^

Krémy na akné

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Akné nebo akné dochází kvůli onemocnění kožních mazových žláz. Toto onemocnění vzniká v důsledku ucpání pórů - bakterie se zde aktivně množí. Krém z akné by měl mít následující vlastnosti: odstranit zánět, zničit bakterie; vyčistit ucpané póry a zúžit je; snižuje vylučování mazových žláz, čímž snižuje mastný lesk na pokožce; podsushivat akné.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Indikace Krém na akné

Léky se používají k léčbě akné (akné a akné).

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10]

Formulář vydání

Existuje mnoho různých krémů z akné. Mezi nimi přípravky, které zahrnují benzenperoxid: Proaktivní, Mary Kay, Proderm-Cream, Eclaran krém. Krém z Clerasilu, jehož hlavní složkou je kyselina salicylová v koncentraci 0,5 nebo 2%. Formulace s retinoidy: Differin, Klenzit a Deriva (aktivní složka adapalenu) Airolo, Retin-A a Lokatsid (aktivní složka) tretinoin Zorak (tazaroten účinné látky).

Cinovit

Hlavními aktivními složkami přípravku jsou pyrithion zinečnatý a glycyrrhizinát dikalium.

Jsou doplněny přírodními rostlinnými přísadami, které jemně ovlivňují zanícenou kůži. Léčivo má mnoho léčebných vlastností: má antimikrobiální, dezinfekční a uklidňující účinek.

trusted-source[11], [12], [13], [14]

Himalájské byliny

Krém chrání a zvlhčuje pokožku a poskytuje jí také živiny. Přípravek má protizánětlivý dezinfekční účinek a navíc zúží póry.

Aloe zjemňuje a zvlhčuje pokožku, čočka působí jako antiseptické a protizánětlivé účinky má (používá se jako antioxidant v případě kožních onemocnění), bavlna strom podporuje tonizující kůže a úzkými póry, kamence a je součást určená k odstranění kožních onemocnění.

Mistr Herb

Krémy Master Herb zabraňují vzniku jizev na kůži, které mohou zůstat po akné.

Přípravky hydratují a vyživují pokožku, vyhlazují její reliéf a barvu, eliminují otoky a zarudnutí a také normalizují sekreční funkci mazových žláz.

Krém Tiande

Krém Tiande je kvalitní protizánětlivé léky, které se používá k odstranění akné. Krém podporuje rychlé hojení kůže a zabraňuje vzniku jizev.

Léčba má protizánětlivý a antibakteriální účinek, odstraňuje zánět a otoky. Obnovuje buněčný metabolismus a také podporuje akceleraci krevního oběhu.

Differin

Differin se používá k léčbě akné. V případě, že onemocnění má jednoduchý tvar, by stačilo samotným tímto léčivem, ale v případě středně závažné nebo závažné formy léčby akné je nutné provést komplexní přidání do krémových systémová léčiva (jako jsou antibiotika a antiandrogenů). Vzhledem k tomu, že tento krém pouze příležitostně způsobuje podráždění, může být použit pro osoby s citlivou nebo suchou kůží.

trusted-source[15], [16], [17]

Doktor taiss akné

Dr. Taiss Akné je anti-akné krém, který má baktericidní, protizánětlivý a ochranný účinek na pokožku.

trusted-source[18]

Krém z akné gelu

Krémový gel z akné má antimikrobiální vlastnosti, proto účinně zabraňuje vzniku akné na pokožce. Lék čistí kůži, odstraňuje přebytečný tuk, odstraní část lipidů, které ucpávají póry. Kromě toho normalizuje sekreční funkci mazových žláz a léčí pustuly. V krémovém gelu je rostlinný komplex, který má účinné hojení rány a protizánětlivý účinek.

Krém bílých hláv

S bílými hlavičkami lékaři předepisují kombinované krémy - například Clenzite S.

