Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Hydratační krémy proti suchu a šupinatou pokožku

Lékařský expert článku

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 17.04.2020

Krém na suchou pokožku pomáhá s vypadáním peelingu, kontrakcí, neustálým podrážděním. Kůže se uschne kvůli tomu, že metabolismus vodních lipidů je narušen, v práci mazových a potních žláz jsou problémy.

trusted-source[1], [2]

Indikace pro použití

Léčivo Belobase se používá v případě zvýšení suchosti kůže způsobené následujícími faktory:

  • Suchý vzduch v prostorách;
  • Vliv studeného větru;
  • Neustálý kontakt s různými kosmetickými přípravky, chemicky agresivními detergenty a studenou vodou.

Samozřejmě, že je předepsán pro sucha způsobené kožních onemocnění (například může být neurodermatitida, psoriáza, různé dermatitida a ekzém ), a jako metoda prevence pro hydrataci pokožky, který je náchylný k suchu.

Indikace pro použití drogy Bioderma Atoderm - ochrana a zvlhčení citlivé suché pokožky.

Léčba Zinokap jmenujte v případě výrazné suché kůže.

Léčivá látka Bepanten se používá k obnově suché pokožky a zabraňuje výskytu projevů, pokud narušuje integritu pokožky.

Přípravek Cream Clear je předepsán pacientům se zvýšeným indexem suché kůže.

Krém Mustela stelatopia se používá pro každodenní praní a mytí dětí (také u novorozenců) s vrozenou tendencí k alergiím a suché kůži.

Farmakodynamika

Farmakodynamika přípravku Bepanten. Podstata dexpanthenolu v kožních buňkách je převedena na kyselinu pantothenovou, která je přítomna v CoA. Je nesmírně důležitá v procesu tvorby tkání a hojení poruch v kožních tkáních. Tato složka krému ze sucha pokožky stabilizuje metabolismus buněk a pomáhá obnovit kůži.

Farmakokinetika

Krém na suchou pokožku Společnost Bepanten má následující farmakokinetiku - velmi rychle se vstřebává do pokožky a poté se převede na kyselinu pantothenovou. V tkáních se lék kombinuje s plazmatickými bílkovinami (zejména albuminem a beta-globulinem). V těle se kyselina pantothenová nepodléhá metabolickému procesu, takže se z ní odstraní v zcela nezměněné podobě.

Používejte během těhotenství

Je-li dítě těhotné, zvyšuje se estrogenové pozadí u žen, což zvyšuje možnost kožních vyrážek a alergií. Často je kůže také podrážděná a suchá.

Použití přípravků na péči o pleť během těhotenství by mělo být takové, aby nemělo negativní dopad na dítě a jeho matku. Proto používejte pouze přírodní léky, které účinně vyživují pokožku a zabraňují její dehydrataci. Tyto léky by měly obsahovat informace, které mohou používat během porodu, stejně jako kojení.

Také pro tento účel lze použít hydratační krém pro suchou pokožku nebo speciální kosmetiku obsažený v sérii "Pro maminky a děti". Výrobky této skupiny podléhají přísnější kontrole kvality, a proto jsou bezpečnější.

Kontraindikace pro použití

Kontraindikace k použití krému Belobaz - jestliže existuje nějaká individuální nesnášenlivost některé ze složek, které drogu tvoří.

Bioderma Atoderm mezi kontraindikacemi má jen velmi vysokou citlivost na složky krému, ale vzhledem k tomu, že jeho složení je hypoalergenní, taková reakce se děje velmi vzácně.

Pokud je některá složka léku Zinokap citlivá na vysokou citlivost, musíte okamžitě zrušit jeho užívání a poradit se s lékařem. Kontraindikace u dětí mladších jednoho roku.

Krém pro suchou pokožku Štěpka je zcela vyrobena na přírodní bázi - z různých bylin, takže mezi kontraindikacemi k jejímu použití můžete alergii rozlišit pouze některé složky kvůli individuální nesnášenlivosti. V tomto případě dochází k hoření, propláchnutí a svědění. Příznaky alergie zmizí ihned po ukončení užívání léku.

Stelatopia může být použita v jakémkoli věku. Jedinou kontraindikací je přecitlivělost na jakékoli složky léčiva.

Přípravek Bepanten může být zakázán v případě přecitlivělosti na obsah krému.

trusted-source[3], [4], [5], [6], [7], [8]

Nežádoucí účinky krému na suchou pokožku

Mezi vedlejší účinky krému ze suché pokožky Bioderma Atoderm - vzácné lokální alergické projevy.

Po použití přípravku Zinocapa může někdy způsobit pálení nebo svědění. Občas dochází k alergickým reakcím.

Smetanový krém není lék na systémové působení, takže jeho použití nemá negativní vliv na tělo. Složky léku nejsou uloženy a nehromadí se.

Stelatopie nemá negativní zpětnou vazbu, což by znamenalo, že tento lék způsobuje nežádoucí účinky. Pouze někdy může některý ze smetanových krémů mít alergii. Pokud se stav pokožky zhorší během aplikace léku, jeho použití by mělo být vyřazeno.

