^

Aspirin na akné

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 12.03.2022
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Aspirin je lék s protizánětlivými a analgetickými vlastnostmi. Zvažte možnost jeho použití v kosmetologii pro léčbu akné.

Kyselina acetylsalicylová je známá pod značkou Aspirin, která se poprvé objevila v roce 1899. Lék má antipyretický, protizánětlivý a analgetický účinek. Také se lék užívá k ředění krve se zvýšeným rizikem krevních sraženin, srdečních infarktů, mrtvic. [1]

Další možností použití léku je snížení činnosti mazových žláz a odstranění zánětlivých procesů na kůži.

 • Nesteroidní protizánětlivé léčivo obsahuje léčivou látku - kyselinu acetylsalicylovou 500 mg a řadu pomocných složek (bramborový škrob 72,1 mg, kyselina citrónová 0,2 mg, kyselina stearová 6,0 mg, mastek 12,7 mg, koloidní oxid křemičitý 3,0 mg, sodík škrobový glykolát, primogel 6,0 mg.
 • Účinná látka snižuje exsudaci, zarudnutí a otok v ohnisku zánětu. Zpomaluje činnost látek podporujících zánětlivý proces.
 • Lék má vysušující a exfoliační účinek, čistí póry, snižuje zánět. [2], [3]

Pupínky se objevují v důsledku nahromadění kožního mazu, který vyvolává aktivní reprodukci bakterií a rozvoj zánětlivého procesu. Pupín postupně dozrává, objevuje se červený bolestivý tuberkul s hnisavým obsahem. Kožní vyrážky mohou být způsobeny hormonálními a nehormonálními faktory.

První zahrnuje pubertu, endokrinní poruchy, těhotenství. Nehormonální příčiny akné jsou onemocnění trávicího traktu, nesprávná péče o pleť, stres, dlouhodobé vystavení ultrafialovému záření, nezdravá strava.

Léčba akné by měla být komplexní, protože aspirin neodstraní hlavní příčinu kožních defektů. Chcete-li to provést, měli byste kontaktovat dermatologa a v případě potřeby projít souborem testů. Na základě výsledků diagnostiky sestaví lékař léčebný plán kožního problému.

Pomáhá kyselina acetylsalicylová na akné?

Kyselina acetylsalicylová je lék. Lék má protizánětlivé, antipyretické a analgetické vlastnosti. Aspirin se také používá externě, v tomto případě má takový účinek na pokožku:

 • Protizánětlivé a antibakteriální - snižuje počet kožních vyrážek, ničí patogenní flóru. Zabraňuje šíření bakterií do zdravých oblastí pokožky.
 • Vysušující a exfoliační účinek - drhne pokožku, zbavuje ji odumřelých buněk epidermis. Urychluje hojení pustul a jiných kožních defektů.
 • Čistí a stahuje póry – aspirin pomáhá normalizovat tvorbu kožního mazu, což působí jako prevence černých skvrn.
 • Anestetizuje - zmírňuje svědění, zarudnutí, silnou bolest s pustulózními vyrážkami.

Lék má také uklidňující účinek na pokožku, urychluje hojení ran po akné. Obnovuje pleť, zmírňuje stařecké skvrny po akné.

Na základě výše uvedených vlastností kyseliny acetylsalicylové můžeme usoudit, že při správném použití na akné opravdu pomáhá.

Kyselina acetylsalicylová na akné

Zevní použití aspirinu je účinné v boji proti kožním vyrážkám a akné. Složení léčiva zahrnuje kyselinu salicylovou, jejíž působení je zaměřeno na stimulaci procesů dělení a regenerace pokožky.

Užitečné vlastnosti kyseliny acetylsalicylové:

 • Zastavuje zánětlivé procesy.
 • Odlupuje odumřelé kožní buňky.
 • Čistí a stahuje póry.
 • Zabraňuje vzniku černých teček (ucpané mazové zátky).
 • Zlepšuje pleť, bojuje proti pigmentaci.

K odstranění kožních defektů se kyselina acetylsalicylová kombinuje s různými bylinnými přípravky. Oblíbené jsou bělící masky na bázi aspirinu a bílého jílu, medové obklady, ale i přípravky na peeling pleti a různé krémy.

Indikace Aspirin na akné

Všechny masky, krémy a další přípravky na akné na bázi kyseliny acetylsalicylové působí pouze na horní vrstvy dermis, aniž by ovlivnily ty hluboké.

Účinná látka stabilizuje a snižuje činnost mazových žláz. To pomáhá snížit zánět. Lék zvyšuje průtok krve do povrchové vrstvy dermis, čímž zlepšuje výživu a nasycení pokožky vitamíny a užitečnými složkami.