Je vyroben na základě hustého gelu, aby mohl proniknout hluboko do postižené oblasti. Také ve formulaci jsou klindamycin a adapalen, které mají baktericidní a protizánětlivé vlastnosti.

trusted-source[19], [20]

Krémy pro akné vulgaris

Adolescenti s problematickou mastnou pokožkou se mohou zbavit vulgárního akné pomocí krémů jako jsou Cleaxin, Clerasil a také Oxy-5. Tyto léky mají sušicí, bakteriostatický i komedonolytický účinek.

Můžete také použít krém Skinoren, vyrobený na bázi kyseliny azelaové. Tato složka přispívá k inhibici růstu bakterií, stejně jako k poklesu počtu volných mastných kyselin ve folikulích. Zabraňuje také vzniku post-zánětlivého depigmentace a hyperpigmentace. Někdy léčba akné v lehké formě je doplněna lokálními antibiotiky - například 2% krémem tetracyklinu nebo erythromycinu.

V případě vulgární akné mírné závažnosti se retinoidy používají k léčbě. Mezi těmito přípravky se uvolňuje krém Retin-A (0,05%), který uvolňuje póry z blokády a také eliminuje folikulární hyperkeratózu.

trusted-source[21]

Krémy na akné z aspirinu a medu

Existuje několik receptů na výrobu akné a aspirinu a medových krémů.

 • Recept # 1: jsou potřebné následující složky - 5 tablet. Aspirin, teplou vodu (5 ml) a tekutý med (0,5 lžičky). Tablety musí být rozdrceny a přidány k ostatním složkám. Výsledná směs by se neměla šířit a snadno se aplikovat na obličej. Pokud je maska příliš tlustá, musíte přidat další vodu a pokud se ukáže, že je příliš tekutá, přidejte další med. Dále by krém měl být aplikován na kůži a držen po dobu 10 minut. Opláchněte ho teplou vodou.
 • Předpis číslo 2: aspirin s medem a aloe: složené složky - 2 položky. Med, 1 lžička. Aloe, 4 tablety. Aspirin a trochu teplé vody. Tablety rozdrtíme a pak je smícháme s aloe šťávou a medem. Pak přidejte vodu, abyste získali krém. Výsledná směs by měla být aplikována na problémové oblasti po dobu 15 minut, poté by měla být vypláchnuta.
 • Recept číslo 3: akné krém s aspirinem, heřmánek a medem (pro mastnou pokožku): příchozí složky - 2 lžíce. Med, 20 čepice. Tinktury heřmánek a neplodu, a také 4 tablety. Aspirin a teplou vodu. Med by se měl roztavit pomocí vodní lázně, poté přidat do ní tinktury a drcené tablety. Poté zahřejte krém a namažte pokožku po dobu 20 minut. Potom je opláchněte vodou.
 • Předepsané č. 4: krém s medem, aspirin, stejně jako jojobový olej (vhodný pro všechny druhy pokožky): přísady - 0,5 lžíce. Jojobový olej, 5 tablet. Aspirin, 1 polévková lžička. Med, a také 0,5 lžičky. Teplou vodu. Tablety rozemlejte, promíchejte je s máslem a medem, a také s vodou (v případě, že máte tukový typ pokožky). Výsledný krém by měl být aplikován na zapálené části pokožky, držet 15 minut a pak opláchnout teplou vodou.

Je třeba poznamenat, že po každé z těchto masky je třeba ošetřit pokožku hydratačním krémem.

Vlastnosti anti-akné krémů jsou zkoumány pomocí příkladů přípravků Dr. Thiess Acne a Differinu.

trusted-source[22]

Farmakodynamika

Dr. Tayse Acne má dezinfekční a dezinfekční vlastnosti, protože obsahuje látky jako je ethanol a tetraboritan sodný. Síra obsažená v biosílu má také antiparazitický účinek. Všechny tyto vlastnosti pomáhají krému odstranit akné a vyčistit kůži. Kromě toho krém chrání pokožku před vysycháním (díky glycerinu), což je pružnější, odstraňuje mazové žlázy mazu vylučovací ústrojí, nadržené hmoty, jakož i prach a jiné vnější nečistoty. To vše umožňuje navíc mít protizánětlivý účinek na pokožku.

