činy se již stane nezralý, neschopný hnojení.

S touto metodou se nejenže člověk může dostat k orgasmu, ale žena dostane velké vzrušení z dotyku penisu a šourku. Kromě toho muže, který tlačí mléčné žlázy k sobě navozuje další dráždění rukama, jako by je masíroval. S. Embe Boas věří, že tato metoda je nejzajímavější pro muže, kteří milují masivní, silné busty.

Někdy mohou mléčné žlázy dosahovat kolosální hodnoty. V některých případech je zvýšení jednostranné, ale častěji - bilaterální. Ukažme několik takových nádherných případů. Bartholinové hlásili jednu ženu, jejíž mléčné žlázy visely na kolena. Bonet popsal ňadra o hmotnosti 64 liber, DURSTON - 24letnyuyu žena, která nemohla vstát z postele bez pomoci: její levé ňadro vážil 64 liber, zatímco pravá je poněkud menší. Mapledelsoch sledoval dvojletou dívku s poprsí, jako laktající žena.

U mužů je nejen ruční nebo sexuální styk s mléčnou žlázou žen vzrušující, ale i jejich kontemplaci. Ženy to dobře vědí a používají je značně, nosí šaty s hlubokým výstřihem.

Během pohlavního styku je mnoho žen označeno překrvácením mléčných žláz (fáze tumescence), což je někdy značně významné, zvyšuje se jasnost žilního vzoru. Fáze detemtsentsii zachycuje a mléčné žlázy (překlopení rychle klesá, žilní vzorek se opět stává méně znatelným). Ve 30 případech byly mléčné žlázy negativní oblastí a v 6 případech to bylo výrazně vyjádřeno.

Bradavky a areoly kolem nich u žen jsou jednou z nejmocnějších erogenních zón. Jejich sexuální charakteristiky se značně liší od charakteristik mléčných žláz. První věc, která úlovky oka - téměř 10krát více otazníky: zde mají 63 namísto 7. Bolavé bradavky zůstat lhostejní pouze 37 namísto 85. Ženy jsou třikrát výraznější sexy efekt. U 134 žen tento účinek byl prudce vyjádřen a v mnoha případech dokonce vedl k škádlivému orgasmu. To bylo v roce 1909, napsal G. Merzbach.

Podráždění bradavek se dosahuje různými způsoby: rukama (hnětení, usrkávání), úst (sání, lízání) a nakonec penis glandis. Majitelé škádlivého orgasmu tvrdí, že druhou metodou je dosaženo mnohem jednodušší než u ostatních. Ženské bradavky jsou extrémně citlivé na jakoukoli sexuální stimulaci a okamžitě se dostanou do stavu erekce a okolní areoly jsou ve stavu bujení.

Van de Velde věřil, že erekce bradavek, podobná erekci mužského pohlavního orgánu a ženského klitorisu, dále posiluje erotický efekt. Maximální excitace se dosahuje současnou stimulací klitorisu a bradavek.

S ohledem na výše uvedené rozdíly v pohlavních charakteristikách mléčných žláz a jejich bradavek jako erogenních zón bude zajímavé analyzovat jejich individuální vztah. Jak je patrné z tabulky. 6, v 64 případech nebyl zjištěn poměr erogenních bradavek a mléčných žláz. Ze zbývajících 336 mapuje, 135 (40,2%) vykazovala stejný erogeneity je v 152 případech (45,2%) byly více bradavky erogenní a 49 (14,6%) - menší erogenní kvůli 47 případů zápornou hodnotou.

Během pohlavního styku se obvykle zintenzivňuje budování bradavek a zvrásnění areol, a ve 4. Fázi zásahu (detumescence) tyto jevy přecházejí poměrně rychle.

Na rozdíl od ženských mužských bradavic jsou mnohem méně výrazná erogenní zóna, jejich podráždění během milování má malý vliv na obecný sexuální vzrušení. Podle W. Masters a V. Johnson, mužské bradavky erekce během pohlavního styku, i když v menší míře, ale oslavovaný. Malá bradavková bradavka u mužů pozorovala v 60% případů, výrazná erekce - pouze u 7%. Pokud se od samčích bradavek po koitici obvykle vyskytuje velmi rychle, pak podle mužů, u mužů (jestliže existuje erekce bradavek), prochází velmi pomalu (někdy dokonce i několik hodin).