Hlavní indikace pro použití aspirinu pro kosmetické účely:

 • Pupínky, pustuly, černé tečky, nodulární nebo papulární vyrážka.
 • Zvýšená mastnota pokožky.
 • Otok a zarudnutí kůže.
 • Procesy stárnutí a vadnutí dermis (přípravky na bázi kyseliny acetylsalicylové zpevňují ovál obličeje, obnovují turgor a barvu pleti).
 • Pigmentové skvrny, stopy pupínků a akné.

Před použitím aspirinu je třeba mít na paměti, že nepomůže, pokud jsou kožní defekty způsobeny poruchami trávicího, urogenitálního, endokrinního nebo jiného tělesného systému.

Aspirin na akné a černé tečky

Černé tečky jsou otevřené komedony, které se tvoří v důsledku úplného ucpání mazovou sekrecí, keratinizovanými buňkami, mikročásticemi prachu a nečistot. Zástupci mastných a smíšených typů pleti jsou nejvíce náchylní k výskytu černých teček na čele, nosu, bradě, tedy v T-zóně.

Hlavní důvody pro výskyt černých teček:

 • Hypersekrece mazových žláz nebo porušení jejich práce.
 • Hormonální nerovnováha.
 • Nevyvážená výživa.
 • Špatná péče o pleť.
 • Špatné návyky.
 • genetická predispozice.
 • Nesprávně vybraná kosmetika pro péči o pleť.
 • Pravidelný kontakt z ruky na kůži.
 • Stres.
 • Poruchy spánku.
 • Používání agresivní kosmetiky.

Léčba černých teček začíná stanovením příčiny jejich vzhledu. V první řadě byste měli přehodnotit svůj jídelníček a životní styl. Nejoblíbenějším, cenově dostupným a zároveň účinným způsobem čištění pleti je použití domácích masek a peelingů na bázi kyseliny acetylsalicylové.

K přípravě kosmetiky vezměte 3 tablety aspirinu a 2 lžičky. Pleťové mléko. Drogu důkladně rozemelte a smíchejte s pleťovou vodou. Naneste směs v tenké vrstvě na problémové oblasti pokožky po dobu 10-15 minut a poté jemně opláchněte. Postup lze provádět denně, dokud není dosaženo požadovaného výsledku.

Pokud po měsíci používání aspirinových masek černé tečky nezmizely, měli byste kontaktovat dermatologa a kosmetologa. Specialista určí typ pleti, příčiny akné a jiných defektů a vybere správnou kosmetiku pro péči o pleť.

Aspirin na akné

Jednou z komplikací akné na kůži jsou červené a pigmentové skvrny, tedy post-akné.

Příčiny skvrn po akné:

 • Akutní zánět v místě akné.
 • Podráždění, zvětšení nebo zánět pórů po poškození pupínku (česání, vymačkávání).
 • Neopatrné mechanické odstranění pupínku a vznik podkožního krvácení.
 • Vznik skvrn může být způsoben poškozením hlubších vrstev kůže. V tomto případě se na tkáních tvoří červené nebo tmavě fialové skvrny.

K jejich odstranění se používají různé masky, krémy, speciální pleťové vody. Aspirin funguje dobře pro sjednocení tónu pleti. Z skvrn po akné můžete použít následující recepty:

 1. Rozdrťte tři tablety aspirinu a smíchejte s lžičkou medu nebo převařenou vodou. Naneste masku na obličej po dobu 20 minut. Kyselina salicylová zmírňuje zánět, působí antibakteriálně a odstraňuje zarudnutí.
 2. Rozdrťte dvě tablety drogy a smíchejte s 12 g bílého jílu. Do suché směsi přidejte vodu, aby vznikla krémová konzistence. Aplikujte lék na obličej po dobu 10-15 minut, opláchněte studenou vodou.
 3. Rozdrťte pět tablet aspirinu na prášek. Připravte si 12 g modrého jílu, 10 g soli, 5 ml citronové šťávy a 1 stroužek utřeného česneku. Smíchejte sůl s citronovou šťávou (usazenina soli by se měla usadit). Přidejte drcený aspirin, česnek a jíl. Vše důkladně promíchejte a naneste rovnoměrnou vrstvu na obličej po dobu 15-20 minut.

Zvláštní pozornost by měla být věnována preventivním opatřením. Pupínky nevymačkávejte, dezinfikujte je od okamžiku, kdy se objeví. K péči o pleť určitě používejte opalovací krém a profesionálně vybranou kosmetiku.

Formulář vydání

Kyselina acetylsalicylová má tabletovou formu uvolňování. Lék je dostupný ve formě tablet 500 mg, 10 ks. V blistru, 1-5 blistrů v balení.

