^

Erytromycin mast a jeho použití jako lék na pupínky a akné

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 29.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Erytromycin mast je poměrně populární lék, který mnoho lidí zná jako známý lék na akné nebo jako lék na infekční a zánětlivé onemocnění očí. Tato masť není mezi vzácnými nebo drahými léky. Nízká cena je cenově dostupná i pro teenagery.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Indikace Erythromycin masti pro akné

Hlavní účinnou látkou masti je antibiotikum - erythromycin, který je důvodem pro jeho použití u bakteriálních lézí. Oční onemocnění, akné a dospívající akné nejsou jedinými náznaky používání erythromycinu, který je jedním z nejstarších a silnějších antibiotik působících proti mnoha škodlivým mikroorganismům. S podporou úspěšného léčby erytromycinu a závažných onemocnění, jako je pneumonie, záškrtu, tonzilitida, některé venerické infekce a další nemoci.

Mast na bázi erytromycinu, obsahující ve svém složení pouze 1% antibiotika, se používá pro vnější onemocnění. Mohou to být rány, na které padly patogenní bakterie, vážné popáleniny, záchvaty (smrtelná tkáň způsobená prodlouženým tlakem na ně), trofické vředy.

Často označované jako erythromycin mast oční masti, jak úspěšně léčí jak společný zánět spojivek a trachom, což je závažné onemocnění, které ohrožuje ztrátu vidění. Spolu s oxolinová masti, masti na bázi erythromycinu, některé z nich jsou používány jako preventivní činidlo během změť různých virů a infekcí, ačkoliv tyto údaje v návodu k léku je, a erythromycin, je mocný nástroj, vyžaduje opatrnost při používání.

Čtěte také:

Masti pro akné

Krémy na akné

Pilulky na akné

Antibiotika pro akné

Masky na obličej od akné

trusted-source[6], [7]

Farmakodynamika

Protože antibiotikum je v masti přítomno, je zřejmé, že mast má antibakteriální účinek. Farmakodinská masť je založena na účinku své účinné látky - erythromycinu. On, na druhou stranu, je schopen ovlivnit mnoho gram-pozitivních a některých gramnegativních bakterií. V každém případě je třeba před zahájením užívání léčiv založených na erythromycinu provést určité testy, které by identifikovaly příčinu a antibiotickou aktivitu ve svém vztahu.

Erythromycin je jedním z nejlepších antibiotik s výrazným bakteriostatickým účinkem. Tedy. Pod jeho vlivem ztrácejí mikroorganismy schopnost růstu a množení. Místní aplikace léku ve formě masti je založena na této schopnosti erythromycinu. Koneckonců, k dosažení baktericidního účinku, který způsobuje rychlou smrt bakterií, je velmi malá koncentrace antibiotika v mastí.

Co eritromitsinovaya mast nezabíjí bakterie, ale pouze postupně ničí jejich buněčné struktury a komunikace buňka-buňka, neznamená to, že je neúčinný. Chcete-li získat požadovaný výsledek, může chvíli trvat. To je v tomto okamžiku, které může způsobit pochybnosti u těch, kteří mají zájem o to, zda erythromycin masť pomáhá s akné.

trusted-source[8], [9], [10], [11], [12], [13]

Farmakokinetika

Farmakokinetika masti erythromycinu naznačuje, že tento lék rychle proniká do různých tkání těla a do krve, ale jeho koncentrace v krevní plazmě zůstává malá. Vysoká pronikavá schopnost erythromycinu způsobuje určité rysy jeho použití.

trusted-source[14], [15], [16], [17]

Dávkování a aplikace

Erytromycinová masť je přípravek určený k vnějšímu použití, což znamená, že by měl být aplikován přímo na kůži, přirozeně po přípravě pokožky.

Způsob použití erythromycinové masti z akné se nijak neliší od rady ohledně použití mnoha vnějších mastí. Za prvé, kůže by měla být vyčištěna mastnotou, pot a špínou. K tomu můžete použít mýdlo, včetně antibakteriální a domácí, které jsou známé svým záviděníhodným antimikrobiálním účinkem nebo speciálními čistícími prostředky. Poté by měla být pokožka sušena na suchém povrchu čistou měkkou tkaninou.

Aplikovat erythromycin masti z akné by neměla být na celém povrchu kůže, ale pouze na oblastech, kde akné nebo akné. Pro tento postup doporučují lékaři 1, a v některých případech 2-3 krát denně. Masť je aplikována na pokožku tenkou vrstvou světelných pohybů. Je dobře tolerován u pacientů a rychle se vstřebává.

Jak dlouho bude léčba trvat? Zjistí se pouze odborný lékař. Doba trvání léčby závisí na závažnosti infekčního procesu. V případě, že počáteční fáze zahrnuje léčbu trvající 1-3 týdny, kdy se může průměrná závažnost je třeba prodloužit dobu trvání léčby na 6-8 týdnů, je přísně pod lékařským dohledem, jako dlouhodobé užívání léku může způsobit zvýšenou antimikrobiální účinek, což vede ke změně v celé bakteriologické prostředí těla. Tedy. Nejen škodlivé, ale i prospěšné bakterie zahynou.

trusted-source[27], [28], [29]

Používejte Erythromycin masti pro akné během těhotenství

Použití erythromycinové masti proti akné během těhotenství není zcela bezpečné. Faktem je, že placentární bariéra není překážkou pro erythromycin, je schopna penetrovat placentu přímo do plodu. A ačkoli mast obsahuje velmi malé množství antibiotik, měla by být projedna s lékařem specialistou o účelnosti a bezpečnosti jeho použití.

