Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Čisticí krémy pro pokožku na obličej

Lékařský expert článku

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 11.04.2020

Lidská tvář je otevřená všem nepříznivým událostem a v takové nejistotě je hlavní problém. Fouká vítr, oheň mrazí, ozařuje ultrafialové. A z atmosféry, bohužel, není zdaleka sterilní, kůže na obličeji pohlcuje nejen kyslík, ale také prach, toxiny, plyny a všechny druhy nečistot. Chcete-li odstranit nečistoty, vytvořte speciální čisticí krémy pro obličej.

trusted-source[1]

Indikace Čisticí pleťové krémy

Kromě uvedených klimatických faktorů dokončují kosmetika pro make-up "špinavou práci". Na druhé straně kontaminace epidermis a zablokování pórů vede k porušení respiračních a metabolických procesů v kůži, které nejvíce nepříznivě ovlivňují obličej. Koneckonců všichni chápou, že špinavá kůže nemůže být zdravá ani krásná.

A i když vypadá čistě na vzhledu, pak jsou na mikroskopické úrovni viditelné bakterie, prach, kosmetické zbytky, různé látky třetích stran.

Takže akumulace atmosférického a kosmetického bahna je hlavním indikátorem použití čistících pleťových krémů. Póry jsou znečištěné a přirozeně, to znamená, že akumulují mazu, strusky a další produkty těla.

Na rozumnou otázku, proč nepoužívat jednoduchou vodu k mytí, odpovídají kosmetologové: voda pro moderní ženu - včera; vysuší, táhne, dráždí pokožku - tak se nabízejí nové produkty místo vody pro efektivní čištění a ochranu pokožky.

Pro osoby s suchou, citlivou a velmi citlivou pokožkou je vhodnější kosmetická metoda čištění, za přítomnosti podráždění, prasklin, poškození. Krém má obzvláště jemný účinek na pokožku, na rozdíl od mléka nebo krému, nezničí ochrannou bariéru.

Pokud jde o normální a kombinovanou kůži, existují neshody: například někteří odborníci nedoporučují používat čisticí přípravky na obličej pro majitele mastné pleti.

Kvalitní čistící krém na obličej plní komplexní funkce:

 • hluboce čistí póry;
 • vyživuje a hydratuje;
 • omlazuje a dává pružnost;
 • stimuluje místní krevní oběh a odstraňuje plaky v plavidlech;
 • aktivuje saturaci kyslíkem;
 • odstraňuje toxiny.

Jaký je rozdíl mezi čistícím krémem a kartáčem, který provádí podobné úkoly? Koberce působí velmi agresivně, používají abrazivní součásti. Ve vzorcích krémů se jako většina čistících složek používá kyseliny (ANA). Propouštějí pokožku, rozpouští mrtvé buňky a škodlivé látky.

Terapeutické čistící krémy jsou určeny pro atopickou dermatitidu - pro bezpečné čištění zanícené pokožky obličeje. Před použitím těchto krémů je nutné konzultovat lékaře.

Formulář vydání

Prvním prostředkem pro očištění pokožky byli herci, kteří byli zvyklí odstranit make-up z obličeje. Dnes jsou čisticí pleťové krémy k dispozici téměř všem, jsou k dispozici v katalozích většiny světových výrobců kosmetiky.

Názvy drahých čistících pleťových krémů:

 • Derma Ecolia Francie;
 • Čisticí USA;
 • Pleťový krém na vlasy Německo;
 • Le Prestige Švýcarsko;
 • Skincare Japan;
 • Erborian Korea - Francie;
 • Čištění obličeje ANA Španělsko;
 • Exuviance Gentle Cleansing USA;
 • Cream Cleanser Francie;
 • Narozen do Bio;
 • UTENA Lamuca Plump;
 • Essence My Skin 4 v 1;
 • Uriage Lanante krém;
 • Dr. Hauschka;
 • Čistící krém na obličej 7 erborian bylin;
 • Therapeutic Atoderm Francie.

Čistící krém na obličej derma ecolia

Čisticí pleťový krém derma ecolia je produkt francouzské značky Dr.Pierre Ricaud. Léčivá látka Derma Ecolia pochází z přírodního cukru. Podle laboratorních výzkumů odborníků společnosti tato látka má schopnost podávat užitečnou mikroflóru a udržovat mikrobiologickou rovnováhu pokožky.

 • Krém je vytvořen na mýdlové bázi, textury jsou husté, s perleťovým odstínem. Ekonomicky spotřebovaný, příjemně voní. Ráno se krém používá pro praní ve večerních hodinách - odstraňuje make-up, protože výborně odstraňuje prášek, řasenku, tonální a další kosmetiku. Doporučená pro běžnou a smíšenou pleť. Krém se aplikuje na mokrou plochu s prsty, masírujícími kruhy. Opláchněte vodou.

Čisticí krém na obličej pro tuto značku nedráždí nebo nezasychá pokožku, netučí ani neovlivňuje tvář. Poskytuje jemné čištění, rohož, mírně zužuje póry.