Kyselina acetylsalicylová je součástí mnoha kosmetických přípravků. A to není překvapující, protože aspirin zmírňuje zánět, vysušuje akné a má antiseptický účinek. Lék odstraňuje patogenní flóru, zabraňuje dalšímu rozvoji akné a poškození zdravých tkání.

K boji proti akné můžete použít tablety aspirinu, které se prodávají v lékárnách. Vnější použití léku má následující vlastnosti:

 • Stabilizuje činnost mazových žláz.
 • Tonizuje pleť.
 • Obnovuje a normalizuje barvu a strukturu obličeje.

Z tablet se vyrábí masky, peelingy, pleťové vody, které snižují mastnotu pleti, zužují póry, čistí černé tečky a komedony. Kyselina acetylsalicylová, která se dostává na kůži, způsobuje průtok krve do vnějších vrstev epidermis. Díky tomu se zlepšuje krevní oběh, tkáně jsou sametové.

Peeling na bázi léků čistí póry od odumřelých buněk, čistí póry od nečistot a mazu. Po peelingu se obličej vyčistí s jednotnou barvou pleti, zmizí nepříjemný lesk a zarudnutí.

Ale navzdory všem užitečným vlastnostem by měl být lék používán externě s extrémní opatrností. Aspirin může vysušovat pokožku, způsobit alergické reakce, výskyt růžovky (červené tečky z malých cév). Je také třeba mít na paměti, že zneužívání drogy se může stát provokujícím faktorem pro mazové žlázy, kvůli kterému budou intenzivně produkovat tajemství.

Farmakodynamika

Kyselina acetylsalicylová má analgetické, antipyretické a protizánětlivé vlastnosti. Mechanismus účinku léčiva je založen na inhibici aktivity enzymů cyklooxygenázy COX-1 a COX-2. Tyto enzymy se podílejí na syntéze prostaglandinů, tromboxanu a prostacyklinů. To vede k narušení syntézy prostaglandinů a analgetickému účinku.

Protizánětlivý účinek léku je založen na snížení syntézy prostaglandinů, snížení kapilární permeability a omezení energetického zásobení zánětu. Účinná látka snižuje agregaci a adhezi krevních destiček, inhibuje trombózu potlačením syntézy A2 v krevních destičkách.

Farmakokinetika

Farmakokinetické vlastnosti kyseliny acetylsalicylové byly studovány pouze při jejím vnitřním použití. Aspirin se vyznačuje úplnou absorpcí a systémovou eliminací ve stěnách střeva a jater.

Resorbovaná část léčiva je hydrolyzována esterázami, díky čemuž je poločas asi 20 minut. Dosažení maximální koncentrace v krevní plazmě je pozorováno během dvou hodin. Vylučuje se aktivní sekrecí v tubulech ledvin v nezměněné podobě a ve formě metabolitů.

Pokud jde o farmakokinetiku kyseliny acetylsalicylové při zevním použití, nebyla studována. Současně je známo, že lék neproniká do hlubokých vrstev kůže, to znamená do podkožního tuku, ovlivňuje pouze epidermis a dermis.

Dávkování a aplikace

Tablety aspirinu se nedoporučují aplikovat přímo na obličej. Z léku je lepší připravit masky, peelingy a další produkty pro péči o pleť a akné.

Způsob aplikace a dávky domácí kosmetiky závisí na závažnosti kožních defektů. To znamená, že masky lze aplikovat přesně na akné nebo na celý obličej s více lézemi.

Základní pravidla pro použití masek na bázi aspirinu:

 • Před zákrokem proveďte test citlivosti složek tvořících masku. Naneste trochu připravené směsi na loket nebo za ucho. Po 15-20 minutách zkontrolujte stav pokožky. Pokud dojde k zarudnutí, vyrážce nebo svědění, pak je maska kontraindikována.
 • Před aplikací jakéhokoli produktu důkladně očistěte pokožku. K tomu je lepší používat pleťové vody s mírným účinkem.
 • Maximální doba trvání masky je 15-20 minut. Poté je nutné produkt z pokožky omýt a aplikovat zvlhčovač.
 • Kyselina acetylsalicylová má vazodilatační účinek, takže kosmetické procedury se nejlépe provádějí 1-2krát týdně. Častější vnější použití drogy je nebezpečné kvůli vzhledu cévní sítě na kůži.

Pokud je akné hodně, způsobují bolest, zanítí se a hnisají, měli byste se před použitím aspirinových masek poradit s dermatologem

Jak dlouho udržet aspirin na obličeji proti akné?