 • Prsty a dotyk

Analýza našich dat bylo zjištěno, že 148 žen prsty jsou pozitivní erotogenní zóna, ale teď sexuální vzrušení, které způsobují méně často (jen asi 5%), zatímco v jiných případech, ženy prostě pěkné, když se líbat prsty. Spolu s touto analýzou ukázalo, že 149 žen, které nikdo nikdy políbil prsty.

Pouze dvě ženy byly nešťastné, když se muži snažili políbit prsty. Navíc byli tři z našich pacientů stimulováni polibky na palmovém povrchu ruky a dva na zadní straně ruky.

Prsty jako erogenní zóna jsme zahrnuli do analýzy mnohem později, a proto počet pozorování je menší (130).

N. Libermann argumentoval, že špičky prstů jsou mezi nejdůležitějšími erogenními zónami žen. Naše analýza ukázala následující skutečnosti. Za prvé je zřejmé, že prsty ženských nohou mužů nejsou "příliš vysoké": jen 24 žen ze 130 mužů bylo líbáno prsty (18,5%), a proto "?" dát 81,5% žen, zatímco na polibky prsty rukou? " byl zaznamenán u 37% zkoumaných pacientů. Z těchto 24 žen bylo 13 k těmto polibkům lhostejné, jedna byla nepříjemná a pouze 10 žen (41,5%) mělo tuto zónu pozitivní. Tři z nich políbili nohy jen příjemně a jen pět vyvolalo ostré vzrušení. Je možné, že část těchto 10 žen se hrála jednoduchým spokojeným sebevědomím - "jsou tak milovaní, že políbí nohy".

Z literárních dat posledního času pouze AM M. Svadoszcz musel pozorovat jednoho pacienta, jehož polibky na nohou způsobily ostrý vzrušení.

 • Dotkněte se

Zvažování dotyku jako erogenní zóny může být ve dvou aspektech: v obecném a genitálním.

A.E. Mandelstam píše, že zahrnuje, dotýká se rukou a nohou, zejména v tanci, vzrušuje sexuální pocity. V indické sexologii je velká část věnována technice různých objetí. Iv. Bloch napsal: "... Dotknutí se na pokožku milovaného člověka je již polovinou sexuálního styku, tyto doteky přinášejí smyslné pocity přenášené na genitálie."

Zejména erotogenní jsou moderní tance, podrobené důkladné kritice M. Margulis ve své knize The Disease of the Century. Zdůrazňuje, že dívky nejvíce trpí současnými tanci, kteří potřebují vědět o sexualitě tolik, kolik je třeba, aby mohli udržet svou čistotu.

Smyslový dotek žen je tenčí a silnější, více příbuzný sexualitě. Mnoho žen v rozhovoru s muži má zvyk dotýkat se jejich hrudi, ruky, a pokud sedí, pak na nohu. Dotýká se tužek, prstů, ale pouze muže, který se jim líbí.

O. F. Scheuer věřil, že lidská kůže může být považována za jeden velký orgán, který může vyvolat smyslné pocity. Existuje také smyslnost svalů. Tření, masáž rukou a nohou byla široce používána ve starověké Indii, mezi Řekem a Římany. Za účelem volání sexuálního vzrušení a vzrušujících pocitů na východě je masáž v podvodních lázních, kterou hrají převážně krásní mladí muži nebo dívky, velmi častá.

Většina sexuologů doporučuje, aby ženy v sexuálním aktu zasadily do vagíny sexuální člen jejího manžela. To je zvláště důležité při syndromu funkční bolesti způsobené neurózí. V současné analýze se budeme zabývat otázkou, jak dotek pohlavních orgánů manžela ovlivňuje jeho manželku. Pro 126 žen to bylo příjemné, z nichž 28 vyvolalo ostrý vzrušení. 120 žen, převážně chladných, dělalo to lhostejně (bez pozitivních a bez negativních emocí). 96 (22%) žen se nikdy nedotklo pohlavních orgánů manžela. Pro 58 žen byl tento dotek nepříjemný a 12 z nich dokonce nechutné.

 • Neslyšel

Páteř je nerozpoznatelně exprimovaná erogenní zóna. Pouze u 24 žen byla bedra výrazná erogenní zóna. U pěti žen to bylo negativní. EP pouze +0,54. Sakrum má ještě méně EP - + 0,48. Pouze u 16 žen se oblast sakru stala sexuálním vzrušením a množství "?" dosáhne 207 z 400.