Totéž platí pro použití masti během kojení. Snadno pronikající do mnoha tkání a tělních tekutin, erythromycin je schopen vstoupit do mateřského mléka a již s ním vstoupí do těla dítěte. Nejčastěji v době užívání erythromycinové masti doporučují lékaři odmítnout kojení, přenášet dítě na umělou výživu.

Kontraindikace

Rozštěpení léku se vyskytuje v játrech a vylučování se provádí ledvinami. Z tohoto důvodu mohou být kontraindikace k použití také závažné onemocnění jater, stejně jako přítomnost diagnózy žloutenka v anamnéze nemoci. A samozřejmě obvyklá kontraindikace použití masti je individuální nesnášenlivost léků na bázi antibiotik z rodu makrolidů, která zahrnuje erythromycin. Pacienti s onemocněním ledvin by měli být opatrní při použití masti s erythromycinem.

Vezmeme-li v úvahu všechny indikace a kontraindikace, je možné efektivně užívat masti erythromycinu pro akné a akné pro mládež, ale je to účelnější po předběžné konzultaci s dermatologem.

trusted-source[18], [19], [20], [21], [22], [23]

Vedlejší efekty Erythromycin masti pro akné

K málokterým vedlejším účinkům erytromycinu na akné lze přičítat menší začervenání a loupání v místě aplikace, zejména v prvních dnech použití. Pokud tyto projevy neprobíhají během týdne, lékař by měl tuto schůzku revidovat.

Ve velmi vzácných případech může masť erythromycinu způsobit závažnější reakce, jako jsou vyrážky a otoky na kůži nebo dokonce závratě. Takové příznaky vyžadují okamžité stažení léku.

trusted-source[24], [25], [26]

Předávkovat

Při topickém podání erythromycinové masti se nedoporučuje předávkování lékem, avšak nelze vyloučit možnost nežádoucích účinků.

trusted-source[30], [31], [32], [33]

Interakce s jinými léky

Vzhledem k tomu, že masť erythromycinu obsahuje silné antibiotikum, je zde přítomnost určitých nuancí ve své aplikaci, které se týkají interakce tohoto léčiva s jinými léky.

Kromě nekompatibility s některými antibiotiky skupiny linkosamidy ( „linkomycinu“ a „Klindomitsin“) eritromitsinovaya masti akné je antagonista antimikrobnyogo „chloramfenikol“ léku je často používán v léčení očních infekcí, a jeho analogy, z nichž nejznámější je „Chloramfenikol“. Tyto léky mají opačný účinek, takže jejich kombinované použití jen snížit účinnost léčby.

Beta-laktamy antibiotika (penicilin, cefalosporinová a karbapenemové řady) v kombinaci s eritrotsitsinom v různých formách ztrácí svoji účinnost jako baktericidní.

Erytromycin je schopen zesílit toxické účinky určitých léků, což zvyšuje koncentraci v krevní plazmě. Takové léky zahrnují "teofylin", "aminofylin", "cyklosporin", stejně jako kofein a některé léky, jejichž rozpad se vyskytuje v játrech.

Hormonální antikoncepce pod vlivem erythromycinu začínají horší vyrovnat se s jejich odpovědností, a to také je třeba zvážit při používání erythromycin masti, které mohou proniknout hluboko do tkání a tělních tekutin.

Při použití erythromycinu masti jako prostředek pupínků a černé tečky, je třeba si uvědomit, že předúprava křoví kůže na obličej a tělo, obsahující abrazivní částice a který má účinek peelingu, může způsobit nadměrné podráždění a přesušení.

V každém případě, než začnete používat masti erythromycinu jako lék, měli byste se poradit se svým lékařem o bezpečnosti jeho užívání, zvláště pokud užíváte jiné léky.

trusted-source[34], [35], [36], [37]

Podmínky skladování

Nevyžaduje zvláštní skladovací podmínky a dokonale si uchovává své vlastnosti při pokojové teplotě. Vzhledem k tomu, že masť obsahuje antibiotikum, není zbytečné připomínat, že léky z takového plánu mohou být pro děti nebezpečné, takže je třeba je skladovat na místech, kde je přístup k dětem omezen.

trusted-source[38], [39], [40], [41], [42]

Skladovatelnost

Masť na bázi erytromycinu je k dispozici v 10 gramových tubách a má trvanlivost 3 roky.

trusted-source[43], [44], [45], [46]

Aplikace erytromycinu ve formě mastí by neměla zapomenout na některá opatření spojená s reakcí kůže na léčivo. Nepoužívejte masti, pokud dojde k alergické reakci na tento externí přípravek. Rovněž není nutné aplikovat mast s velmi silnou vrstvou, což nezvyšuje účinnost, ale zvyšuje pouze toxický účinek užívání léku na bázi antibiotika.

Erytromycinová masť je považována za jednu z nejúčinnějších lokálních léků pro akné a akné, ale její účinnost závisí na přesnosti pokynů lékaře týkající se této masti. Dodržujte dávkování a frekvenci aplikace, kterou lékař určí na základě individuálních vlastností organismu a rozsahu rozšíření infekčně-zánětlivého procesu, a vaše kůže se po chvíli znovu stane čistou a atraktivní.

trusted-source[47], [48]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Erytromycin mast a jeho použití jako lék na pupínky a akné" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.