Aby byla domácí aspirinová péče účinná a pro pokožku prospěšná, je nutné lék správně používat.

Před prováděním kosmetických procedur se doporučuje konzultovat s dermatologem. To je nezbytné, aby bylo možné určit, co způsobilo akné. Pokud jsou vyrážky způsobeny poruchami endokrinního, trávicího a jiných systémů těla, pak kyselina acetylsalicylová nepomůže.

Při přípravě jakéhokoli produktu na bázi aspirinu je nutné přísně dodržovat recept a používat pouze čerstvé složení. Maxi je lepší dělat ne více než 1-2krát týdně a nedržet více než 20 minut. Zbytky terapeutické hmoty se opatrně odstraní z pokožky teplou vodou a poté se aplikuje krém s dobrým hydratačním účinkem.

Pleťové vody a tonika na bázi aspirinu jsou vhodné pro každodenní použití. Procedury se nejlépe dělají večer. V noci pleť dostane maximum živin pro úplné zotavení. Nezapomeňte také, že po salicylových maskách by se před odchodem ven měl na obličej nanést opalovací krém.

Jak připravit aspirin na akné?

Existuje mnoho receptů na přípravu kyseliny acetylsalicylové na akné. Všechny zahrnují pečlivé rozmělnění tablet a jejich další rozpuštění ve složkách přípravku pro péči o pokožku.

Pokaždé je lepší použít čerstvý přípravek, to znamená, že je lepší připravit masku bezprostředně před jejím použitím. Interakce čerstvých složek má aktivnější účinek na postižené tkáně ve srovnání s kompozicí, která několik dní stála v chladničce.

Recepty z kyseliny acetylsalicylové a aspirinu na akné

Existuje mnoho různých receptů na použití kyseliny acetylsalicylové (aspirinu) na akné. Zvažte nejoblíbenější recepty, které vám umožní vyhodnotit výsledky po jejich první aplikaci.

 • Peeling - vezměte 4 tablety aspirinu, 1 lžičku. čerstvě vymačkaná citronová šťáva, 1 lžička roztok sody (směs sody a teplé vody). Tablety důkladně rozdrťte a přelijte citronovou šťávou. Výslednou směs naneste na vyčištěnou tvář po dobu 10-15 minut. Opláchněte masku teplou vodou a otřete pokožku roztokem sody. Po peelingu se objeví zarudnutí a loupání, to do týdne zmizí. V této době by měly být na pokožku aktivně aplikovány zvlhčovače. Pro udržení normálního stavu obličeje by měl být postup prováděn 1krát za 2-3 měsíce.
 • Vitamínová maska - rozetřete tři tablety aspirinu, smíchejte je s 1 lžičkou. Teplé vody a přidejte pár kapek olejového roztoku vitamínů A, B. Vše důkladně promíchejte do hladka. Naneste směs na obličej a nechte 15 minut působit. Opláchněte teplou vodou.
 • Maska z černých teček – rozdrťte tři tablety kyseliny acetylsalicylové a smíchejte s pleťovou vodou. Hotový produkt se aplikuje na pokožku po dobu 15 minut, poté se smyje teplou vodou a navlhčí krémem.
 • Honey Scrub Mask - Rozemlejte 3-4 tablety aspirinu a smíchejte s 1 lžičkou. Miláček. Vzniklou hmotu nanášejte krouživými pohyby na obličej, vyhněte se oblasti u očí a rtů. V případě alergických reakcí na včelí produkty lze med nahradit olivovým olejem. Taková maska dobře odstraňuje odumřelé částice kůže, stimuluje regenerační procesy. Ideální pro suchou a smíšenou pleť.

Před použitím výše uvedených receptů byste se měli ujistit, že na jejich složky nejsou žádné alergické reakce.

Maska s kyselinou acetylsalicylovou na akné

Aspirinové masky účinně odstraňují drobné pupínky, akné, post-akné, vyrovnávají tón pleti. Mechanismus účinku léku je založen na lokalizaci zánětlivých procesů a prevenci tvorby hnisu.

Pro přípravu klasické masky proti akné smíchejte rozdrcené tablety drogy s ½ lžičky teplé vody a naneste na obličej. Maska se nechá působit 15 minut a poté se smyje teplou vodou. Po proceduře by měl být na pokožku aplikován hydratační krém. Procedury se provádějí 1-2krát týdně, výsledek je patrný již po první aplikaci kyseliny acetylsalicylové.

Pleťová maska s aspirinem na akné

Aspirin je povolen nejen pro vnitřní, ale i pro vnější použití. Kosmetika na bázi léků je skvělá pro léčbu akné, mastnou a smíšenou pleť. Některé masky jsou ideální pro výživu suché dermis.