 • Hýždí

Mezi eroogenními zónami zaujímají hýždě zvláštní místo. Krásná ženská hýždě byla ve starém Řecku a Řím. Dokonce i Horace napsal: "Pro ženu velký zloděj, pokud je její záda špatně rozvinutá - je to jako plochý nos nebo zkroucené nohy." V Řecku byl postaven chrám Venus Callipyge (kallos - krásný, pyge - sedadlo). Krásná ženská hýždě působí vzrušeně na libido mužů.

Téměř všechny erotogenní zóny ženy způsobují pozitivní emoce, hlavně s laskavkami a polibky, hýžděmi udělají výjimku. Tady poměrně příjemné pocity a dokonce vzrušení způsobují, že se nemají pohlazení, ale použití síly (ostré utažení hýždí s mužskou rukou) a dokonce způsobuje bolest. Tato funkce (flagellation) je zaznamenána jak v domácí, tak v zahraniční lékařské literatuře.

Naše analýza erogenních map ukázala, že v 177 případech (44%) z 400 se tato zóna ukázala být pozitivní a u 15 žen způsobila ostré sexuální vzrušení. Toto číslo je třikrát méně než při objasnění erogenního indexu pasu a kříže. Spolu s tím bylo ve 34 případech zóna negativní, a to hlavně díky rozsahu přijatelnosti. EP + 0,75.

 • Navel 

Jako erogenní zóna má pupku střední polohu. U 56 žen (24%) bylo pozitivní zónou, v 7 případech vzbuzovalo ostrý vzrušení, 52 žen zůstalo naprosto lhostejné k pupku pupku. U 15 žen byly polibky polibky nepříjemné, z nichž dva byly nepříjemné. Zde je velmi velký počet otazníků - 237 (57,2%).

Dolní břicho je poměrně výrazná erogenní zóna. U 169 žen byla tato zóna pozitivní, ačkoli měla pouze ostrý výraz u 15 žen. 57 žen bylo lhostejné k mazání dna břicha. Procento otazníků, i když mnohem méně než ve studii o pupku jako erogenní zóně, je stále velmi velké - 167 žen (41,7%) to uvedlo. Tato zóna byla negativní pouze u 7 žen (1,7%).

 • Clitoris 

Erogenní role klitorisu je široce známá. V ruštině se nazývá "milenka". U 321 žen (80,2%) bylo pozitivní zónou a v 176 případech (44%) se jakýkoli dotek na něj způsobil ostrým sexuálním vzrušením. Současně je třeba poznamenat, že 32 žen zůstává naprosto lhostejné k jakémukoli podráždění klitorisu.

On je podrážděný různými způsoby: ruce a ústa s předběžnými pohlazeními a mazlení, mužský sexuální člen v sexuálním styku. Podráždění klitoris ústy (cunnilingus), někteří manželé používají jako dodatečné opatření, jestliže manželka během sexuálního aktu neměl čas získat orgasmus.   

Ve 20 případech se dotýkalo klitorisu a způsobilo nepříjemné pocity. To jsou většinou ženy trpící vaginismem. Mnozí nedávají manželům nejen pohladit své pohlavní orgány, ale dokonce se je dotýkají. V sekci vaginismu uvádíme příklad A. Ts., Který byl tak vychován, že se nikdy nedotkla svých genitálií, dokonce ani když umývala. Ve 27 případech byl jakýkoliv kontakt s klitorisem nepříjemný a u 4 z nich dokonce i nechutný.

Mantegazza správně tvrdil, že klitoris jako penis s erekcí se zvyšuje. A. Moll to kategoricky popřel a věřil, že klitoris, na rozdíl od mužského pohlavního orgánu, nemění jeho velikost, když je vzrušen. Považujeme to za nedorozumění. Stavba klitorisu je samozřejmě vyjádřena mnohem méně než budování penisu. V některých případech, s malou velikostí klitorisu, je toto zvýšení jen málo viditelné. Velikost klitorisu je ještě mnohem variabilnější než velikost penisu. Čím větší je clitoris, tím výraznější je její zvrásnění a nárůst objemu během erekce.

Velikost klitorisu v sexuálních charakteristikách žen nehraje významnou roli. Podle W. Masstera a V. Johnsona se během erekce kmen klitorisu neustále reaguje s nárůstem jeho průměru, zatímco prodloužení klitorálu bylo pozorováno v méně než 10% případů.

