^

Ichthyolová masť z akné

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Pomáhá ihtyolová masť s akné? Pomáhá, protože je účinným baktericidním, antiseptickým a protizánětlivým prostředkem topické aplikace a akné je projevem lokálních zánětů v kanálech mazových žláz.

trusted-source[1], [2], [3]

Indikace Ichthyol masti z akné

Indikace pro použití zahrnují masti ichthamoli ošetření povrchových a hlubokých zánětlivých lézí - akné vulgaris (akné), akné, vředy, carbuncles, erysipel a recidivující vezikulární ekzém, zločinec, abscesy, proleženiny. Kód PBX je D08AX.

trusted-source[4], [5]

Farmakodynamika

Ichthyol - amonný asfaltový sulfonát - je sulfonovaný břidlicový dehet s vysokým obsahem sloučenin síry ve formě amonných solí organických sulfonových kyselin.

Tyto sloučeniny za předpokladu, farmakodynamika komplexní vliv, který má 10% ichthamoli mast akné se na obličej a ihtiolovaya masti podkožní akné, a také 20% ichthamoli mast vnitřní pupínek, zrání v hlubších vrstev kůže.

Zahrnuto v ihtiola amonné soli sulfonových kyselin mohou proniknout neporušenou kůži a jsou oxidovány, kyslík a absorbují tekutinu „tažení“ hnisavý výpotek hromadí v zanícených tkáních, včetně kanálcích mazových žláz (podkožní a vnitřní akné). Sloučeniny síry působí baktericidně, koagulační bílkoviny mikrobiální membrány, což způsobuje zánět. Antibakteriální vlastnosti ichthamoli mast projevuje hlavně proti Gram-pozitivním mikroorganismům, invaze, které jsou příčinou akné.

Dále ihtiolovaya mast akné nejen snižuje zánět lokální podráždění a zlepšit intersticiální metabolismus, ale také vzhledem k uvolnění iontů vápníku, inhibice tvorby reaktivních kyslíkových radikálů, stejně jako v blokování neutrofilů leukotrienu B4 (lipidů neurotransmiter zánět).

trusted-source[6], [7]

Farmakokinetika

Ichthyolová masť je místní lék a vzhledem k nedostatku systémové absorpce nejsou výrobci farmakokinetiky zastoupeni. Ačkoli po dostatečně dlouhém používání této masti v léčbě akné a akné v moči může být obsah síry zvýšen.

trusted-source[8]

Dávkování a aplikace

Doporučuje se aplikovat masti dvakrát nebo třikrát denně s tenkou vrstvou (bez otření) na léze; při léčbě akné - na jejich povrchu. Nenechte mast dostat na sliznice.

Předávkování tohoto léku v pokynech není popsáno, ale při jeho dalším užívání je možná alergická reakce na kůži.

trusted-source[14], [15], [16]

Kontraindikace

Ichthyolová masť proti akné je kontraindikována v případě přecitlivělosti, infikovaných popálenin, zánětlivých procesů s exsudací, do 12 let věku.

Použití ihtyolové masti proti akné během těhotenství je povoleno předepisem dermatologa, pokud je masť imiyolu aplikována z akné na obličej.

trusted-source[9], [10], [11], [12], [13]

Vedlejší efekty Ichthyol masti z akné

Možné vedlejší účinky suché mastí proti akné mohou být vyjádřeny vzhledem k pokožce svrbivých vyrážek a hyperémie.

Interakce s jinými léky

Ichthyolová masť proti akné je nekompatibilní s léčivy obsahujícími jakékoli alkaloidy a glykosidy, stejně jako sloučeniny amonné, jodové a soli těžkých kovů.

trusted-source[17], [18], [19], [20], [21]

Podmínky skladování

Podmínky skladování: na temném místě při teplotě + 15-18 ° C.

trusted-source[22], [23], [24]

Skladovatelnost

Doba použitelnosti je 5 let.

trusted-source[25]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Ichthyolová masť z akné" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.