Chcete-li připravit masku proti akné a zastavit zánět na kůži, vezměte 3-4 rozdrcené tablety a jakýkoli bylinný lék s protizánětlivými nebo vysušujícími vlastnostmi. K péči o suchou pokožku se doporučuje užívat olivový olej, olejové roztoky vitamínů A, B a E, med, šťávu z aloe.

Před aplikací masky na obličej by měl být proveden test citlivosti. K tomu se směs aplikuje na loket nebo za ucho po dobu 15-20 minut a sleduje se kožní reakce. Pokud se neobjeví zarudnutí, svědění nebo vyrážky, lze kompozici aplikovat na obličej. Maska se udržuje asi 15 minut, smyje se čistou teplou vodou.

Pleťová maska na akné s chloramfenikolem a aspirinem

Levomycetin je širokospektrální antibiotikum s výraznými antibakteriálními vlastnostmi. Kyselina acetylsalicylová má protizánětlivé, antipyretické a analgetické účinky. Interakce těchto léků je účinná při léčbě akné.

Pro přípravu masky vezměte tři tablety z každého léku a důkladně je rozetřete. Nalijte suché přísady s 1 polévkovou lžící lékárenské kyseliny borité. Aplikujte přípravek na pokožku po dobu 10-15 minut. Po uplynutí této doby opláchněte teplou vodou a naneste hydratační krém.

Aspirin a chloramfenikol dobře vysušují pokožku, bojují proti pigmentaci a omlazují. Po takové masce získává obličej svěží vzhled a zdravý odstín, zánětlivé procesy se snižují, pupínky vysychají.

Maska s aspirinem a medem na akné

Neméně populární je maska na kožní defekty a vyrážky na bázi aspirinu a medu. Interakce těchto složek má pozitivní vliv na epidermis:

 • Vysušuje zánět.
 • Vyrovnává barvu.
 • Zklidňuje zanícenou a podrážděnou pokožku.
 • Čistí póry od mastnoty a nečistot.
 • Ničí patogenní flóru.
 • Normalizuje tvorbu kožního mazu.
 • Odstraňuje mastný lesk a post-akné.

K přípravě masky vezměte 4 tablety aspirinu, ½ lžičky tekutého medu, 1 lžičku. Voda nebo odvar z heřmánku. Tablety rozdrťte na prášek a smíchejte s ostatními přísadami. Naneste směs na obličej, vyhněte se oblasti kolem očí a rtů. Po 10-15 minutách masku smyjte teplou vodou. Pokud dojde k pálení, je třeba masku okamžitě smýt. Procedura se doporučuje provádět jednou týdně po dobu 3-4 měsíců.

Kombinace medu a kyseliny acetylsalicylové je všestrannou možností pro léčbu akné, projasnění a tonizaci pleti. Vzájemné působení účinných látek čistí póry, odstraňuje otoky a záněty a aktivuje regenerační funkce dermis.

K přípravě masky vezměte 1 čajovou lžičku tekutého medu, 4-6 instantních kapslí aspirinu, mandlový olej a čištěnou vodu. Tablety rozdrťte na prášek, přidejte k nim med a vodu, aby vznikla homogenní pasta. Nyní do směsi přidejte pár kapek mandlového oleje. Naneste přípravek na obličej po dobu 15 minut, opláchněte teplou vodou a nakonec pleť opláchněte studenou vodou (pomáhá zúžit póry).

Navzdory všem prospěšným vlastnostem medu a aspirinu byste se před jejich použitím měli ujistit, že nedochází k alergickým reakcím na včelařský produkt a léky. K tomu se malé množství masky nanese na loket nebo kůži za uchem a po 10 minutách se vyhodnotí její stav. Pokud se v této oblasti objeví zarudnutí, vyrážky nebo svědění, pak je aplikace masky na obličej kontraindikována.

Aspirin a měsíček na akné

Dalším účinným prostředkem v boji proti akné a dalším kožním defektům je měsíčková tinktura. Droga má následující vlastnosti:

 • Odstraňuje zánětlivý proces.
 • Dezinfikuje (čistí a dezinfikuje pokožku).
 • Stimuluje procesy regenerace tkání.
 • Zlepšuje pleť.

Na základě aspirinu a měsíčku si můžete připravit dobré tonikum na utírání problémových oblastí pokožky. K tomu vezměte 5-6 tablet kyseliny acetylsalicylové a důkladně rozetřete. Smíchejte drogu s 30 ml lékárnické tinktury z měsíčku lékařského. Naneste produkt na vatový tampon a otřete si obličej. Takový přípravek čistí pokožku od mazových zátek, proniká hluboko do pórů a dezinfikuje.