Názvy krémů ze suché pokožky

Léky, které obsahují dehet, zinek a naftalen, mají uklidňující účinek na pokožku. Drogy, které obsahují zinek, ji také změkčují, což je činí náchylnější k účinkům jiných látek. Proto je správné používat je společně s léky obsahujícími hydratační a kožní výživové složky.

Krém suché pokožky, mezi jejíž součástí je královská želé, se používá k péči o nadměrně suchou, blednou, náchylnou k podráždění pokožky. Díky této látce se buněčný metabolismus a kožní oběh zlepšují. Také tato složka ovlivňuje proces obnovy buněk a stabilizaci fungování mazových žláz. Může zabránit vráskám.

Názvy krémů ze suché pokožky, ve kterých jsou ceramidy - to jsou Doliva, Dr. Jart + Ceramidin atd. Keramidy se nazývají tukové látky podobné vosku, které produkuje tělo. Nacházejí se v mazu společně s mastnými kyselinami, čímž vytvářejí na pokožce určitý druh ochranného filmu. Když tyto tuky pro tělo nestačí, kůže je podrážděna kvůli slunci, studené vodě, silnému mrazu. Začíná ztratit svou elasticitu, uschnout, zestárnout.

Dětský krém

Než si koupíte dětský krém, musíte zjistit, proč je kůže dítěte suchá. Jednou z nich může být atopická dermatitida. Pokud se kůže dítěte není jen suché, ale také sloupne, může to být znamení alergie, která musí být ošetřeny jednotlivými metodami, takže je třeba nejprve konzultovat s alergologa a dermatolog.

Suchá pleť potřebuje neustálou vlhkost, takže byste měli používat vysoce kvalitní dětský krém z suchou pokožku, která má hydratační a zklidňující účinky, a obsahuje část vitaminů B5 a E mohou být také použity terapeutické léky dětských kosmetiky. Aplikujte krém nejméně dvakrát denně po proceduře koupání.  

Ve složení dětského krému se často vyskytuje včelí vosk, který svým působením připomíná kožní tuk. Při vystavení pokožce vytváří ochrannou fólii, která zabraňuje dehydrataci.

Další složkou je lanolin, který eliminuje loupání a změkčuje pokožku. Podporuje vstřebávání aktivních přísad a je dobře vstřebávána.

Glycerin v krémích se používá jako zvlhčující složka, která má také antiseptické účinky. Může být nahrazen propylenglykolem.

Mezi bylinnými látkami v krémách jsou obvykle bisabol a azuleny, které pocházejí z heřmánku. Jsou vhodné pro odstranění zánětu, zarudnutí a podráždění.

Krém na suché ruce

Vzhledem k tomu, že samotná kůže pokožky obsahuje málo vlhkosti, protože téměř žádné mazové žlázy zvyšují její zranitelnost a náchylnost k suchu. Z tohoto důvodu potřebuje důkladnou neustálou péči.

Krémy ze suchých rukou jsou vynikající pro každodenní aplikaci na kůži. Tyto přípravky obsahují mnoho zvlhčujících látek (například sorbitol a glycerin, stejně jako kyselina mléčná). Ve věku do 30 let pro aplikaci na ruce se přiblíží jednoduchý zvlhčující krém. Po dosažení tohoto věku musíte začít používat léky, které mají opalovací krémy, které zabraňují tvorbě pigmentových skvrn na pokožce.

Podle doporučení kvalifikovaných kosmetologů by měl krém na sucho kůže pro ruce používat po každém postupu jejich praní. Bude velmi dobré, pokud takový krém obsahuje rostlinné extrakty. Je také nutné chránit kůži na rukou před špatným počasím, zejména v zimě a na jaře. Chcete-li to udělat, použijte ochranný krém na kůži před tím, než půjdete na ulici.

Krém na suché nohy

Často je nedostatek vláhy, a to i na pozadí nedostatku pravidelné údržby, pomáhá zajistit, aby se kůže nohy začne kůry a suché. Špatné zvlhčení snižuje jeho pružnost, což umožňuje, aby vnější podněty měly negativní vliv na pokožku.

Krém z sucha nohou Neutrogena je velmi výživná a poměrně mastná, proto se dokonale vyrovná s suchostí končetin a také trhliny tvořené na patách. Účinně hydratuje a vyživuje pokožku. Mezi složky léku - extrakt z aloe, vitaminu E, panthenol, stejně jako glycerin.

Krém Caudalie velmi účinně bojuje proti suché kůži. Obsahuje výtažky z ginkga biloba, červeného hroznu, stejně jako olej z hroznů a dalších složek. Textura přípravku je práškovitá, kvůli tomu, co na pokožce nezanechává tučný film.

Suchý krém nazývaný L'Occitane je schopen efektivně změkčit a navlhčit suché oblasti, takže je vynikající jako prostředek standardní péče o vaše nohy. Mezi složkami krému patří mandlové a éterické oleje, stejně jako karite. Esenciální olej z máty opustí únavu dobře a dává končetinám nový pocit.

trusted-source[9]

Krém na sucho vagíny

Suchost v pochvě často bývá u žen během menopauzy. V takových případech může být hormonální substituční léčba někdy předepisována jako léčba, i když tato možnost nepomůže všem - symptomy suchosti zmizí pouze u poloviny pacientů.

