Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Ichthyolová masť z akné

Lékařský expert článku

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 11.04.2020

Pomáhá ihtyolová masť s akné? Pomáhá, protože je účinným baktericidním, antiseptickým a protizánětlivým prostředkem topické aplikace a akné je projevem lokálních zánětů v kanálech mazových žláz.

trusted-source[1], [2], [3]

Klasifikace ATC

D08AX Прочие антисептики и дезинфицирующие препараты

Indikace Ichthyol masti z akné

Indikace pro použití zahrnují masti ichthamoli ošetření povrchových a hlubokých zánětlivých lézí - akné vulgaris (akné), akné, vředy, carbuncles, erysipel a recidivující vezikulární ekzém, zločinec, abscesy, proleženiny. Kód PBX je D08AX.

trusted-source[4], [5]

Farmakodynamika

Ichthyol - amonný asfaltový sulfonát - je sulfonovaný břidlicový dehet s vysokým obsahem sloučenin síry ve formě amonných solí organických sulfonových kyselin.

Tyto sloučeniny za předpokladu, farmakodynamika komplexní vliv, který má 10% ichthamoli mast akné se na obličej a ihtiolovaya masti podkožní akné, a také 20% ichthamoli mast vnitřní pupínek, zrání v hlubších vrstev kůže.

Zahrnuto v ihtiola amonné soli sulfonových kyselin mohou proniknout neporušenou kůži a jsou oxidovány, kyslík a absorbují tekutinu „tažení“ hnisavý výpotek hromadí v zanícených tkáních, včetně kanálcích mazových žláz (podkožní a vnitřní akné). Sloučeniny síry působí baktericidně, koagulační bílkoviny mikrobiální membrány, což způsobuje zánět. Antibakteriální vlastnosti ichthamoli mast projevuje hlavně proti Gram-pozitivním mikroorganismům, invaze, které jsou příčinou akné.

Dále ihtiolovaya mast akné nejen snižuje zánět lokální podráždění a zlepšit intersticiální metabolismus, ale také vzhledem k uvolnění iontů vápníku, inhibice tvorby reaktivních kyslíkových radikálů, stejně jako v blokování neutrofilů leukotrienu B4 (lipidů neurotransmiter zánět).

trusted-source[6], [7]

Farmakokinetika

Ichthyolová masť je místní lék a vzhledem k nedostatku systémové absorpce nejsou výrobci farmakokinetiky zastoupeni. Ačkoli po dostatečně dlouhém používání této masti v léčbě akné a akné v moči může být obsah síry zvýšen.

trusted-source[8]

Kontraindikace

Ichthyolová masť proti akné je kontraindikována v případě přecitlivělosti, infikovaných popálenin, zánětlivých procesů s exsudací, do 12 let věku.

Použití ihtyolové masti proti akné během těhotenství je povoleno předepisem dermatologa, pokud je masť imiyolu aplikována z akné na obličej.

trusted-source[9], [10], [11], [12], [13]

Vedlejší efekty Ichthyol masti z akné

Možné vedlejší účinky suché mastí proti akné mohou být vyjádřeny vzhledem k pokožce svrbivých vyrážek a hyperémie.

Dávkování a aplikace

Doporučuje se aplikovat masti dvakrát nebo třikrát denně s tenkou vrstvou (bez otření) na léze; při léčbě akné - na jejich povrchu. Nenechte mast dostat na sliznice.

Předávkování tohoto léku v pokynech není popsáno, ale při jeho dalším užívání je možná alergická reakce na kůži.

trusted-source[14], [15], [16]

Interakce s jinými léky

Ichthyolová masť proti akné je nekompatibilní s léčivy obsahujícími jakékoli alkaloidy a glykosidy, stejně jako sloučeniny amonné, jodové a soli těžkých kovů.

trusted-source[17], [18], [19], [20], [21]

Podmínky skladování

Podmínky skladování: na temném místě při teplotě + 15-18 ° C.

trusted-source[22], [23], [24]

Skladovatelnost

Doba použitelnosti je 5 let.

trusted-source[25]


Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Ichthyolová masť z akné" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.