Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Dráždění po holení pod paží

Lékařský expert článku

Plastický chirurg
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 22.12.2018

K dnešnímu dni bylo vyvinuto velké množství různých kosmetických přípravků pro depilaci, ale jak ženy, tak muži dávají přednost časově testované metodě odstraňování chloupků - holení. Často na ošetřované ploše, včetně zóny podpaží, je podráždění a někdy svědění. Pokud je takový jev častý, může vyvolat komplikaci ve formě vrozených chloupků do kůže. Podráždění po holení by nemělo být ignorováno, ale mělo by být ošetřováno.

Příčiny podráždění podpaží po holení

Často je příčinou podráždění po holení podpaží nesterilní holicí zařízení. Výměna lopatek by měla probíhat pravidelně. Jednorázové stroje by měly být používány pouze jednou a ne dlouho.

Žiletka by měla být ostrá, protože tupý nástroj nejen odstraňuje vlasy, ale také poškozuje pokožku v ošetřovacím prostoru. A jako výsledek - podráždění. Nejlepší volba - stroje s proužky aloe, protože mají dezinfekční účinek.

Dalším důvodem podráždění může být provedení události těsně před tím, než opustíte dům, když si oblékáte šaty na oholenou oblast kůže.

Neodstraňujte vlasy bez použití speciálních nástrojů, aniž byste předem namočili podpaží vodou. Jak změkčí jak pokožku, tak chloupky, takže po podání se nezobrazuje podráždění.

trusted-source[1], [2]

Jak se zbavit podráždění po holení?

Existuje řada způsobů, které odstraní podráždění po holení pod paží. Jednou z osvědčených metod je ošetření pokožky v oblasti lokalizace nepříjemných pocitů odfarbením heřmánku, stejně jako neplodná, celandinová nebo střídavá pruhy. Použijte bavlněný tampón, který je velkoryse navlhčen v čerstvě připraveném vývaru, otřete axilární dutinu.

Eliminujte problém použitím roztoku obsahujícího alkohol nebo peroxidu vodíku, po kterém byste měli aplikovat dětský prášek. Mimochodem, dermatologové doporučují použití dětského krému založeného na nanuci nebo heřmánek, protože mají uklidňující účinek.

Zbavit nepříjemných následků po depilaci přispěje k cenově dostupným a účinným antiseptickým mast - Miramistin, Aktovegin, chlorhexidin, Solkoseril být v každé domácí lékárničce. Zabraňují infekci v těle, což vede k tomu, že mikro-rány se léčí mnohem rychleji.

Odstranit podráždění také pomůže a balzám oleje, které si můžete připravit sami: mix 1 polévková lžička. čajový olej a 4 lžičky. Jakýkoli rostlinný olej, použijte na problémovou oblast. 

Odstranění nepohodlí pomůže citrónovou šťávu.

Dobrým způsobem, jak odstranit podráždění, je maska vajíček a aloe. Vaječné bílé je potřeba bít, třešit aloe. Obě složky je třeba důkladně kombinovat a důkladně promíchat. Použijte postiženou oblast. Po vysušení opláchněte teplou vodou.

Přečtěte si více, jak se zbavit podráždění po holení?

Jak se vyhnout podráždění pokožky podpaží po holení?

Každý ví, že jakýkoli problém je snadnější zabránit, než je později vyřešit. Aby se zabránilo vzniku podráždění po holení v podpaží, musí být pokožka před zahájením léčby vyhřívána - se sprchou nebo vanou. Používejte pouze vysoce kvalitní holicí kosmetiku. Nezapomeňte, že pro depilaci byste měli používat pouze čistý a ostrý holicí strojek. Obsluhujte opatrně, pomalu, aby nedošlo k poškrábání a poškození. Ohoďte chloupky ve směru jejich růstu, jinak se nedá vyhnout dráždění. Nakonec opláchněte oblast podpaží studenou vodou a jemně položte ručník. Pak použijte krém s uklidňujícím účinkem. Nespěchejte, aby nosil těsné oblečení, měl by být volný a vyroben z přírodní tkaniny. Tento kosmetický postup se nejlépe provádí večer, aby nedošlo k použití deodorantu, který ucpává póry. Pokud je však aplikace nevyhnutelná, měla by obsahovat hydratační složky a vitamín E.

Pokud podráždění nezmizí po dlouhou dobu a pouze postupuje, což způsobuje bolestivé pocity, musíte se podívat na lékaře. Možná se jedná o příznaky, jak se dostat do těla infekce, s vývojem folikulitidy nebo furuncle a bez zvláštní léčby nemůže být vynechán.


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.