Absolutní absence tumescence je jen pro některé chladné ženy. N. Rohleder popsal "klitorismus" - prodloužené a bolestivé napětí klitorisu (podobně jako priapismus u mužů), které se u některých žen rozvíjí především z důvodu nadměrné masturbace.

Malé pytlíky, vstup do vagíny a její spodní část jsou nejdůležitější součástí sexuálního aparátu ženy pro získání orgasmu. V jakémkoli postavení koitusu nemůže mužský pohlavní orgán projít tímto místem.

K rozlišování jejich pocitů souvisejících se střední částí vagíny, během sexuálního jednání žena nemůže, proto jsme tuto část nebrali v úvahu jako samostatnou erogenní zónu.  

Vzhledem k tomu, kavernózní těleso klitorisu od sebe, a uspořádána na vstupu do pochvy v nízkém polovyhgub (labiae pudendae Minores, nimphae), je logické, že toto místo by mělo být silné erotogenní zóny. Naše analýza je plně potvrzena, ale síla této zóny je poněkud horší než klitoris (viz vaginální orgasmus).

Z 400 žen v roce 309 vyvolalo podráždění této zóny pozitivní emoce a v 97 z nich - silné buzení orgasmu (vaginální orgasmus). U 41 žen byla tato zóna lhostejná a pouze 26 pacientů bylo podrážděno podrážděním introitu.

Červik v analýze budeme rozebírat spolu s charakteristikou zadního fornixu - jejich vlastnosti jsou téměř totožné. Mnoho žen nemůže rozlišovat, dělat podráždění děložního čípku nebo zadní fornix.

Krk je jedním z nejmocnějších erogenních zón. Podráždění při pohlavním styku děložního čípku u 151 žen (37,7%) přinesl pozitivní emoce, jako v 101 (25,2%) - ostrý vzrušení, často končí dát děložního čípku (dělohy) orgasmu.

Wernich věnoval speciální článek o stavu děložního čípku během koitusu. Věří, že výstavba nižší divizi dělohy během sexuálního vzrušení je třeba přirovnat k napětí penisu u mužů a je základním, možná dokonce hlavním bodem pro oplodnění.

Současně je v této zóně velmi časté 142 otazníků (35,5%). Jedná se buď o ženy s vaginismem, kde vůbec neexistovala koit, nebo v nejlepším případě byla povrchní, nebo v případech, kdy žena tvrdí, že nechápe, zda se manžel dotýká děložního čípku nebo ne. V některých případech se jedná o impotenci manžela, v jiných se jedná o nevhodnou pozici ženy během pohlavního styku, kdy penis buď prochází děložním čípkem, nebo nedosáhne druhého.

Tato zóna se vyznačuje také skutečností, že je velmi často negativní (90 žen - 22,5%), kdy: dotýkání se děložního čípku je nejen nepříjemné, ale i bolestivé a odporné. To jsou většinou ženy s chronickými zánětlivými procesy genitálií.

Zda je děloha dělohy a klitorisu originálními konkurenty v získávání orgasmu nebo v práci synchronně, ukáže analýzu jejich korelace.

 • Anus

Oblast perineu a řitu byla od starověku považována za velmi silnou erogenní. Toto stanovisko sdílí mnoho moderních sexuologů. Existují ženy, které mají rektální a perineální orgasmus.

Obecně platí, že široké využití této erogenní zóny je charakteristické pro jižní a východní země. Takže v Indii velmi často v sexuální intimitě manžel dodatečně dráždí oblast konečníku s prstem nebo dokonce vloží prst do konečníku. Je známo, že na ostrově Sifnos (jeden z Cycladic ostrovů) ve starověku, muži i ženy masturboval tím, že vložil prst do anus (N. Rau, Rosenbaum). G. S. Vasilchenko pozoroval ženu, která bez ohledu na trvání tření orgasmus nepřicházel, dokud mu muž nepoškodil prst do konečníku.

Zkoumali jsme ženy pouze v malém počtu případů, které zaznamenaly použití konečníku pro konečnou fázi pohlavního styku za účelem zabránění těhotenství (místo koitusového přerušení).

Pouze u 98 žen z 400 dotyků na konečníku byly pozitivní emoce, u 11 z nich byla vzrušení tak silná, že někdy vedla k rektálnímu orgasmu. 108 žen (27%) zůstalo úplně lhostejné k podráždění konečníku av 128 případech (32%) byla položena otázka.