Pokud jsou na kůži otevřené pustuly nebo rány, je lepší nepoužívat lotion, protože to může zvýšit zánětlivý proces a způsobit bolest.

Měsíček, aspirin a chloramfenikol na akné

Aspirin je výborný v kombinaci s mnoha léčivými a bylinnými přípravky, který je účinný při léčbě akné, černých teček, akné a dalších kožních problémů.

Pro zlepšení pleti, odstranění akné, vyrážek a zastavení zánětlivých procesů je vhodná maska na bázi měsíčku, aspirinu a levomycetinu.

Vezměte tři tablety aspirinu a levomycetinu, nakrájejte. Přidejte k nim 50 ml měsíčkové tinktury. Důkladně promíchejte všechny složky, abyste získali homogenní suspenzi. Naneste přípravek na vyčištěnou tvář po dobu 10-15 minut, opláchněte teplou vodou. Ošetření se doporučuje 1-2x týdně.

Aspirin s citronem na akné

Citron obsahuje velké množství kyseliny askorbové, fytoncidů, vitamínu P, éterických olejů a dalších užitečných látek. Kosmetika na bázi citronu dokonale tonizuje a rozjasňuje pokožku, nasycuje ji vitamíny.

Maska na bázi citronu a kyseliny acetylsalicylové zmírňuje akné a mastný lesk pokožky, snižuje záněty a stimuluje regenerační procesy. Produkt je ideální pro osoby s mastným a smíšeným typem pleti.

Také kombinace aspirinu a citronu je účinná v boji proti akné, stopám kožních vyrážek a stařeckých skvrn. Pro přípravu masky rozdrťte 6 tablet aspirinu a přidejte k nim 2 polévkové lžíce čerstvě vymačkané citronové šťávy. Vše důkladně promíchejte a naneste na obličej po dobu 10 minut. Umyjte si obličej teplou vodou a otřete pokožku roztokem sody (lžička sody ve sklenici vody).

Peroxid vodíku a aspirin na akné

Peroxid vodíku je bezbarvá kapalina s výraznými antiseptickými a rozpouštěcími vlastnostmi. Při kontaktu s kůží peroxid reaguje rozkladem na kyslík a vodu. Díky tomu se pleť čistí a ničí patogeny. Peroxid by měl být používán s extrémní opatrností, protože kyslík ničí nejen postižené, ale i zdravé buňky a způsobuje jejich spálení.

Maska na bázi peroxidu a aspirinu má silný účinek:

 • Čistí problematickou a mastnou pleť.
 • Odstraňuje akné, akné a černé tečky, hnisavé záněty.
 • Odstraňuje stařecké skvrny.
 • Vyrovnává tón pleti.
 • Stimuluje regenerační procesy.
 • Vysušuje pokožku.

Chcete-li připravit masku proti akné, vezměte 3 tablety aspirinu a 1 lžičku. Peroxid vodíku. Smíchejte rozdrcený přípravek s peroxidem a přidejte 2 lžičky. Voda. Aplikujte na vyčištěnou pleť po dobu 10-15 minut. Opláchněte teplou vodou a ošetřete obličej hydratačním krémem. Procedury se provádějí 1-2krát týdně.

Aspirin a jogurt na akné

K odstranění drobného zarudnutí, zúžení pórů a snížení počtu kožních vyrážek je perfektní maska na bázi přírodního jogurtu a kyseliny acetylsalicylové.

Indikace pro použití:

 • Pupínky a akné.
 • Post-akné.
 • kuperóza.
 • Problematická mastná a zánětlivá pleť.

K přípravě léku vezměte 2 tablety léku a 2 polévkové lžíce jogurtu. Tablety důkladně rozdrťte a smíchejte s fermentovaným mléčným výrobkem do homogenní konzistence. Naneste masku na obličej po dobu 20-30 minut. Zbytky odstraňte vlhkým vatovým tamponem a omyjte teplou vodou.

Pro majitelky mastné a problematické pleti lze masku používat 2-3x týdně. Výrazný terapeutický účinek je patrný po 7-10 procedurách. Druhý kurz lze provést za měsíc, pokud nebylo dosaženo požadovaného výsledku.

Aspirin v noci na akné

Večerní čas je ideální pro čištění, hydrataci, výživu a hojení pokožky. Prostředky proti akné na bázi aspirinu zmírňují záněty a podráždění, zklidňují a mají protizánětlivý účinek na postiženou pokožku.

Pro komplexní péči o dermis se dobře hodí maska na bázi kyseliny acetylsalicylové, medu a šťávy z aloe. Vezměte tři rozdrcené tablety léku a 1 lžičku ostatních přísad. Spojte všechny komponenty a naneste tenkou vrstvu na obličej, dokud nebude úplně suchý.

