Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Tetracyklinová masť pro akné

Lékařský expert článku

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 11.04.2020

Téměř každá skříňka pro domácí léky má sadu osvědčených prostředků: jód, peroxid vodíku, analgin, aspirin, tetracyklinovou masti z popruhů. Poslední by mělo být řečeno podrobněji.

Má tetracyklinová masť pomáhá s akné?

Odpověď na otázku: tetracyklinová masť pomáhá s akné nebo ne, je třeba začít s tím, že před použitím je nutná konzultace s lékařem. Ačkoli tato masť je v otevřeném prodeji: můžete ji koupit v jakékoli lékárně. Vyrábí se ve formě trubek zabalených v hliníku o hmotnosti 30 a 50 g. Cena je poměrně cenově dostupná. Nicméně, pro ty, kteří mají alergii na řadu léků, takový lék může způsobit velkou škodu. Pokud okolnosti vyšší moci neumožňují konzultaci s lékařem, přečtěte si pokyny týkající se použití tetracyklinové masti s dvojitou pozorností. A nezávisle otestujte její dopad. Provedete to jednoduše: v noci na loket působí z vnitřní části malé množství tetracyklinové masti. Ráno můžete zkontrolovat výsledek testu: nedojde k žádné reakci, takže masť je vhodná, může mazat akné.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

Účinné látky

Тетрациклин

Indikace Tetracyklinová masť pro akné

Tetracyklinová masť je považována za univerzální. Jeho hlavní složkou je antibiotikum tetracyklin hydrochlorid. Masť úspěšně odolává nejen akné, ale akné v těžké formě. Vylučuje různé zánětlivé procesy:

  • purulentní ohniská, vyvolané stafylokoky a streptokokem;
  • akné, i v těžké formě:
  • folikulitida;
  • infekční ekzém;
  • trofický vřed.

Principem působení tetracyklinové masti je stimulace obnovy povrchu rány ničením patogenního zaměření. Proto se pupínky, které se objevují na kůži, indikují použití tetracyklinové masti.

trusted-source[7], [8], [9], [10], [11], [12], [13]

Farmakodynamika

Jedná se o antibiotikum, které patří do stejné skupiny tetracyklinů. Vyrábí se ve formě tablet s dávkou 100 mg. Jedná se o širokospektrické antibiotikum, jehož cílem je zabránit syntéze bílkovin. Má bakteriostatický účinek, v některých případech (při užívání dvojnásobku dávky) může mít baktericidní účinek.

Ukazuje vysokou aktivitu proti hlavním skupinám mikroorganismů: jedná se o grampozitivní a gramnegativní mikroorganismy a rickettsii. Alternativně může mít vliv na viry tím, že je zničí spolu s postiženou buňkou. Měli by být však používány s opatrností, neboť jde o velmi silnou drogu, která spolu s terapeutickým účinkem může mít negativní vliv na imunitní systém až do úplného zničení v případě předávkování.

Tetracyklin mast má antibakteriální a bakteriostatický účinek proti velkému počtu grampozitivních (Streptococcus kromě beta-hemolytické streptokoky skupiny A), Gram (Bartonella, Brucella, Listeria, atd.) A jiné (aktinomycety, Chlamydia, Clostridium, Mycoplasma, fuzobakterii, Treponema ) bakterie.

trusted-source[14], [15], [16], [17], [18], [19], [20], [21]

Farmakokinetika

Lék je dobře absorbován. Přibližně 66% se vstřebává do krve během prvních 1-2 hodin. Až 65% látky se váže na proteiny plazmatické části krve. Existuje selektivní akumulace účinné látky v slezině, játrech. Částice látky se vypouštějí ven s výkaly a močí. Také část látky se může akumulovat v nádorech, pokud existuje. Odstraněna z těla v nezměněné podobě. U pacientů trpících chorobami jater, ledvin a sleziny je proto třeba postupovat opatrně. Také se nedoporučuje pro osoby s tendencí k alergickým reakcím, s nádory v anamnéze. Masť na bázi tetracyklinu má nízkou absorpční kapacitu, tj. Není prakticky absorbována skrz kůži do systémového krevního řečiště.

trusted-source[22], [23], [24], [25], [26]