Kromě toho má tato zóna velmi často výrazný negativní charakter. U 126 žen (31,5%) se dotýkalo konečníku velmi nepříjemné a dokonce i nechutné a někdy i bolestivé. Ve většině případů to byly ženy trpící hemoroidy. Někdy byl lhostejný postoj nahrazen negativními emocemi po pokusu manžela o provedení rektálního koitu.

Vnitřní plocha stehen je poměrně výrazná erogenní zóna. U 230 žen (57,5%) byla tato zóna pozitivní, ale silné vzrušení z hladení této zóny se vyskytlo pouze u 17 žen. 105 žen (26,2%) zůstávalo lhostejné k lazám této zóny, 59 dotazovaných hlásilo, že nikdy tuto lazu neleskly. Pouze u šesti žen trpících vaginismem bylo nepříjemné dotýkání se vnitřních stehen, protože vyvolávaly strach z nového bolestivého pokusu o sexuální styk.

Konstantní nebo dočasná deaktivace jedné nebo jiné erogenní zóny, stejně jako výrazné snížení její intenzity, se nazývá ektopie erogenní zóny. Může být jeden a více. Zvláště často se vyskytuje ektopie u hysterických žen, náchylných k rozvoji lokální anestézie. Přenos erogenní zóny a její výskyt na neobvyklém místě na povrchu těla ženy se nazývá heterotopie erogenní zóny. Návrhy v hypnotickém stavu mohou ovlivnit intenzitu této erotické zóny, avšak relativně krátkou dobu. Zdá se, že určitý vliv na erotogenní zóny může mít autosuggestion a autogenní trénink. Je třeba poznamenat nesprávnost myšlenky, že náklonnost je pouze fyzické (mechanické) podráždění erogenních zón. Ve skutečnosti je každá lasička psychofyziologickým jevem. Má psychologický, osobní obsah, někdy vyjádřený v symbolické podobě. Ve výkresu náklonnosti se jeho mechanismy odrážejí v sociokulturních, historických, etnografických faktorech, jakož i v osobních hodnotách, postojích a vlastnostech člověka.

 • Význam erogenních zón pro rodinné vztahy

Takže všichni sexologové, ať už naši nebo zahraniční, se shodují, že manžel je povinen znát erotogenní zóny své ženy. Výjimkou byla pouze R. Kraftová Ebingová, která, vychovávaná v duchu viktoriánství, radila lékaře, aby se zdržely doporučení svého manžela k používání erogenních zón. Je zcela nepochopitelné, proč L. Ya. Milman ve své monografii sdílí tento názor.

V některých případech byly ukazatele jednotlivých eroogenních zón naplněny dvakrát - pro manžela a přítele, s nímž existuje souběžný sexuální život. Často se tyto sexuální rysy výrazně lišily od sebe navzájem. Pro analýzu jsme v každé zóně zvolili nejpozitivnější variantu.

Podle Moragliové jedna žena měla svým vlastním přiznáním na těle 14 různých míst, jejichž podráždění vyvolalo silné sexuální vzrušení. Podle našich údajů není taková pansexualita vzácností. Jen za poslední 3 roky jsme zaznamenali 5 žen s nejméně 14 výraznými erogenními zónami.

Jeden z našich pacientů, kteří trpí vaginismus prohlásil, všechny erotogenní zóny na přední straně (v ústech, prsu, pohlavních orgánů), měla výrazný negativní ukazatele a zóny na zadní straně všech, i když mírný, byly pozitivní.

Vzhledem k takovým individuálním uspořádáním erogenních zón pro každou ženu je jedním z nejdůležitějších úkolů obou manželů najít tyto zóny a pak je používat před každým pohlavním stykem.

W. Liepmann zdůrazňuje, že na lidském těle neexistuje takové místo, které by nemohlo působit erotogenně a někteří lidé jsou dokonce hlavní zónou vzrušení. Proto v případě sexuální chladnosti bychom se měli trvale usilovat o umístění takových zón. Použití těchto míst v přípravném období může neočekávaně změnit sexuální chlad do silného vzrušení a vášně.

W. Stockel píše, že při léčbě sexuální chlad - na „výlet prováděné za objevy v oblasti erotogenních zón“ a radí manžel, který má za studena ženu pokračovat v tomto úkolu, dokud „, dokud nenajde ta místa nebo režim pohlavní styk, který vzbuzuje sexuální touhu své ženy a způsobuje orgasmus. " Dokonce i drobné pokyny pro manžela v erogenních zónách mohou proměnit chladnou "ženu bez pohlaví" na normální a dokonce vášnivou ženu.