trusted-source[23], [24], [25], [26]

Farmakokinetika

Differin obsahuje léčivou látku adapalen. Je velmi lehce absorbován přes kůži (přibližně 4% aplikované dávky). Vylučování z těla se provádí hlavně žlučí.

trusted-source[27], [28], [29], [30], [31]

Dávkování a aplikace

Krémy na akné se používají externě. Měla by být aplikována rovnoměrně, aniž by se třela do pokožky na zanícených oblastech. Postup by měl být 1 r./den. Před spaním na předem vyprané a sušené pokožce. Měli byste také zabránit tomu, abyste dostali krém na vaše rty nebo oči.

trusted-source[41], [42], [43], [44], [45], [46]

Používejte Krém na akné během těhotenství

Antibakteriální krém Baziron AS (benzoylperoxid) má protizánětlivý a antimikrobiální, stejně jako komedogenní účinek na pokožku. Odstraňuje nadbytku kožního mazu a také hydratuje pokožku. V těhotenství je přípravek povolen užívat pouze podle pokynů lékaře.

Krémy s antibiotiky: Dalacin T, který obsahuje tetracyklin a klindamycin, stejně jako Zinerite obsahující erythromycin. Takové léky se dají dobře vyrovnat se záněty, ke kterým dochází při akné. Pokud jsou těhotné antibiotika povoleny používat pouze podle lékařského předpisu a pouze v případě mimořádné situace.

Krémy, které jsou založeny na kyselinách, jsou povoleny v těhotenství pouze v případech, kdy koncentrace kyseliny nepřesahuje 30%. Nejlepším řešením je Skinoren krém, vyrobený na bázi kyseliny azelaové - koncentrace této látky v léku je 20%.

Kontraindikace

Používání krémů je kontraindikováno v následujících případech:

 • Vysoká citlivost na složky krému nebo tendence k alergii;
 • Krém Differin je zakázáno používat během těhotenství (zejména v prvním trimestru), stejně jako během laktace;
 • Děti do 12 let;
 • K dispozici na pokožce vyžadující ošetření krémem, novotvary;
 • Mechanické poškození kůže - škrábance, řezy, rány nebo oděvy.

trusted-source[32], [33], [34], [35], [36]

Vedlejší efekty Krém na akné

Mezi vedlejší účinky akné krémy:

 • Podráždění pokožky;
 • Peeling a suchá kůže;
 • Alergie ke krému.

trusted-source[37], [38], [39], [40]

Interakce s jinými léky

Přípravek Clenzite C se nedoporučuje používat v kombinaci s léky, které mají účinek na vysušení nebo kožní dráždivost (tento seznam obsahuje veškeré krémy obsahující alkohol). Neměli byste je také kombinovat s léky, které obsahují glukonát vápenatý, komplex vitaminů komplexu B, aminoglykosidy, síran hořečnatý nebo ampicilin.

Je povoleno kombinovat krém Clenzite s benzoylperoxidem.

Při kombinaci erythromycinu a klindamycinu dochází k vzájemnému poklesu účinnosti obou složek.

trusted-source[47], [48], [49], [50], [51]

Podmínky skladování

Uchovávejte krém mimo dosah dětí. Teplota vzduchu by neměla překročit 25 ° C. Lék by neměl být zmrzlý.

trusted-source[52], [53], [54], [55], [56], [57], [58]

Skladovatelnost

Krémy z akné mohou být používány po dobu 2-3 let od data výroby.

trusted-source[59]

Efektivní krém na akné

Krém pro akné by měl být zvolen na doporučení lékaře - to je způsob, jak si vybrat nejúčinnější léčbu, protože ne vždy krém vhodný pro jednu osobu může pomoci druhému. Lékař bude provádět kontrolu a zjistit důvod, proč akné se objevil na kůži, stejně jako pomůže vybrat lék, který nejlépe vyhovuje vašemu typu pleti, vzhledem k jeho citlivosti na různé složky, stejně jako možnost alergické reakce, a tak dále.

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Krémy na akné" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.