Proto můžete použít vaginální čípky obsahující estrogeny nebo vaginální krém proti vaginální suchosti. Tyto léky mohou nejen odstranit pocit sucha, ale také zabránit možnosti ztráty své flexibility. Obecně se v takových případech často používají vaginální gely, čípky a krémy obsahující glykogen, mléčné a hyaluronové kyseliny.

Při použití vaginálního krému obsahujícího estrogen byste se měli poradit s lékařem. Dávky v takových případech se vybírají pouze individuálně. Pro usnadnění procesu podávání a aplikace léku se používá speciální aplikátor.

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14]

Domácí krém pro suchou pokožku

Existují alternativní prostředky, které pomáhají předcházet suché kůži. Níže jsou uvedeny recepty pro výrobu takových léků.

Výživný krém pro suchou pokožku vyrobený z kakaového másla. Je třeba roztavit 1 lžičku. Včelí vosk a přidat 1 lžičku na to. Kakaové máslo. Směs by měla být zahřátá před úplným rozpuštěním složek. Pak přidejte 0,5 lžičky. Vazelína masti, 2 polévkové lžíce. Olej z hroznového nebo broskvového semínka a 3 polévková lžíce. Takzvaná růžová voda (tinktura z růžových boků nebo růžových okvětních lístků bez přidání alkoholu). Namísto této vody můžete použít bylinné odvarky (nealkohol, heřmánek, líp). Ponecháme roztok na požár 2-3 minuty a pak ho porazíme směšovačem.

Hydratační domácí krém ze suché pokožky: roztavte 1 lžičku. Včelí vosk a glycerin. Mícháme směs a přidejte 2 polévkové lžíce. Růží. Voda, a navíc, 1 polévková lžíce. Vařenou vodou a olivovým olejem. Výsledný roztok smíchejte se směšovačem.

Výživný krém z extraktu z aloe: tavenina 1 lžička. Včelí vosk, přidáme olej z kostí broskev (2 lžíce), 1 lžičku. Glycerin, 1 polévková lžička. Extrahujte a 2 lžíce. Vařená voda. Asi po dobu jedné minuty se oheň míchá a míchá, až se směs ochladí.

Způsob aplikace krému proti suché kůži

Krém Beloderm Atoderm by měl být aplikován 1-2krát denně. Na čistou pokožku a jemně ji vysušte. Jeho zvlhčující účinek se zvýší, pokud se lék aplikuje na mírně vlhkou pokožku.

Krém suché pokožky Belobaza omítká tenkou vrstvu na očištěnou pokožku 2 + denně / denně. Lék je rovnoměrně aplikován masážními pohyby. Frekvence a množství aplikace závisí na stupni suchosti pokožky a jejích vlastnostech. Proto je obvykle dávka zvolena individuálně.

Zinocap se používá 2-3krát denně. Tenká vrstva látky se aplikuje na zanícené oblasti s mírnými kruhovými pohyby.

Způsob nanášení krému ze suchého stavu pleti Clevin - je třeba aplikovat 2krát denně. Třeste se kruhovým pohybem, než se úplně vstřebá. Aby výsledek byl stabilní, lékaři doporučují, aby užívali drogu každý den. Efekt bude viditelný po 1-1,5 měsících. Krém se vtírá do suché čisté pokožky. Místa, na kterých je kůže na suchu, je třeba ošetřit hodně krému. Pokud je pokožka mokrý ekzém, nepoužívejte lék tam.

Bepanten se třepe do zapálené nebo poškozené pokožky 1-2 krát denně. Pokud má kojící matka suché prsa, musíte krém nasadit na bradavky po kojení dítěte. Děti prsu jsou léčeny v procesu výměny plen.

Předávkování

Přípravky ve formě krému, používané při léčbě suché kůže, nemají údaje o žádném předávkování.

Interakce s jinými léky

Krém pro suchou pokožku Klystýr nereaguje na jiné léky (je minimálně absorbován z kůže).

Jiné krémy také nemají žádnou interakci s jinými léky.

Podmínky skladování

  • Lék Belobaz by neměl být zmrzlý. Měla by být skladována v teplotním rozmezí 15-30 ° C, na místech, které jsou pro děti nepřístupné.
  • Čisticí krém pro suchou pokožku Bioderma Atoderm se udržuje v pokojové teplotě v místě, které je od malých dětí uzavřeno.
  • Podmínky skladování krému Clearwater - teplota v rozmezí 5-25 ° C.
  • Bepanten může být skladován při teplotě nepřevyšující 25 ° C v místě, kde není přístup pro děti.

Datum vypršení platnosti

Všechny krémy pro suchou pokožku mají v průměru 2-3 roky trvanlivosti.


Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Hydratační krémy proti suchu a šupinatou pokožku" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.