Samozřejmě, že každý člověk musí znát erotogenní zóny ženou a šikovně využít jich během předehry, ale, jak správně uvedl NV Ivanov, ne všechny oblasti v jedné cestě nebo jiný ženy zahrnuty v rozsahu přijatelnosti, a je-li manžel, bez ohledu se svou ženou překračuje hranice tohoto rozsahu, zavádí tento inhibiční účinek, který může vést ke zhroucení a rozvoji frigidity. Mělo by se také poznamenat, že s plynutím času as taktickým chováním manžela se rozsah přijatelnosti ženy postupně postupně rozšiřuje.

Na druhé straně špatné vzdělání u některých žen je extrémně omezeno rozsahem přijatelnosti, a pak by měl lékař podle rady CONSORUM vysvětlit pacientovi, že "jestliže se milují navzájem, pak je vše v této lásce povoleno" (N. Ivanov, AP Slobodyanik). V současné době při práci v rodině nám poradenství (3. E. Anisimova) často musel vidět a inverzní vztah priemlemosti- rozmezí v širokém rozsahu u žen a užší a tuhý - u mužů, a to zejména v případě, že manžel je mladší než jeho žena.

Podle AP Slobodyanik a G. Merzbach, žena. Měla by informovat svého manžela o všechno, co potřebuje k vytvoření optimálních vztahů.

 • Emocionálně-aerogenní přípravek

První fází koitusu je emoční-erogenní příprava ženy, vzrušení její touhy po intimitě. Toho je dosaženo předběžnými laskavostmi, podrážděním specifických pro tuto ženu erogenních zón.

Mnozí manželé bohužel považují předběžné laskání za nadměrné sentimentality a často začnou koitus, jakmile oni sami mají erekci, úplně nemají zájem o sexuální zážitky ženy.

Většina dívek, které sní o manželství, vidí to jako duchovní stránku. Body pocity, jejich fyziologické procesy v pozadí. Pro mnoho mužů existuje specifická touha po odpočinku. Když se na první kroky v rodinném životě setkává mladí, dívka se cítí urážena a zklamaná ve svých snech. Tato frustrace je jednou z častých psychogenních příčin sexuálního chladu.

Mirka M. KlimovaFyugnerova ve své knize „Pro ženy“ píše, že netaktní partner, bez okolků tlačí k pohlavnímu styku bez prvních projevů lásky a něhy, které připravují ženu pro erotické vzrušení, což vede k sexuální chlad a dokonce i znechucení.

Bohužel muži často zapomínají, že v manželství musí nejprve existovat láska, respekt, zdvořilost a pozornost (sexuální etiketa). Manžel a v sexuálním životě by měla být manželce velmi pozorná. R. Neubert píše: "Manžel v posteli nesmí spát před svou ženou a vzbudit se po ní, a ještě více poté, co se pohlavní styk obrátí a chrápe."

 • Nedostatek emoční a emocionální připravenosti

Většina žen (podle našich údajů, více než 70%) začne mít orgasmus není bezprostředně po zahájení sexuální aktivity, a v některých, někdy dosti dlouhá doba: v době, kdy žena má „retardatsionnaya frigidita“, což není patologie.

Podle S. Schnabla trvá tato doba v průměru asi 3 roky (podle našich údajů - 2,62 roku). U žen, které začaly sexuálně v pozdějším věku, období

Tardativní frigidita je poněkud snížena. Podle společnosti Schnabl v posledních letech začala doba zpomalení frigidity u mladých lidí klesat.

L. Yakobzon cituje výrok Elberskirchena, že sexuální vzrušení způsobuje žena, která se o ni stará. Vzhledem k tomu, že se manžele manželů zřídka starají o své ženy, to podporuje rozvoj sexuálního chladu. Stejný názor sdílí R. Neubert. Ve své "Nové knize o manželství" píše: "Manžel se musí starat o svou ženu nejen před svatbou, ale také v rodinném životě." Na jiném místě vykřikuje: "Jak ženy trpí kvůli neschopnosti jejich manželů milovat!"

Todor Bostanci (Bulharsko) a ZA Rozhanovskaya věří, že neexistují žádné „studené“ ženy a tam jsou ženy, „nesogretye pozornost a péči o člověka, jeho laskavost a něžnost.“ Toto chování manžela v manželství často závisí nejen na jeho "sobectví a hrubosti", ale také na úplné neznalosti sexuality a manželství.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.