^

Přehled sportovní farmakologie

Jak získat váhu: nejčastější dotazy

Je nutné si uvědomit, že to zní spíše paradoxně, ale otázka "jak přibírat na váhu?" Je pro některé stejně naléhavé jako otázka ztráty hmotnosti pro druhé. Nadměrná chudoba je stejný problém jako obezita.

Globulin vázající pohlavní hormony

Globulin, vazebný pohlavní hormon je sérový glykoprotein, který se váže na pohlavní steroidy (testosteron, estradiol, progesteron atd.) Reguluje jejich biologickou aktivitu.

Ženské hormony v mužském těle: vliv a role

Estrogenu, kombinující estradiol, estriol a estron, nejaktivnější a dostatečnou délku nás je jednak to, že má schopnost stát se přebytek testosteronu v periferních tkáních (zejména v tělesného tuku a jater).

Dihydrotestosteron u mužů: proč je to?

Část volného testosteronu v některých cílových buněk působením enzymu 5-alfa-reduktázy (typ 1 nebo 2) se převede na dihydrotestosteron (DHT), se část - v ženských pohlavních hormonů estradiolu (tato konverze probíhá pod vlivem enzymů s běžným názvem aromatázy).  

Testosteron u mužů: proč je to?

Testosteron je mužský pohlavní hormon produkovaný ve varlatech mužů. Pokud chceme specifikovat, pak je vyvíjena takzvanými Leydigovými buňkami, celá tato buňka se také nazývá pubertální žláza.

Přípravky pro anabolické steroidy: základní pojmy

Představujeme na počátku několik konceptů, bez kterých nebudeme schopni pokračovat v diskusi o tomto úseku velmi obtížně. Nebojte se - žádné zvláštní znalosti nebudou vyžadovány od vás.

Hormony a sporty

Jako každá komunikační síť bude endokrinní systém zahrnovat zdroje signálů, samotné signály a signální přijímače. V tomto případě jsou to buňky, které produkují hormony, samotné hormony a jejich receptory.
You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.