Před sejmutím masky proveďte jemnou masáž obličeje krouživými pohyby a omyjte teplou vodou. Procedury se provádějí 2-3x týdně a po objevení se znatelného zlepšení pleti 1x týdně.

Aspirin a jíl na akné

Jedním z nejoblíbenějších způsobů péče o pleť a akné je jíl. Masky z tohoto přírodního produktu dobře čistí pokožku od mastných nečistot a odstraňují zánět. Jíl obsahuje vápník, dusík, fosfor, hořčík, železo, minerální soli a další stopové prvky.

Existuje několik druhů kosmetických jílů, z nichž každý má své vlastní jedinečné chemické složení a vlastnosti. Na základě toho bude výsledek z použití různých druhů hlíny odlišný.

 • Černý jíl - vhodný pro jakýkoli typ pleti, čistí ji, odstraňuje odumřelou vrstvu buněk, proniká hluboko do pórů.
 • Bílá – doporučuje se pro citlivou pleť, vysušuje, stahuje póry a zmírňuje záněty. Zlepšuje pleť, tonizuje a bojuje proti černým tečkám.
 • Modrá - účinná při léčbě akné. Má bohaté minerální složení. Má antiseptické vlastnosti, podporuje regeneraci poškozených tkání.
 • Zelená - vysušuje, normalizuje elasticitu, zmírňuje otoky, bojuje proti vráskám, stahuje póry, odstraňuje mastný lesk.
 • Červená – doporučuje se lidem s nedostatkem železa v těle, suchou a zánětlivou pokožkou. Tato hlína je měkká.

V boji proti akné bude docela úspěšná kombinace jílu a aspirinu. K přípravě léčivé masky vezměte dvě rozdrcené tablety léku a lžičku jílu. Připravte si teplou vodu a rozpusťte v ní jíl, dokud nezískáte hustou konzistenci. Přidejte kyselinu acetylsalicylovou a znovu dobře promíchejte. Aplikujte přípravek na vyčištěnou pleť po dobu 10-15 minut, poté opláchněte teplou vodou. Procedura se doporučuje provádět 1-2krát týdně.

Voda a aspirin pasta na akné

Pro péči o pleť a léčbu akné je výborná pasta na bázi vody a aspirinu.

Vlastnosti pasty:

 • Zmírňuje záněty a podráždění.
 • Čistí pleť.
 • Působí antisepticky.
 • Zlepšuje barvu epidermis.
 • Stimuluje krevní oběh.

Chcete-li připravit pastu, vezměte pár tablet léku a důkladně rozetřete. Přidejte trochu převařené vody, abyste získali produkt s konzistencí jako zakysaná smetana. Masku rozetřete lokálně na problémové partie nebo v tenké vrstvě po celém obličeji. Po 7-10 minutách smyjte a na obličej naneste dobrý hydratační krém. Procedura se provádí 1-2krát týdně.

Pleťová voda na akné s aspirinem

Kyselina acetylsalicylová je účinná při léčbě akné a jiných kožních vad. Kosmetické přípravky na jeho bázi mají následující vlastnosti:

 • Očistěte pleť od nečistot.
 • Snižte produkci kožního mazu.
 • Zužuje rozšířené póry.
 • Zastavuji zánětlivé procesy.
 • Předcházejte akné a jiným skvrnám.

Pro pravidelnou péči o pleť a léčbu akné si můžete připravit pleťovou vodu na bázi aspirinu.

Vezměte pět tablet drogy, 120 ml minerální vody a 15 g jablečného octa. Smíchejte vodu, ocet a rozdrcené tablety. Důkladně promíchejte. Naneste krém na vatový tampon a otřete si obličej. Toto mléko je vhodné pro lidi s jakýmkoliv typem pleti. Hotový přípravek by měl být spotřebován do 30 dnů, skladován v chladničce v uzavřené nádobě.

Akné Aspirin Chatterbox

Dalším lékem na boj proti akné na bázi kyseliny acetylsalicylové jsou mluvci. Jsou suspenzí na bázi tinktur léčivých rostlin, přípravků a dalších účinných látek.

Klasický akné talker s aspirinem slouží k čištění pleti a zastavení zánětlivých reakcí. K jeho přípravě vezměte 6-8 tablet drceného léku, smíchejte s 5 g chloramfenikolu, 50 ml lékařského lihu a 50 ml 2% roztoku kyseliny borité. Protřepejte komponenty, dokud nebudou hladké.

