^

Tetracyklinová masť pro akné

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Téměř každá skříňka pro domácí léky má sadu osvědčených prostředků: jód, peroxid vodíku, analgin, aspirin, tetracyklinovou masti z popruhů. Poslední by mělo být řečeno podrobněji.

Má tetracyklinová masť pomáhá s akné?

Odpověď na otázku: tetracyklinová masť pomáhá s akné nebo ne, je třeba začít s tím, že před použitím je nutná konzultace s lékařem. Ačkoli tato masť je v otevřeném prodeji: můžete ji koupit v jakékoli lékárně. Vyrábí se ve formě trubek zabalených v hliníku o hmotnosti 30 a 50 g. Cena je poměrně cenově dostupná. Nicméně, pro ty, kteří mají alergii na řadu léků, takový lék může způsobit velkou škodu. Pokud okolnosti vyšší moci neumožňují konzultaci s lékařem, přečtěte si pokyny týkající se použití tetracyklinové masti s dvojitou pozorností. A nezávisle otestujte její dopad. Provedete to jednoduše: v noci na loket působí z vnitřní části malé množství tetracyklinové masti. Ráno můžete zkontrolovat výsledek testu: nedojde k žádné reakci, takže masť je vhodná, může mazat akné.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

Indikace Tetracyklinová masť pro akné

Tetracyklinová masť je považována za univerzální. Jeho hlavní složkou je antibiotikum tetracyklin hydrochlorid. Masť úspěšně odolává nejen akné, ale akné v těžké formě. Vylučuje různé zánětlivé procesy:

  • purulentní ohniská, vyvolané stafylokoky a streptokokem;
  • akné, i v těžké formě:
  • folikulitida;
  • infekční ekzém;
  • trofický vřed.

Principem působení tetracyklinové masti je stimulace obnovy povrchu rány ničením patogenního zaměření. Proto se pupínky, které se objevují na kůži, indikují použití tetracyklinové masti.

trusted-source[7], [8], [9], [10], [11], [12], [13]

Farmakodynamika

Jedná se o antibiotikum, které patří do stejné skupiny tetracyklinů. Vyrábí se ve formě tablet s dávkou 100 mg. Jedná se o širokospektrické antibiotikum, jehož cílem je zabránit syntéze bílkovin. Má bakteriostatický účinek, v některých případech (při užívání dvojnásobku dávky) může mít baktericidní účinek.

Ukazuje vysokou aktivitu proti hlavním skupinám mikroorganismů: jedná se o grampozitivní a gramnegativní mikroorganismy a rickettsii. Alternativně může mít vliv na viry tím, že je zničí spolu s postiženou buňkou. Měli by být však používány s opatrností, neboť jde o velmi silnou drogu, která spolu s terapeutickým účinkem může mít negativní vliv na imunitní systém až do úplného zničení v případě předávkování.

Tetracyklin mast má antibakteriální a bakteriostatický účinek proti velkému počtu grampozitivních (Streptococcus kromě beta-hemolytické streptokoky skupiny A), Gram (Bartonella, Brucella, Listeria, atd.) A jiné (aktinomycety, Chlamydia, Clostridium, Mycoplasma, fuzobakterii, Treponema ) bakterie.

trusted-source[14], [15], [16], [17], [18], [19], [20], [21]

Farmakokinetika

Lék je dobře absorbován. Přibližně 66% se vstřebává do krve během prvních 1-2 hodin. Až 65% látky se váže na proteiny plazmatické části krve. Existuje selektivní akumulace účinné látky v slezině, játrech. Částice látky se vypouštějí ven s výkaly a močí. Také část látky se může akumulovat v nádorech, pokud existuje. Odstraněna z těla v nezměněné podobě. U pacientů trpících chorobami jater, ledvin a sleziny je proto třeba postupovat opatrně. Také se nedoporučuje pro osoby s tendencí k alergickým reakcím, s nádory v anamnéze. Masť na bázi tetracyklinu má nízkou absorpční kapacitu, tj. Není prakticky absorbována skrz kůži do systémového krevního řečiště.

trusted-source[22], [23], [24], [25], [26]

Dávkování a aplikace

Podrobné vysvětlení, že masť je určena pro vnější použití, není potřeba. Ale zdůraznit některé nuance nebo označit nejúčinnější způsob použití a dávka tetracyklinové masti z akné nebude nadbytečná. Pamatujte si, že je to jednoduché:

  • nejprve je třeba očistit kůži;
  • aplikujte tenkou vrstvu masti;
  • nejen problematickou oblastí, ale sousední kůží.

