^
A
A
A

Vaginismus a psedovaginizm

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.11.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Vaginismus - reflexní kontrakce svalů, které stlačují do vagíny, když je vagina vyplněný (například vstoupil penis, prst nebo jiný objekt), a to navzdory výslovným přáním žen, zaměřený na proniknutí objektu, při neexistenci strukturálních nebo jiných fyzických poruch. Vaginismus je často spojován se strachem z bolesti a strachu před zavedením cizího těla do vagíny.

Vaginismus obvykle dochází s nástupem sexuální aktivity. Konvulzivní kontrakci svalů předchází strach z bolesti během deflorace, avšak v některých případech vzniká náhle, neočekávaně u pacienta v době bolestivé deflorace. Měkké, taktné manželky netrvají na koitusu. Když to zkusíš, všechno se opakuje. V budoucnu se vaginismus projevuje gynekologickým vyšetřením. Mohou se rozlišit tři stupně vaginismu: 1 stupeň - reakce nastává, když je penis nebo nástroj vložen do vaginy během gynekologického vyšetření; Stupeň II - reakce nastane, když se dotknete genitálií nebo čekáte na jejich dotyk; Stupeň III - reakce nastává, když se jedná o sexuální nebo gynekologické vyšetření.

Neexistence deflorace v manželství je těžká zkušenost manželů, ačkoli v mnoha případech to nezhoršuje mezilidské vztahy a sexuální adaptace páru se vyskytuje na úrovni mazlení nebo (pokud je to možné) vestibulárního koitusu. Ženy s vaginismem mohou často prožívat orgasmy, ale kontaktovat svého lékaře, způsobuje, že se cítí méněcenní nebo mají touhu mít dítě.

Diagnóza vaginismu

Pro diagnostiku vaginismu je nutné vyloučit fyzické příčiny. Za tímto účelem se vyšetření provádí po ukončení léčby, což umožňuje vyšetření. Pacient sedí na židli po zředění malých pysků, jsou vyšetřeni v zrcadlech nebo se proklouzli dírou hymenu. Tato jednoduchá technika (vyšetření prstem) může současně potvrdit přítomnost normální vagíny a předpokládat diagnózu vaginismu.

Vaginismus je třeba odlišit od psedovaginizma když bolest, když se snaží introjekce, křečovité stahy a obranná reakce žen jsou druhotné vzhledem k porážce genitosegmentarnoy složky (vývojové poruchy, obezita, adhezí a dalších gynekologických onemocnění, což introitus prudce bolestivé). Kromě toho, vaginismus je třeba odlišit od koi tofobii - strach z bolesti při pohlavním styku, zabrání jeho realizaci a není doprovázen křečovité kontrakce vaginálních svalů. S vaginismus podobného jevu může být způsobena nesprávným používáním, způsobené neznalostí obou partnerů pohlavní anatomie. V tomto případě postačí pouze jedna korekce k obnovení sexuální funkce.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13]

Léčba vaginálního onemocnění

Léčba vaginálního onemocnění spočívá v změně chování, včetně zkušenosti s používáním sebepoškozování od vchodu do pochvy a pohybu pomalu dopředu, čímž se snižuje strach z následné bolesti. Žena by se měla dotýkat perineum denně tak blízko u vchodu do vagíny a šíření malých pysků s prsty. Když se strach a úzkost ze styku se vstupem do vaginy projdou, pacient bude schopen vložit prst do otvoru hymenu, čímž se rozšiřuje vstup do vaginy. Pokud zavedení prstu nezpůsobí žádné nepříjemné pocity, mohou být doporučeny vaginální dilatační prostředky velikosti. Tyto expandéry lze doporučit pro přírodní bougie. Umožňují perivaginálním svalům zvyknout si na jemné zvýšení tlaku bez snížení reflexe. První prodloužení, které žena může dovolit vstříknout partnera během pohlavního styku, bude méně bolestivé, protože žena je sexuálně vzrušená. Pokud je aplikace dilatátorů bezbolestná, pak by měl sexuální pár vyvolat vzrušení vulvy opatrným zavedením penisu. Během sexuální hry by si žena měla zvyknout cítit kohout na své vulvě. Nakonec může žena vložit do partnera částečně nebo úplně partnera. Může se cítit více sebejistě, když je v nejvyšším postavení. Někteří muži mají v této poloze situační erektilní dysfunkci a inhibitory fosfodiesterázy lze doporučit.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.