Může být opatrný z nedostatku přírodních složek v receptu. Existuje však vysvětlení: značka Dr.Pierre Ricaud není výrobcem organické kosmetiky.

trusted-source[2], [3]

Farmakodynamika

Farmakodynamika čisticích krémů na obličej není popsána.

Farmakokinetika

Farmakokinetika čisticích pleťových krémů není popsána.

trusted-source[4]

Používejte Čisticí pleťové krémy během těhotenství

Použití během těhotenství zajišťuje jemnější čisticí pleťové krémy. To je způsobeno tím, že kůže těhotných žen prochází změnami, stává se obzvláště citlivá a proto potřebuje zvláštní péči.

Je důležité věnovat zvýšenou pozornost formulaci, abyste si nesprávně vybrali lék s toxickými nebo potenciálně škodlivými složkami. Krémy by měly působit pouze na povrchu, odstraňovat všechny zbytečné a neabsorbovat do hlubokých vrstev pokožky.

Po nanesení čisticího krému na obličej se po několika minutách odstraní ubrouskem. Na ubrousek zůstane nečistota a na čisté pokožce by měla být aplikována hydratační nebo vyživující krém.

Mezi nebezpečné pro těhotné ženy patří následující složky krémů:

 • retinoidy ve vysokých dávkách;
 • kyselina salicylová;
 • parabeny;
 • ethylenoxid;
 • hormony;
 • benzen;
 • vůně parfému.

Pochybné z tohoto pohledu jsou esenciální oleje, protože jejich vliv na průběh těhotenství není dostatečně studován.

Nové značky kosmetiky pro těhotné ženy by měly být testovány na malých místech těla jemnou pokožkou.

Kontraindikace

Kontraindikace použití čisticích pleťových krémů - individuální nesnášenlivost složek.

Vedlejší efekty Čisticí pleťové krémy

Mezi vedlejší účinky čisticích pleťových krémů jsou možné lokální alergické projevy. Abyste je zabránili, musíte provést zkušební aplikaci do jemných oblastí pokožky.

trusted-source[5], [6], [7], [8]

Dávkování a aplikace

Způsob použití čistících krémů na obličej je odlišný od loupání a křovin, které je třeba intenzivně otřít do obličeje a mechanicky vytáhnout obsah pórů.

Čisticí krém na obličej se aplikuje bez tření, vždy po masážních linkách, po předběžném promytí vodou. Vrstva by měla být rovnoměrná a velmi tenká. Po půlhodině je krém odstraněn z kůže bavlněnou houbou namočenou v mléce nebo ve speciálním kosmetickém přípravku. Tyto půl hodiny je žádoucí ležet v tichu, relaxovat obličejové svaly a celé tělo.

Další způsob, jak aplikovat čistící pleťové krémy:

 • Navlhčete obličej.
 • Stlačte krém na dlani, promíchejte vodou do emulze.
 • Distribuujte obličej od středu stisknutím tlačítek, ale neotřete.
 • Navlhčete dlaně a opakujte předchozí pohyb.
 • Opláchněte vodou při pokojové teplotě.

Doporučená frekvence je třikrát týdně, ale pokud jsou póry silně znečištěné, pak častěji. Chyba, kterou dovolují ženy, a pak si stěžují na neúčinnost tohoto či druhého léku, je použití krému jako křoviny: ošlehněte ji a rychle jej vypláchněte. Chcete-li získat požadovaný výsledek, měli byste dát čas ANA-kyselinám krému, aby ukázali své čisticí vlastnosti.

Pro testování alergenity nového léku se testuje na zápěstí. Při absenci jakékoliv reakce můžete bezpečně aplikovat takový čistící krém na celou tvář.

Minerální oleje v čistících krémách vysychají kůži, takže po jejich použití musí být obličej vlhčený nebo vyživován vhodným krémem.

trusted-source[9], [10], [11], [12], [13]

Předávkovat

Fakta o předávkování očistných krémů na obličej nejsou fixní.

trusted-source[14], [15], [16], [17], [18]

Interakce s jinými léky

Interakce s jinými přípravky čisticích pleťových krémů nebyly studovány.

trusted-source[19], [20], [21], [22]

Podmínky skladování

Podmínky skladování čisticích pleťových krémů jsou suché, čisté, tmavé, chráněné před dětmi. Teplota - pokoj.

trusted-source[23], [24], [25], [26], [27]

Skladovatelnost

Doba použitelnosti čisticích pleťových krémů je uvedena na obalu. Obvykle v zabalené podobě - 12 - 24 měsíců; po otevření balení - až 6 měsíců. Domácí přípravky se připravují v malých porcích a uchovávají se v chladničce.

Recenze

Recenze vám pomohou dozvědět se o výhodách a nevýhodách kosmetických přípravků, včetně čisticích pleťových krémů. Zejména ženy doporučují výrobek z německé značky Dr Hauschka. Někteří zvažují nepřiměřeně vysoké ceny značkových krémů.

Čištění obličeje je důležitým postupem v systému péče o pokožku. Čištění obličeje začíná a končí každý den. Použití speciálních čisticích krémů na obličej místo vody umožňuje účinné postupy při současném zachování přirozené ochrany a krásy pokožky.


Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Čisticí krémy pro pokožku na obličej" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.