Pokud se masť používá po holení, musíte počkat nejméně půl hodiny po jejím dokončení.

Pokud jde o výsledek léčby akné, okamžitě tetracyklinová masť nebude fungovat. Ale pokud je správně aplikován, po měsíci můžete zapomenout na akné. A ještě jedna věc: tetracyklinová masť a obvyklý makeup ženy nemohou provést tandem: množství kosmetiky bude muset být výrazně sníženo. Na chvíli, dokud nebudou pimplesy pryč.

Existuje další "plus": předávkování tetracyklinové masti z akné nebylo potvrzeno.

trusted-source[34], [35], [36], [37]

Používejte Tetracyklinová masť pro akné během těhotenství

Těhotná žena podle definice získá nový fyziologický a psycho-morální stav. Jeho hlavním úkolem je porodit zdravé dítě. Proto se zásadně mění způsob života. To se týká užívání některých léků, které jsou mimo těhotenství, byly účinné a bezpečné. Používání tetracyklinové masti proti akné během těhotenství je příkladem toho, co by mělo být vyloučeno, pokud jde o budoucí matku. Nepoužívejte masti, pokud je dítě kojeno. Bylo ověřeno, že tetracyklin negativně ovlivňuje normální vývoj embrya. Existují přesvědčivé důkazy, že tetracyklin snadno proniká do mateřského mléka. Proto v doporučeních porodníka-gynekologa, který sleduje těhotnou ženu, bude zákaz tetracyklinové masti z akné povinný.

Kontraindikace

Nejprve jsou kontraindikace užívání - výše zmíněná alergická reakce, když tělo netoleruje lék nebo jednu z jeho složek. Existuje však řada dalších faktorů, které je třeba vzít v úvahu. Jedná se o:

  • porucha funkce ledvin;
  • různé druhy plísňových onemocnění, dávkované podle doporučení lékaře, způsob léčby dětí a dospívajících. Masť je také nezávadná pro dětský organismus.

trusted-source[27], [28], [29], [30]

Vedlejší efekty Tetracyklinová masť pro akné

Mezi vedlejší účinky patří příznaky jako svědění, pálení, zarudnutí. Pokyn uvádí, že lék nelze kombinovat s mlékem a jinými mléčnými výrobky, protože antibiotikum je zničeno.

Léčba je obvykle dobře tolerována. Ve výjimečných případech však dochází k menším vedlejším účinkům, které se projevují formou dyspeptických poruch, dysbiózy, závratě, bolesti hlavy. V některých případech fotofobie, zvýšená fotosenzitivita, alergické reakce. Ve většině případů je nutno jmenovat antifungální léky tetracyklinem. 

trusted-source[31], [32], [33]

Interakce s jinými léky

Tetracyklin není předepsán pro zvýšení individuální citlivosti s nesnášenlivostí jednotlivých složek léčiv. U pacientů s krevním onemocněním je třeba postupovat opatrně. Nedoporučuje se kombinovat s přípravky obsahujícími kovy, zejména železo. Při současném užívání s penicilinem se aktivita tetracyklinu snižuje až po jeho úplnou inaktivaci. Je také důležité zvážit, že tetracyklin snižuje aktivitu antikoncepčních přípravků, zvyšuje účinnost antikoagulancií.

trusted-source[38], [39], [40], [41], [42], [43], [44]

Podmínky skladování

Ačkoli tetracyklinová masť z akné je součástí povinného minima z hrudníku domácího léku, podmínky pro jeho skladování jsou různé: mast vyžaduje dostatečně nízkou teplotu. Proto má místo v chladničce. Pak existuje záruka, že tetracyklinová masť z akné bude účinně pracovat na veškeré uvedené skladovací době výrobce. A po jejím uplynutí a tato masť a všechny expirované léky nelze použít. Zkušenost ukazuje, že existuje větší riziko než dobré.

trusted-source[45], [46], [47], [48], [49], [50], [51]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Tetracyklinová masť pro akné" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.