^
A
A
A

Cvičení, které pomůže překonat bolest v rameni

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Tah do tváře s vnějším rotací

Posilujte svaly ramen s novou verzí klasického cvičení.

Pokud jste v minulosti utrpěli bolesti v rameni nebo se chcete tomuto problému vyhnout v budoucnu, toto cvičení je pro vás. Jedná se o jedinečný pohyb - vytáhnete ruce k sobě a otáčíte je. Zaměřuje se zejména na zranitelné skapulární svaly, které stabilizují ramenní klouby. Vyzkoušejte toto cvičení jednou nebo dvakrát týdně na konci cvičení na horním těle.

  • Výhody

Zpevníte zadní deltoidní svaly a dolní svaly trapezií. Vaše lopatky budou položeny zpět a spuštěny dolů.

  • Jak cvičit

Připojte lano k lanu na horním bloku a vezměte konce lana v každé ruce, palce směrem k sobě a palce na vás.

Vraťte se pár kroků od bloku, dokud se vaše ruce nedotknou před vámi a cítíte napětí v kabelu.

Vytáhněte lano do očí, aby vaše ruce byly na úrovni uší. Musíte si vzít klasickou pózu pro těžké váhy nazývané "póza dvojitého bicepsu".

Nechte své ruce pomalu narovnat před vámi.

  • Poradenství našich odborníků

Zvedání příliš těžkých závaží může vážně ovlivnit vaši rovnováhu a techniku. Začněte dvěma sadami 15-20 opakování. Když je pro vás snazší cvičení, přidejte váhu a snižte počet opakování (nejméně však 8 na jeden přístup).

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.