Používejte Tetracyklinová masť pro akné během těhotenství

Těhotná žena podle definice získá nový fyziologický a psycho-morální stav. Jeho hlavním úkolem je porodit zdravé dítě. Proto se zásadně mění způsob života. To se týká užívání některých léků, které jsou mimo těhotenství, byly účinné a bezpečné. Používání tetracyklinové masti proti akné během těhotenství je příkladem toho, co by mělo být vyloučeno, pokud jde o budoucí matku. Nepoužívejte masti, pokud je dítě kojeno. Bylo ověřeno, že tetracyklin negativně ovlivňuje normální vývoj embrya. Existují přesvědčivé důkazy, že tetracyklin snadno proniká do mateřského mléka. Proto v doporučeních porodníka-gynekologa, který sleduje těhotnou ženu, bude zákaz tetracyklinové masti z akné povinný.

Kontraindikace

Nejprve jsou kontraindikace užívání - výše zmíněná alergická reakce, když tělo netoleruje lék nebo jednu z jeho složek. Existuje však řada dalších faktorů, které je třeba vzít v úvahu. Jedná se o:

  • porucha funkce ledvin;
  • různé druhy plísňových onemocnění, dávkované podle doporučení lékaře, způsob léčby dětí a dospívajících. Masť je také nezávadná pro dětský organismus.

trusted-source[27], [28], [29], [30]

Vedlejší efekty Tetracyklinová masť pro akné

Mezi vedlejší účinky patří příznaky jako svědění, pálení, zarudnutí. Pokyn uvádí, že lék nelze kombinovat s mlékem a jinými mléčnými výrobky, protože antibiotikum je zničeno.

Léčba je obvykle dobře tolerována. Ve výjimečných případech však dochází k menším vedlejším účinkům, které se projevují formou dyspeptických poruch, dysbiózy, závratě, bolesti hlavy. V některých případech fotofobie, zvýšená fotosenzitivita, alergické reakce. Ve většině případů je nutno jmenovat antifungální léky tetracyklinem. 

trusted-source[31], [32], [33]

Dávkování a aplikace

Podrobné vysvětlení, že masť je určena pro vnější použití, není potřeba. Ale zdůraznit některé nuance nebo označit nejúčinnější způsob použití a dávka tetracyklinové masti z akné nebude nadbytečná. Pamatujte si, že je to jednoduché:

  • nejprve je třeba očistit kůži;
  • aplikujte tenkou vrstvu masti;
  • nejen problematickou oblastí, ale sousední kůží.

Pokud se masť používá po holení, musíte počkat nejméně půl hodiny po jejím dokončení.

Pokud jde o výsledek léčby akné, okamžitě tetracyklinová masť nebude fungovat. Ale pokud je správně aplikován, po měsíci můžete zapomenout na akné. A ještě jedna věc: tetracyklinová masť a obvyklý makeup ženy nemohou provést tandem: množství kosmetiky bude muset být výrazně sníženo. Na chvíli, dokud nebudou pimplesy pryč.

Existuje další "plus": předávkování tetracyklinové masti z akné nebylo potvrzeno.

trusted-source[34], [35], [36], [37]

Interakce s jinými léky

Tetracyklin není předepsán pro zvýšení individuální citlivosti s nesnášenlivostí jednotlivých složek léčiv. U pacientů s krevním onemocněním je třeba postupovat opatrně. Nedoporučuje se kombinovat s přípravky obsahujícími kovy, zejména železo. Při současném užívání s penicilinem se aktivita tetracyklinu snižuje až po jeho úplnou inaktivaci. Je také důležité zvážit, že tetracyklin snižuje aktivitu antikoncepčních přípravků, zvyšuje účinnost antikoagulancií.

trusted-source[38], [39], [40], [41], [42], [43], [44]

Podmínky skladování

Ačkoli tetracyklinová masť z akné je součástí povinného minima z hrudníku domácího léku, podmínky pro jeho skladování jsou různé: mast vyžaduje dostatečně nízkou teplotu. Proto má místo v chladničce. Pak existuje záruka, že tetracyklinová masť z akné bude účinně pracovat na veškeré uvedené skladovací době výrobce. A po jejím uplynutí a tato masť a všechny expirované léky nelze použít. Zkušenost ukazuje, že existuje větší riziko než dobré.

trusted-source[45], [46], [47], [48], [49], [50], [51]

Farmakologický účinek

Антибактериальные местного действия препараты

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Tetracyklinová masť pro akné" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.