Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Krémy na akné

Lékařský expert článku

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 11.04.2020

Akné nebo akné dochází kvůli onemocnění kožních mazových žláz. Toto onemocnění vzniká v důsledku ucpání pórů - bakterie se zde aktivně množí. Krém z akné by měl mít následující vlastnosti: odstranit zánět, zničit bakterie; vyčistit ucpané póry a zúžit je; snižuje vylučování mazových žláz, čímž snižuje mastný lesk na pokožce; podsushivat akné.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Klasifikace ATC

D10AX30 Препараты для лечения угревой сыпи для местного назначения комбинированные прочие

Indikace Krém na akné

Léky se používají k léčbě akné (akné a akné).

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10]

Formulář vydání

Existuje mnoho různých krémů z akné. Mezi nimi přípravky, které zahrnují benzenperoxid: Proaktivní, Mary Kay, Proderm-Cream, Eclaran krém. Krém z Clerasilu, jehož hlavní složkou je kyselina salicylová v koncentraci 0,5 nebo 2%. Formulace s retinoidy: Differin, Klenzit a Deriva (aktivní složka adapalenu) Airolo, Retin-A a Lokatsid (aktivní složka) tretinoin Zorak (tazaroten účinné látky).

Cinovit

Hlavními aktivními složkami přípravku jsou pyrithion zinečnatý a glycyrrhizinát dikalium.

Jsou doplněny přírodními rostlinnými přísadami, které jemně ovlivňují zanícenou kůži. Léčivo má mnoho léčebných vlastností: má antimikrobiální, dezinfekční a uklidňující účinek.

trusted-source[11], [12], [13], [14]

Himalájské byliny

Krém chrání a zvlhčuje pokožku a poskytuje jí také živiny. Přípravek má protizánětlivý dezinfekční účinek a navíc zúží póry.

Aloe zjemňuje a zvlhčuje pokožku, čočka působí jako antiseptické a protizánětlivé účinky má (používá se jako antioxidant v případě kožních onemocnění), bavlna strom podporuje tonizující kůže a úzkými póry, kamence a je součást určená k odstranění kožních onemocnění.

Mistr Herb

Krémy Master Herb zabraňují vzniku jizev na kůži, které mohou zůstat po akné.

Přípravky hydratují a vyživují pokožku, vyhlazují její reliéf a barvu, eliminují otoky a zarudnutí a také normalizují sekreční funkci mazových žláz.

Krém Tiande

Krém Tiande je kvalitní protizánětlivé léky, které se používá k odstranění akné. Krém podporuje rychlé hojení kůže a zabraňuje vzniku jizev.

Léčba má protizánětlivý a antibakteriální účinek, odstraňuje zánět a otoky. Obnovuje buněčný metabolismus a také podporuje akceleraci krevního oběhu.

Differin

Differin se používá k léčbě akné. V případě, že onemocnění má jednoduchý tvar, by stačilo samotným tímto léčivem, ale v případě středně závažné nebo závažné formy léčby akné je nutné provést komplexní přidání do krémových systémová léčiva (jako jsou antibiotika a antiandrogenů). Vzhledem k tomu, že tento krém pouze příležitostně způsobuje podráždění, může být použit pro osoby s citlivou nebo suchou kůží.

trusted-source[15], [16], [17]

Doktor taiss akné

Dr. Taiss Akné je anti-akné krém, který má baktericidní, protizánětlivý a ochranný účinek na pokožku.

trusted-source[18]

Krém z akné gelu

Krémový gel z akné má antimikrobiální vlastnosti, proto účinně zabraňuje vzniku akné na pokožce. Lék čistí kůži, odstraňuje přebytečný tuk, odstraní část lipidů, které ucpávají póry. Kromě toho normalizuje sekreční funkci mazových žláz a léčí pustuly. V krémovém gelu je rostlinný komplex, který má účinné hojení rány a protizánětlivý účinek.

Krém bílých hláv

S bílými hlavičkami lékaři předepisují kombinované krémy - například Clenzite S.