Časté používání talkeru může vysušit pokožku, což zvýší zánětlivý proces. Přípravek pro péči o pleť používejte 2x denně – ráno a před spaním. Optimální průběh léčby je 14 dní.

Používejte Aspirin na akné během těhotenství

Kyselina acetylsalicylová se nedoporučuje k léčbě akné během těhotenství kvůli riziku reakcí z přecitlivělosti.

Lék je také kontraindikován pro perorální použití v I a III trimestru a během laktace. To je způsobeno skutečností, že aktivní složky léku mohou proniknout do mateřského mléka, což negativně ovlivňuje dítě.

Kontraindikace

Péče o pleť s použitím kyseliny acetylsalicylové pomáhá v boji proti akné, odstraňuje stopy po akné a zarudnutí a dobře čistí pleť. Ale navzdory všem užitečným vlastnostem má aspirin řadu kontraindikací pro vnější použití:

 • Těhotenství a kojení.
 • Alergické reakce na složky léku.
 • Akutní období chronických onemocnění.
 • Otevřené rány, řezné rány a odřeniny na kůži.
 • Rozšířené cévy, růžovka.
 • Opálená kůže.

Před použitím kosmetiky na bázi aspirinu by měl být proveden test na alergii. K tomu se na zápěstí aplikuje trochu léku zředěného ve vodě. Pokud se v místě aplikace objeví vyrážka nebo zarudnutí, pak by se tablety neměly používat zevně.

Vedlejší efekty Aspirin na akné

Externí použití aspirinu může způsobit hypersenzitivní reakce, které se projevují následujícími příznaky:

 • Zarudnutí.
 • Odlupování.
 • Svědění kůže.
 • Vzhled edému.

Chcete-li odstranit nežádoucí reakce, měli byste přestat používat kosmetiku na bázi aspirinu. Ve zvláště závažných případech se užívají antihistaminika.

Předávkovat

Dlouhodobé nebo příliš časté užívání kyseliny acetylsalicylové je nebezpečné pro rozvoj předávkování. Chorobný stav se projevuje hypersenzitivními reakcemi, kožními vyrážkami, svěděním a olupováním tkání. Pro ošetření byste měli důkladně omýt kosmetický přípravek a v případě potřeby užít antihistaminikum.

Aby se zabránilo rozvoji předávkování, neměla by být zanedbána doporučení pro použití léku. Před prvním použitím aspirinu proveďte test citlivosti.

Při vnitřním užití léku dochází k předávkování. Vlivem stimulace dechového centra hrozí hyperventilace, silná dušnost, hučení v uších, metabolická acidóza, křeče, selhání ledvin či dýchání. Pro léčbu přestaňte užívat lék, umyjte žaludek a ve zvláště závažných případech proveďte hemodialýzu.

Interakce s jinými léky

K odstranění akné se kyselina acetylsalicylová kombinuje s různými léky, rostlinnými a jinými prostředky. Pokud jsou všechny složky správně vybrány, pak takové interakce nezpůsobují vedlejší reakce.

Pokud jde o použití uvnitř, zde je třeba dávat pozor. Při interakci s některými léky může kyselina acetylsalicylová způsobit bronchospasmus, astmatické záchvaty, krvácení, poškození sliznice trávicího traktu a další nebezpečné příznaky.

Podmínky skladování

Podle návodu k použití by měla být kyselina acetylsalicylová skladována při teplotě nepřesahující 25 ° C. Místo skladování musí být mimo dosah dětí, chráněné před slunečním zářením a vlhkostí.

Pokud jde o hotové masky, krémy a další kosmetické výrobky na bázi aspirinu, je lepší je připravit bezprostředně před použitím. Pokud přípravek obsahuje složky rychle podléhající zkáze, pak se přípravek uchovává v chladničce, ne však déle než 24 hodin.

Skladovatelnost

Tablety kyseliny acetylsalicylové jsou dostupné k užívání po dobu 48 měsíců od data výroby. Hotová kosmetika na bázi aspirinu by měla být použita do 24 hodin. Masky na akné je přitom lepší připravit bezprostředně před jejich použitím.

Recenze

Kyselina acetylsalicylová a aspirin na akné mají mnoho pozitivních recenzí potvrzujících účinnost jejich vnějšího použití. Kosmetika na bázi tablet má protizánětlivý a dezinfekční účinek. Dobře vysušují pupínky, zlepšují barvu pleti, odstraňují zarudnutí a post-akné.

Zároveň je kyselina acetylsalicylová velmi agresivním činidlem, proto by měla být používána s extrémní opatrností při dodržení receptury. Nebude nadbytečné konzultovat s dermatologem, kosmetologem o vhodnosti této metody léčby vyrážky.

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Aspirin na akné" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.