^

Jak získat váhu: nejčastější dotazy

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 16.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Je nutné si uvědomit, že to zní spíše paradoxně, ale otázka "jak přibírat na váhu?" Je pro některé stejně naléhavé jako otázka ztráty hmotnosti pro druhé. Nadměrná chudoba je stejný problém jako obezita.

Jsme zvyklí na to, že tolik lidí se potýká s nadváhou. Mimochodem, je to spousta úsilí. Strávte hodiny na trvalém tréninku v posilovně, sedněte na oslabující diety - a to vše jen proto, abyste hodili nejméně pár liber. Tito lidé si sotva dokážou představit, že někteří, na rozdíl od nich, jen snili o zotavení. 

trusted-source[1], [2]

Jak získat váhu a co je pro to nezbytné

Štíhlá postava je velmi krásná. To si myslí většina lidí. A ve skutečnosti mají ve většině případů pravdu. Ale jaká hrozba je ohrožena nadměrnou hubeností. Mnoho žen hledá krásu, snaží se zhubnout, ale nevědí, jaké nástrahy skrývají v této řece a tekou na oltář ženského ideálu. Nízká hmotnost představuje ohrožení zdraví. Lékaři opakovaně poukázali na to, že příliš tenké ženy mohou částečně nebo úplně ztratit reprodukční funkci, což bude mnohem obtížnější, než je zhubnout. Takže, co byste měli udělat, pokud nadměrně ztratíte váhu? Nejdůležitější je stimulovat chuť k jídlu, jelikož organismus, zvyklý na malé části jídla, zvláště nevyžaduje, aby se potraviny často "házely". Pít spoustu tekutin: džusy, nektary, vodu, můžete mít i dobré nealkoholické pivo. Tam je třeba často - pět nebo dokonce šestkrát denně. Ale, a to je velmi důležité, nemusíte přejídat, protože je škodlivé a způsobíte, že tělo bude více škodlivé než dobré. Části by měly být mírné a neměly by obsahovat nadměrné tučné pokrmy.

Pokud máte pocit, že i ten nejslabší hlad - musíte jíst něco. Nevystavujte dříve vyčerpaný organismus dodatečným namáháním. Po jídle nezapomeňte odpočinout. Zaměřte svou stravu na potraviny s obsahem sacharidů a bílkovin. Zkuste zajistit, aby alespoň 50 procent vaší stravy bylo vejce, kuře, ryby a další maso. Velmi užitečné, stejně jako chutné jsou sýrové výrobky a bílkovinné koktejly.

Správně jíst, můžete trvale vyřadit otázku "jak získat váhu"?

Jak získat hmotnost: speciální dietu

Dobré jídlo je skvělý způsob, jak získat váhu. Ale je důležité, aby se to nepřehnulo. Nemá smysl dosáhnout lepšího cíle s další obezitou. To je důvod, proč je důležité dodržet správnou dietu, která vaše tělo nejen zdravé, ale i krásné.

Na snídani musíte nutně jíst něco sýra a něco zároveň výživného a světlého. Pro tento účel je ovesné vločky ideální, čerstvost může být oslazena medem nebo přidáním matic pro jasnější paletu chuti. Na oběd je vhodná zeleninová polévka, stejně jako salát. Doporučujeme jíst nějaké maso. Povolené a těstoviny nebo brambory (nejlépe bramborová kaše). Během občerstvení můžete mít občerstvení s nějakým jogurtem s vysokým obsahem tuku, takže žaludek nezůstane prázdný. Na večeři je ideální omeleta s malým množstvím masa. Doporučujeme doplnit nabídku ovoce a zeleniny (rajčata, jablka, hrušky a podobně).

Pro nadměrně tenké lidi bude užitečné pravidelně pracovat v tělocvičně. Jediný komplex cvičení by měl směřovat výhradně k posilování svalové hmoty - to je také skvělý způsob, jak získat váhu. Před odjezdem do posilovny je třeba konzultovat odborníka, který vám pomůže vytvořit speciální cvičení.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.