Je vyroben na základě hustého gelu, aby mohl proniknout hluboko do postižené oblasti. Také ve formulaci jsou klindamycin a adapalen, které mají baktericidní a protizánětlivé vlastnosti.

trusted-source[19], [20]

Krémy pro akné vulgaris

Adolescenti s problematickou mastnou pokožkou se mohou zbavit vulgárního akné pomocí krémů jako jsou Cleaxin, Clerasil a také Oxy-5. Tyto léky mají sušicí, bakteriostatický i komedonolytický účinek.

Můžete také použít krém Skinoren, vyrobený na bázi kyseliny azelaové. Tato složka přispívá k inhibici růstu bakterií, stejně jako k poklesu počtu volných mastných kyselin ve folikulích. Zabraňuje také vzniku post-zánětlivého depigmentace a hyperpigmentace. Někdy léčba akné v lehké formě je doplněna lokálními antibiotiky - například 2% krémem tetracyklinu nebo erythromycinu.

V případě vulgární akné mírné závažnosti se retinoidy používají k léčbě. Mezi těmito přípravky se uvolňuje krém Retin-A (0,05%), který uvolňuje póry z blokády a také eliminuje folikulární hyperkeratózu.

trusted-source[21]

Krémy na akné z aspirinu a medu

Existuje několik receptů na výrobu akné a aspirinu a medových krémů.

 • Recept # 1: jsou potřebné následující složky - 5 tablet. Aspirin, teplou vodu (5 ml) a tekutý med (0,5 lžičky). Tablety musí být rozdrceny a přidány k ostatním složkám. Výsledná směs by se neměla šířit a snadno se aplikovat na obličej. Pokud je maska příliš tlustá, musíte přidat další vodu a pokud se ukáže, že je příliš tekutá, přidejte další med. Dále by krém měl být aplikován na kůži a držen po dobu 10 minut. Opláchněte ho teplou vodou.
 • Předpis číslo 2: aspirin s medem a aloe: složené složky - 2 položky. Med, 1 lžička. Aloe, 4 tablety. Aspirin a trochu teplé vody. Tablety rozdrtíme a pak je smícháme s aloe šťávou a medem. Pak přidejte vodu, abyste získali krém. Výsledná směs by měla být aplikována na problémové oblasti po dobu 15 minut, poté by měla být vypláchnuta.
 • Recept číslo 3: akné krém s aspirinem, heřmánek a medem (pro mastnou pokožku): příchozí složky - 2 lžíce. Med, 20 čepice. Tinktury heřmánek a neplodu, a také 4 tablety. Aspirin a teplou vodu. Med by se měl roztavit pomocí vodní lázně, poté přidat do ní tinktury a drcené tablety. Poté zahřejte krém a namažte pokožku po dobu 20 minut. Potom je opláchněte vodou.
 • Předepsané č. 4: krém s medem, aspirin, stejně jako jojobový olej (vhodný pro všechny druhy pokožky): přísady - 0,5 lžíce. Jojobový olej, 5 tablet. Aspirin, 1 polévková lžička. Med, a také 0,5 lžičky. Teplou vodu. Tablety rozemlejte, promíchejte je s máslem a medem, a také s vodou (v případě, že máte tukový typ pokožky). Výsledný krém by měl být aplikován na zapálené části pokožky, držet 15 minut a pak opláchnout teplou vodou.

Je třeba poznamenat, že po každé z těchto masky je třeba ošetřit pokožku hydratačním krémem.

Vlastnosti anti-akné krémů jsou zkoumány pomocí příkladů přípravků Dr. Thiess Acne a Differinu.

trusted-source[22]

Farmakodynamika

Dr. Tayse Acne má dezinfekční a dezinfekční vlastnosti, protože obsahuje látky jako je ethanol a tetraboritan sodný. Síra obsažená v biosílu má také antiparazitický účinek. Všechny tyto vlastnosti pomáhají krému odstranit akné a vyčistit kůži. Kromě toho krém chrání pokožku před vysycháním (díky glycerinu), což je pružnější, odstraňuje mazové žlázy mazu vylučovací ústrojí, nadržené hmoty, jakož i prach a jiné vnější nečistoty. To vše umožňuje navíc mít protizánětlivý účinek na pokožku.

trusted-source[23], [24], [25], [26]

Farmakokinetika

Differin obsahuje léčivou látku adapalen. Je velmi lehce absorbován přes kůži (přibližně 4% aplikované dávky). Vylučování z těla se provádí hlavně žlučí.

trusted-source[27], [28], [29], [30], [31]

Používejte Krém na akné během těhotenství

Antibakteriální krém Baziron AS (benzoylperoxid) má protizánětlivý a antimikrobiální, stejně jako komedogenní účinek na pokožku. Odstraňuje nadbytku kožního mazu a také hydratuje pokožku. V těhotenství je přípravek povolen užívat pouze podle pokynů lékaře.

Krémy s antibiotiky: Dalacin T, který obsahuje tetracyklin a klindamycin, stejně jako Zinerite obsahující erythromycin. Takové léky se dají dobře vyrovnat se záněty, ke kterým dochází při akné. Pokud jsou těhotné antibiotika povoleny používat pouze podle lékařského předpisu a pouze v případě mimořádné situace.

Krémy, které jsou založeny na kyselinách, jsou povoleny v těhotenství pouze v případech, kdy koncentrace kyseliny nepřesahuje 30%. Nejlepším řešením je Skinoren krém, vyrobený na bázi kyseliny azelaové - koncentrace této látky v léku je 20%.

Kontraindikace

Používání krémů je kontraindikováno v následujících případech:

 • Vysoká citlivost na složky krému nebo tendence k alergii;
 • Krém Differin je zakázáno používat během těhotenství (zejména v prvním trimestru), stejně jako během laktace;
 • Děti do 12 let;
 • K dispozici na pokožce vyžadující ošetření krémem, novotvary;
 • Mechanické poškození kůže - škrábance, řezy, rány nebo oděvy.

trusted-source[32], [33], [34], [35], [36]

Vedlejší efekty Krém na akné

Mezi vedlejší účinky akné krémy:

 • Podráždění pokožky;
 • Peeling a suchá kůže;
 • Alergie ke krému.

trusted-source[37], [38], [39], [40]

Dávkování a aplikace

Krémy na akné se používají externě. Měla by být aplikována rovnoměrně, aniž by se třela do pokožky na zanícených oblastech. Postup by měl být 1 r./den. Před spaním na předem vyprané a sušené pokožce. Měli byste také zabránit tomu, abyste dostali krém na vaše rty nebo oči.

trusted-source[41], [42], [43], [44], [45], [46]

Interakce s jinými léky

Přípravek Clenzite C se nedoporučuje používat v kombinaci s léky, které mají účinek na vysušení nebo kožní dráždivost (tento seznam obsahuje veškeré krémy obsahující alkohol). Neměli byste je také kombinovat s léky, které obsahují glukonát vápenatý, komplex vitaminů komplexu B, aminoglykosidy, síran hořečnatý nebo ampicilin.

Je povoleno kombinovat krém Clenzite s benzoylperoxidem.

Při kombinaci erythromycinu a klindamycinu dochází k vzájemnému poklesu účinnosti obou složek.

trusted-source[47], [48], [49], [50], [51]

Podmínky skladování

Uchovávejte krém mimo dosah dětí. Teplota vzduchu by neměla překročit 25 ° C. Lék by neměl být zmrzlý.

trusted-source[52], [53], [54], [55], [56], [57], [58]

Skladovatelnost

Krémy z akné mohou být používány po dobu 2-3 let od data výroby.

trusted-source[59]

Efektivní krém na akné

Krém pro akné by měl být zvolen na doporučení lékaře - to je způsob, jak si vybrat nejúčinnější léčbu, protože ne vždy krém vhodný pro jednu osobu může pomoci druhému. Lékař bude provádět kontrolu a zjistit důvod, proč akné se objevil na kůži, stejně jako pomůže vybrat lék, který nejlépe vyhovuje vašemu typu pleti, vzhledem k jeho citlivosti na různé složky, stejně jako možnost alergické reakce, a tak dále.

Farmakologická skupina

Противоугревые мази

Farmakologický účinek

Противовоспалительные местные препараты
Антисептические (дезинфицирующие) препараты

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Krémy na akné" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.